Codex Alimentarius: Јавно упозорење грађанима Србије!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Srbiji je na snazi zakon o zabrani uzgajanja genetski izmenjenog semena u komercijalne svrhe i njegovog prometa. Pod uticajem interesnih grupa priprema se izmena ovog zakona, čime bi se ova zabrana ukinula. Ukoliko to dozvolimo, naša budućnost i budućnost naše dece biće ugrožena.
Zato vam se obraćamo sa ovom uznemirujućom informacijom i molbom da nam pružite podršku svojim potpisom na peticiji građana Srbije kojom se traži zadržavanje zabrane uzgajanja i prometa genetski izmenjenog semena, zabranu uvoza i preradu takvih proizvoda.

Genetski izmenjeni organizmi ne postoje u prirodi. Nastali su u laboratoriji nasilnim mešanjem gena životinja i biljaka, ili u prirodi nespojivih vrsta biljaka koje izazivaju ili mogu da izazovu najteže alergijske reakcije i druge teške bolesti kod ljudi. Mešanjem gena svinje i čoveka da bi ubrzali rast svinje, postajemo kanibali. Pored toga, ovakve kombinacije kod ljudi izazivaju pored teških alergija i maligna oboljenja, impotenciju, sterilnost, atrofiju (smanjenje zapremine) mozga, prevremenu senilnost, rađanje mentalno zaostale dece, šećernu bolest, oboljenja jetre, gušterače, bubrega i drugih teških bolesti.
Kada se jednom poseje ovakvo genetski izmenjeno seme bilo koje biljke, ono se više ne može kontrolisati, niti sprečiti njeno širenje i negativni uticaj na prirodu u celini.

Navedeni zakon se menja da bi se obezbedio interes međunarodnih kompanija koje proizvode takvo seme koje proizvođač mora kupovati za svaku novu setvu, jer je takvo seme sterilno, čime se obezbeđuje veliki profit ovim kompanijama koje se igraju Boga. Proizvođači genetski izmenjenog semena znaju za posledice upotrebe semena i mesa životinja hranjenih ovim proizvodima, ali u pohlepnoj trci za profitom, njima ništa nije sveto i spremni su da unište pola čovečanstva radi profita i apsolutne kontrole nad ostatkom čovečanstva.

Radi opstanka našeg naroda, pozivamo vas da se svojim potpisom na ovoj peticiji suprotstavimo suludoj nameri Vlade Republike Srbije da izmenom zakona omogući ugrožavanje zdravlja i naše budućnosti. Svako od nas ima u svom okruženju svoje bližnje, prijatelje i poznanike, ponudite im da se i oni pridruže ovoj peticiji potpisom.


http://www.gopetition.com/petition/42073.html
 
Codex Alimentarius је већ стигао у Србију, како изгледају ти производи ?

kodexalimentarijus-virc5a1le.jpg

hvala na informacijama

pozz
 
Jeste i samim tim putem hrane te zivotinje u svom mesu imaju stetne sastojke.
Види, директно генетски третирано месо се добија убацивањем секвенци генома у основну генетику животиње, а исхрана ГМО храном животиња може али и не мора резултовати генетским деформацијама. Али свакако остаје опасност предозирања људи хормонима раста и сексуалним хормонима, као и антибиотицима јер се животиње третирају тиме.
 
Taj matijevic je uvek bio trovach, pre nekoliko godina sam kupio "pilece" virshle i posle doruchka sam se ispovracao u wc sholju... Prashka sunka lichi na toalet papir itd tako da im vishe ne ulazim u prdekanu od mesare. Jednom je drugar kod njih kupio mleveno meso za rostilj i delovalo je kao da je ofarbano u crveno? Nisam mogao ruke da operem posle. Trovachi.

Znachi demokrate koji su lopovi sad postaju i trovachi i ubice, zanimljivo :think:

A tu modifikovanu hranu uvek izbegavam... Cak izbegavam i hranu koja ima emulgatore... Ali demokrate bezboznici i prokletnici dozvoljavaju da se prodaju proizvodi bez kompletnog opisa sadrzaja...

Zanimljivo je kako ce ih narod u krvi ugushiti ;)
 
Види, директно генетски третирано месо се добија убацивањем секвенци генома у основну генетику животиње, а исхрана ГМО храном животиња може али и не мора резултовати генетским деформацијама. Али свакако остаје опасност предозирања људи хормонима раста и сексуалним хормонима, као и антибиотицима јер се животиње третирају тиме.

U svakom slucaju se sve vise odvajamo od prirode i hranimo hemijom za racun onih koji kroje svetsku politiku. Truju nam vodu, hranu, podmecu bolesti, sire ratove i mrznju u cilju napretka covecanstva??? Jednom recju MONSTRUMI.
 
Codex Alimentarius

The Codex Alimentarius (Latin for "food book") is a collection of internationally recognized standards, codes of practice, guidelines and other recommendations relating to foods, food production and food safety... Its texts are developed and maintained by the Codex Alimentarius Commission, a body that was established in 1963 by the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) and the World Health Organization (WHO). The Commission's main aims are stated as being to protect the health of consumers and ensure fair practices in the international food trade. The Codex Alimentarius is recognized by the World Trade Organization as an international reference point for the resolution of disputes concerning food safety and consumer protection.

The Codex Alimentarius officially covers all foods, whether processed, semi-processed or raw, but far more attention has been given to foods that are marketed directly to consumers. In addition to standards for specific foods, the Codex Alimentarius contains general standards covering matters such as food labeling, food hygiene, food additives and pesticide residues, and procedures for assessing the safety of foods derived from modern biotechnology. It also contains guidelines for the management of official (i.e., governmental) import and export inspection and certification systems for foods.

The controversy over the Codex Alimentarius relates to a perception that it is a mandatory standard for food—including vitamin and mineral supplement—safety. Supporters of the Codex Alimentarius say that it is a voluntary reference standard for food and that there is no obligation on countries to adopt Codex standards as a member of either Codex or any other international trade organization. From the point of view of its opponents, however, one of the main causes of concern is that the Codex Alimentarius is recognized by the World Trade Organization as an international reference standard for the resolution of disputes concerning food safety and consumer protection. Proponents argue that the use of Codex Alimentarius during international disputes does not exclude the use of other references or scientific studies as evidence of food safety and consumer protection.
 
Taj matijevic je uvek bio trovach, pre nekoliko godina sam kupio "pilece" virshle i posle doruchka sam se ispovracao u wc sholju... Prashka sunka lichi na toalet papir itd tako da im vishe ne ulazim u prdekanu od mesare. Jednom je drugar kod njih kupio mleveno meso za rostilj i delovalo je kao da je ofarbano u crveno? Nisam mogao ruke da operem posle. Trovachi.

Znachi demokrate koji su lopovi sad postaju i trovachi i ubice, zanimljivo :think:

A tu modifikovanu hranu uvek izbegavam... Cak izbegavam i hranu koja ima emulgatore... Ali demokrate bezboznici i prokletnici dozvoljavaju da se prodaju proizvodi bez kompletnog opisa sadrzaja...

Zanimljivo je kako ce ih narod u krvi ugushiti ;)

Bravo za emulgatore. Moja porodica i ja nosimo spisak kada idemo u kupovinu. Strani proizvodi imaju najvise tih opasnih sastojaka, a i mi smo poceli da ih pratimo.

izvolite spisak:


1. Izazivači zloćudnih tumora: E 105, E 121, E 123, E 125, E 126, E 130, E 142, E 152, E 210, E 213-217, E 240, E 330, E 477.
2. Izazivači oboljenja želudačnog i crevnog trakta: E 221-226, E 320-322, E 338-341, E 407, E 450, E 461-466.
3. Alergeni: E 230-232, E 239, E 311-313.
4. Izazivači bolesti jetre i bubrega: E 171-173, E 320, E 322.

SPISAK MATERIJA (EMULGATORA) OPASNIH PO ZDRAVLJE
(koji se koriste za konzerviranje i ulepšavanje izgleda i ukusa prehrambenih proizvoda)
E 102 - opasan E 216 - izazivač raka
E 103 - zabranjen E 217 - izazivač raka
E 104 - sumnjiv E 221 - poremećaj creva
E 105 - zabranjen E 222 - poremećaj creva
E 110 - opasan E 223 - poremećaj creva
E 111 - zabranjen E 224 - poremećaj creva
E 120 - opasan E 226 - štetan za kožu
E 121 - zabranjen E 231 - štetan za kožu
E 122 - sumnjiv E 232 - štetan za kožu
E 123 - VEOMA OPASAN !!!
E 241 - sumnjiv
E 124 - opasan E 250 - premećaj pritiska
E 125 - zabranjen E 251 - premećaj pritiska
E 126 - zabranjen E 311 - izaziva osip
E 127 - opasan E 312 - izaziva osip
E 130 - zabranjen E 320 - holesterol
E 131 - izazivač raka E 322 - poremećaj želuca
E 141 - sumnjiv E 339 - poremećaj želuca
E 142 - izazivač raka E 340 - poremećaj želuca
E 171 - sumnjiv E 341 - poremećaj želuca
E 173 - sumnjiv E 407 - poremećaj creva
E 180 - sumnjiv E 450 - poremećaj želuca
E 210 - izazivač raka E 461 - poremećaj želuca
E 211 - izazivač raka E 462 - poremećaj želuca
E 212 - izazivač raka E 463 - poremećaj želuca
E 213 - izazivač raka E 465 - poremećaj želuca
E 215 - izazivač raka E 466 - poremećaj želuca
 
Poznato je da jedna kompanija može da proizvodi tri kategorije istog proizvoda:

Prvu – za domaće potrebe (u toj industrijski razvijenoj zemlji), drugu - za izvoz i druge razvijene zemlje i treću – za izvoz za zemlje u razvoju.

Bez svake sumnje ovoj poslednjoj kategoriji pripada 80 % proizvoda za ishranu. A kada su u pitanju medikamenti koje izvoze Severna Amerika i zemlje zapadne Evrope u zemlje istočne Evrope, zemlje u razvoju, kao i mnoge zemlje Azije, Afrike i Latinske Amerike taj procenat je – 90%.

Nedavno su časopisi “Vils Nuvel” (Francuska), i “Džemahitli” (Engleska) u potpunoj saglasnosti sa stavom OUN za hranu i kontrolu životnih namirnica obelodanili da neke zapadne firme proširuju proizvodnju i izvoz u “neke zemlje” - kancerogenih proizvoda.

Proizvodnja takvih proizvoda ubrzanim tempom razvija se u preduzećima tih firmi na Bahamima, Kipru, Filipinima, Malti, Puertoriku, Senegalu, Izraelu, Australiji i Manili, ali takodje i u Holandiji, Nemačkoj, Švajcarskoj, Turskoj, Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Tako su SOLE i margarini proizvedeni u Holandiji i Nemačkoj a distribuirani u zemlje u razvoju i istočnu Evropu konzervisani emulgatorom koji izaziva rak, a označeni na pakovanju simbolom E-330. Ti proizvodi su inače zabranjeni za distribuciju i realizaciju prodaje u zemljama članicama organizacije za ekonomsku saradnju i razvoj.
 
Pa onda jel sme da se jede ili ne? Kod nas u Novom Sadu se ljudi pobise na pijacama za to meso i mesne preradjevine jer je dosta jeftinije nego nase domace. Kakve posledice mogu da budu sa takvom hranom,mislim na klopu iz Madjarske?
Па види, да ћеш се, ако га поједеш, о'маК изврнути...па нећеш, али је дужа исхрана тиме штетна, почев од дигестивног тракта па до кардио и карцино ризика. Веома је лоша за малу децу, а о трудницама да и не говорим.
 
Pazi kad je lik nabrojao sve emulgatore svijeta :lol: Koji god proizvod da uzmem naci cu na omotu navedena bar 2-3 sa ovog spiska.

Paranoja...

Nemaju svi proizvodi emulgatore, postoje proizvodi koji su striktno napravljeni bez njih, a ima i dozvoljenih, oni nisu na ovom spisku. Ja sam iz najbolje namere postavio spisak, tvoje je cime ces da se hranis, izaberi sam, ovde je sve crno na belo.
 
Nemaju svi proizvodi emulgatore, postoje proizvodi koji su striktno napravljeni bez njih, a ima i dozvoljenih, oni nisu na ovom spisku. Ja sam iz najbolje namere postavio spisak, tvoje je cime ces da se hranis, izaberi sam, ovde je sve crno na belo.

Gle, jos prije nekoliko godina taj su mi spisak doturili paranoici poput tebe sa upozorenjem da pazim sto jedem. Zabrinut za svoje zdravlje (mada i inace ne jedem svasta ali eto), prilikom prvog slijedeceg posjeta marketu ponio sam taj spisak da malo razgledam. Nakon sto sam malo prosao izmedju polica i na sveopce cudjenje prisutnih kumica ismijao se sam sa sobom, bacio sam taj spisak i zaboravio ga. A smijao sam se zato sto sam vrlo brzo shvatio da mi nije mjesto u tom marketu niti u bilo kojoj drugoj radnji ako se budem ravnao prema tom spisku.

Citajuci ovo, prva mi je pri ruci bila konzerva obicnog govedjeg nareska sa koleginog stola - zla Podravka odlucila ga je otrovati sa E450 i E250. z:cry: Plus jos E316, njega doduse nisi naveo ali takvi su potencijalno i najopasniji, zar ne, tko zna sto sve izazivaju ti prikriveni...
 
Ова власт чини дело геноцида, ово је горе него у време усташа...Хоће скроз да нас сатру. Тотално лудило!...
Бићемо принуђени да се селимо у села по брдима, и планинама, да производимо храну, па ко преживи-причаће.
Ипак, ускоро се мора стати на крај овој шизофренији и мрачњаштву режима. z:shock:
 
Pazi kad je lik nabrojao sve emulgatore svijeta :lol: Koji god proizvod da uzmem naci cu na omotu navedena bar 2-3 sa ovog spiska.

Paranoja...

Nije paranoja, moj deda je bio svetski priznati strucnjak po pitanju hrane i nikada u zivotu nista sa emulgatorima nije jeo. Kraj priche, ziveo je preko 90 godina i do poslednjeg dana je vozio auto.
 
Poslednja izmena:
Nije paranoja, moj deda je bio svetski priznati strucnjak po pitanju hrane i nikada u zivotu nista sa emulgatorima nije jeo. Kraj priche, ziveo je preko 90 godina i do poslednjeg dana je vozio auto.

Ako mislis da je to garancija da ces zivjeti 90 godina, samo naprijed. z:)

Moj je bez ikakvog biranja jeo sve sto hoda, gmize, nice i leti, neselektivno. Prosao je dva rata i zivio je 88 godina a do pred smrt je cijepao drva u dvoristu.
 
Gle, jos prije nekoliko godina taj su mi spisak doturili paranoici poput tebe sa upozorenjem da pazim sto jedem. Zabrinut za svoje zdravlje (mada i inace ne jedem svasta ali eto), prilikom prvog slijedeceg posjeta marketu ponio sam taj spisak da malo razgledam. Nakon sto sam malo prosao izmedju polica i na sveopce cudjenje prisutnih kumica ismijao se sam sa sobom, bacio sam taj spisak i zaboravio ga. A smijao sam se zato sto sam vrlo brzo shvatio da mi nije mjesto u tom marketu niti u bilo kojoj drugoj radnji ako se budem ravnao prema tom spisku.

Citajuci ovo, prva mi je pri ruci bila konzerva obicnog govedjeg nareska sa koleginog stola - zla Podravka odlucila ga je otrovati sa E450 i E250. z:cry: Plus jos E316, njega doduse nisi naveo ali takvi su potencijalno i najopasniji, zar ne, tko zna sto sve izazivaju ti prikriveni...

Znas sta, pusti nas paranoike da razmenjujemo iskustva, a ti koji njima slepo verujes tvoje je pravo, ne vidim onda sta trazis na ovom forumu. Ja ne posecujem forume koji me ne zanimaju i koji mi se cine paranoicnim. Tako da ti si za mene paranoik isto tako, mozes da pljujes koliko hoces, ne vidim poentu toga, ko ima usi cuce koga zanima videce...
 
Znas sta, pusti nas paranoike da razmenjujemo iskustva, a ti koji njima slepo verujes tvoje je pravo, ne vidim onda sta trazis na ovom forumu. Ja ne posecujem forume koji me ne zanimaju i koji mi se cine paranoicnim. Tako da ti si za mene paranoik isto tako, mozes da pljujes koliko hoces, ne vidim poentu toga, ko ima usi cuce koga zanima videce...

Ne vidim ni ja sto ce spisak emulgatora i tlapnje tipa "mešanjem gena svinje i čoveka da bi ubrzali rast svinje postajemo kanibali" na politici, da i ne govorim o tome da je svakome jasno da svinja i inace raste mnogo brze od covjeka.

Da ima smeca u radnjama - ima, ali da treba biti paranoik - ne treba. Naoruzaj se zdravim razumom i lagano u kupovinu.
 
Codex Alimentarius

The Codex Alimentarius (Latin for "food book") is a collection of internationally recognized standards, codes of practice, guidelines and other recommendations relating to foods, food production and food safety... Its texts are developed and maintained by the Codex Alimentarius Commission, a body that was established in 1963 by the Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) and the World Health Organization (WHO). The Commission's main aims are stated as being to protect the health of consumers and ensure fair practices in the international food trade. The Codex Alimentarius is recognized by the World Trade Organization as an international reference point for the resolution of disputes concerning food safety and consumer protection.

The Codex Alimentarius officially covers all foods, whether processed, semi-processed or raw, but far more attention has been given to foods that are marketed directly to consumers. In addition to standards for specific foods, the Codex Alimentarius contains general standards covering matters such as food labeling, food hygiene, food additives and pesticide residues, and procedures for assessing the safety of foods derived from modern biotechnology. It also contains guidelines for the management of official (i.e., governmental) import and export inspection and certification systems for foods.

The controversy over the Codex Alimentarius relates to a perception that it is a mandatory standard for food—including vitamin and mineral supplement—safety. Supporters of the Codex Alimentarius say that it is a voluntary reference standard for food and that there is no obligation on countries to adopt Codex standards as a member of either Codex or any other international trade organization. From the point of view of its opponents, however, one of the main causes of concern is that the Codex Alimentarius is recognized by the World Trade Organization as an international reference standard for the resolution of disputes concerning food safety and consumer protection. Proponents argue that the use of Codex Alimentarius during international disputes does not exclude the use of other references or scientific studies as evidence of food safety and consumer protection.

Vidi, razloga za paniku nema ali određena doza paranoje nije za osudu.
S jedne strane ovaj Codex je dobar isključivo zato što bi uveo reda u već poprilično nekontrolisanu upotrebu svih mogućih, nemogućih, iz gepeka kupljenih i Kine uvezenih pesticida, herbicida i ostalih otrovcida koji se koriste u poljop. proizvodnji.
Ali s druge strane, male i nejake poljoprivrede poput naše, postale bi poligon za isprobavanje raznoraznih eksperimenata genetskog inženjeringa, koristio bi se isključivo njihov semenski materijal, isključivo njihovim standardima propisani hormoni, antibiotici u stočarstvu isl.
Čemu će onda služiti recimo nadaleko u svetu poznat Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad? Da li će svaki standard u polj. proizvodnji koji sami svojom pameću, iskustvom i tehnologijom stvorimo biti pod lupom nekakvih Monsanto-a i zašto?
Mi nismo gladna peščana pustara nekakve afričke vukoebine. Čemu sve ovo?
 
Ne vidim ni ja sto ce spisak emulgatora i tlapnje tipa "mešanjem gena svinje i čoveka da bi ubrzali rast svinje postajemo kanibali" na politici, da i ne govorim o tome da je svakome jasno da svinja i inace raste mnogo brze od covjeka.

Da ima smeca u radnjama - ima, ali da treba biti paranoik - ne treba. Naoruzaj se zdravim razumom i lagano u kupovinu.

Zvuči kao tlapnja kada se tako duhovito predoči. To da će nam za deceniju, dve izrasti zečije uši...ali, činjenica je da ispitivanja u ljudskoj upotrebi GMO još i ne mogu biti upotpunjena isključivo zato što je za taj eksperiment potrebno vreme!
Dakle, neophodno je pratiti taj uticaj (ako ga ima) kroz nekoliko generacija, dakle uočavati eventualne promene na potomcima potomaka...
A ebiga, ima u tome logike.
 
Vidi, razloga za paniku nema ali određena doza paranoje nije za osudu.
1. S jedne strane ovaj Codex je dobar isključivo zato što bi uveo reda u već poprilično nekontrolisanu upotrebu svih mogućih, nemogućih, iz gepeka kupljenih i Kine uvezenih pesticida, herbicida i ostalih otrovcida koji se koriste u poljop. proizvodnji.
2. Ali s druge strane, male i nejake poljoprivrede poput naše, postale bi poligon za isprobavanje raznoraznih eksperimenata genetskog inženjeringa, koristio bi se isključivo njihov semenski materijal, isključivo njihovim standardima propisani hormoni, antibiotici u stočarstvu isl.
Čemu će onda služiti recimo nadaleko u svetu poznat Institut za ratarstvo i povrtarstvo Novi Sad? Da li će svaki standard u polj. proizvodnji koji sami svojom pameću, iskustvom i tehnologijom stvorimo biti pod lupom nekakvih Monsanto-a i zašto?
Mi nismo gladna peščana pustara nekakve afričke vukoebine. Čemu sve ovo?

Nije li ti broj dva kontradiktoran broju jedan, tj. nije li poligon za opite upravo kad standarda nema?

K tome, navedeno je da primjena ovog standarda nije obavezna nego na dobrovoljnoj bazi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top