Čolina pesma našla se na meti osuda?

Neno

Elita
Poruka
20.436

“Što mu je to trebalo”? Ova Čolina PESMA našla se na meti osuda, žene je BRUTALNO komentarišu​


Pojedine “tviterašice” zapitale su se zbog čega je pevač, koji uglavnom u svojim pesmama obožava pripadnice lepšeg pola, otpevao pesmu “Kao moja mati”.

– Nikad mi neće biti jasno što je Čoli trebala pesma “Ti nikad nećeš biti kao moja mati” – napisala je jedna korisnica Tvitera i pokernula ogromnu raspravu.

čola.png


“Uvek sam se pitala, da li sam jedini lik kojoj taj tekst nije nikako ok i sva ta atmosfera u pesmi”, “Meni najgluplja ikada od svih pesama. Dobijem nervni napad kad čujem”, “Još gore je što znam dosta starijih ljudi koji su oduševljeni tom pesmom. Užasna poruka. Zastrašujuća”, samo su neki od brojnih komentara na račun pomenute Čoline pesme.

Javio se čak i jedan muškarac koji je napisao:

– Od one čuvene “Sve su one ku*ve, osim moje majke”, napravili poeziju. Otprilike to je analiza pesme a proizvod je upakovan za balkansko tržište koje obiluje maminim sinovima kojima su žene slomila srca i koji će u kafani uz ovo da lome flaše o svoje čelo. Prosto, pesma je krš.

Objekktiv
****************
Mislim da su reakcije malo pretjerane, ali svakako da na mnogo toga ne gledamo istim očima.
Za svakoga od nas, majka je nešto najsvetije, najiskrenije, najmilije.. majka u kući je i bogatastvo i prostranstvo i ljepota i udobnost. I kada mladost izblijedi, ljubavi klone, lišće prijateljstva opadnu, ostaje jedino majčina ljubav i briga.. zato, sve su majke jedinstvene, jedne jedine i zato nije pošteno da se nečije izdvajaju po bilo čemu.
 
Besposlene budale se bave takvim "analizama".
trebalo bi vise njih da se ozbiljnije bave slicnim analizama

zato sto podsvest izuzetno utice i kreira ponasanje pojedinca

ako odrastas uz svakodnevno slusanje da je normalno da je zena sluskinja i da je normalno da je tuces i ubijes ako mislis da je neverna

ili nisi zadovoljan hranom

onda ces to u zivotu i raditi

ne svi , naravno , ali mnogo vise nego da se svima utuvljuje u podsvest da je napustanje tesko ali da donosi nesto novo
 
trebalo bi vise njih da se ozbiljnije bave slicnim analizama

zato sto podsvest izuzetno utice i kreira ponasanje pojedinca

ako odrastas uz svakodnevno slusanje da je normalno da je zena sluskinja i da je normalno da je tuces i ubijes ako mislis da je neverna

ili nisi zadovoljan hranom

onda ces to u zivotu i raditi

ne svi , naravno , ali mnogo vise nego da se svima utuvljuje u podsvest da je napustanje tesko ali da donosi nesto novo
Ma dašta. Samo što u tekstu ima i ono kraljica. Pa tek onda sluškinja. Na stranu što u prošlom vremenu i jeste bilo tako. Gledao sam ja i Pepea pa nisam silovatelj. Obožavao kaubojce ( ma i danas ) pa nisam nasilan. Na vrh glave mi je političke korektnosti. I to selektivne.
 
Ma dašta. Samo što u tekstu ima i ono kraljica. Pa tek onda sluškinja. Na stranu što u prošlom vremenu i jeste bilo tako. Gledao sam ja i Pepea pa nisam silovatelj. Obožavao kaubojce ( ma i danas ) pa nisam nasilan. Na vrh glave mi je političke korektnosti. I to selektivne.
nije to politicka korektnost , to je svest naroda

suvise ima onih koji vrse nasilje nad zenama ili nad decom

suvise je ubistava * neverne*
 
trebalo bi vise njih da se ozbiljnije bave slicnim analizama

zato sto podsvest izuzetno utice i kreira ponasanje pojedinca

ako odrastas uz svakodnevno slusanje da je normalno da je zena sluskinja i da je normalno da je tuces i ubijes ako mislis da je neverna

ili nisi zadovoljan hranom

onda ces to u zivotu i raditi

ne svi , naravno , ali mnogo vise nego da se svima utuvljuje u podsvest da je napustanje tesko ali da donosi nesto novo

Ја одрастао уз Slayer, али ми никад није пало на памет да радим ствари о којима они певају.
 

Back
Top