Coca-cola

Nije zdrava ali nije ni stetna. I sta se opterecujes pa neces ziveti dva miliona godina.
Je je pijem stalno i nije mi nista i svi ljudi koji je piju nije im nista. Znaci da nije losa.
 
На етикети газираних сокова домаћих произвођача пише: до 70 кг телесне масе пити максимално 2 литре. Ако није штетна, чему ограничење ??? Нико још није рекао за изворску планинску воду, пиј максимално 2 литре. Јел? А та прича да није штетan Pepsi или неко друго смеће не "пије воду". А то колико ћу живети је битно, сваки дан је од Бога дан и мени је драгоцен.

Код нас у Срему је градска вода очајна, ја сам пре неколико месеци уградио у кућу филтер. Направио сам мали покус. Градска вода је прокључала за 1 минут, а филтрирана за 32,5 минута.
 
Ja ne pijem Coca Colu niti bilo shta gazirano vec godinu dana i super mi je. Prestala sam jer sam se osecala jako loshe posle samo jedne chashe necheg gaziranog (izuzev kisele vode) i sad se osecam sjajno. A Coca Cola sadrzi emulgatore koji izazivaju rak, pa samim tim sam josh srecnija shto je ne pijem.
 
Индијски фармери користе кока-колу за прскање својих поља памука и чилија против штеточина. Они кажу да је то много јефтиније него хемијски пестициди, а подједнако је ефикасно у уништавању буба. Стотине фармера у Андра Прадешу и Чатисгару пребацило се на заштиту кока-колом. Готу Лаксмајах, фармер из Рамакришнапурама, изјавио је да је био одушевљен бербом памука након прскања кока-колом. Фармери кажу да су њихови кола-спрејеви од непроцењиве вредности јер су безопасни и лаки за употребу, не треба да се разређују и јефтини су. Један литар пестицида кошта око 170 евра, а литар и по кока-коле домаће производње је око пола евра.
 
Ову информацију сам добио мејлом пре неки дан, прослеђујем је на корист лепшем полу.


NEGATIVAN UTJECAJ COCA COLE NA ZDRAVLJE TRUDNICA I DJEVOJAKA

"COCA COLA" I GINEKOLOSKE TEME

Povod ovoj temi bila su 2 zanimljiva rada: u prvom radu prikazan jeslucaj
neuromuskularne paralize u jedne trudnice koja se 'hranila'coca colom; u
drugom radu analizira se ucestalost kostanih prijelomau 15-godisnjih
djevojcica u svezi s konzumiranjem 'cole' i slicnihgaziranih napitaka.Slucaj
trudnice opisan je u teksaskom gradu Amarillo, gdje je 24 -godisnja trudnica
zaprimljena u kliniku tijekom 33. tjedna svoje 3.trudnoce, u teskoj
neuromuskularnoj paralizi. Laboratorijska analizapokazala je veoma niske
vrijednosti kalija, a ispitivanjem trudnicelijecnici su saznali da nije
nista uzimala za jesti osim sto je pila6 - 7 litara 'cole' dnevno. Nakon
nadoknade kalija i zaustavljanjaekscesivnog unosa coca cole, uslijedilo je
brzo povlacenje simptomaparalize. Iako nije sasvim jasno na koji nacin, ovaj
slucaj ukazujena moguce potencirajuce djelovanje trudnoce na efekat coca
cole(cafeina) i smanjenje razine kalija u serumu.Druga studija dolazi s
'Harvard Medical School' u Bostonu, gdje suanalizirane navike 460
teenagerica u smislu uzimanja cole i slicnihgaziranih napitaka, njihova
sportska aktivnost, kao i pojava kostanihprijeloma. Gotovo 80% djevojcica
(starosti u prosjeku 15 godina) jenavelo da uzima colu ili slicne gazirane
napitke, ca 50% djevojcicauzimale su samo colu, a 15% colu i slicne gazirane
napitke. Gotovo20% djevojcica je u anamnezi imalo barem 1 kostani
prijelom.Analizom podataka znanstvenici su izracunali 3x vecu
ucestalostkostanih prijeloma u djevojcice koje su pile colu ili slicne
napitkei bile izlozene povecanim sportskim naporima u odnosu na
djevojcicekoje su pile druge napitke (odds ratio=3,14; p=0.004).Djevojcice
koje su pile samo colu, imale su 5x cesce kostane prijelome,u odnosu na
djevojcice koje nisu pile colu (odds ratio 4,94; p=0.002).Nije poznat
mehanizam kojim bi gazirana ****, i osobito cola bilipovezani s ucestalijim
frakturama. Istrazivaci pretpostavljajupostojanje moguceg negativnog efekta
visokog sadrzaja fosfata u colina metabolizam kostiju.
 
I planinske vode su mnoge toxicne, a to sto ih niko ne kontrolise ne znaci da su zdrave. Ja licno ne pijem Coca-Cola-u, ali niko nije uspeo da dokaze neku stetnost nje(naucnom metodom). Vecina stvari koje se pricaju o njoj su samo urbani mitovi(rastvara zub,razjeda jetru...).Takodje i vodu popij jedno 10l, pa ces verovatno da izazoves mnoge zdravstvene probleme, znam da je 14l letalna doza.
 
Bratjo srbi, Pepsi twist je neshto najlepshe shto mi se ikada desilo...
od kada je izashao, samo to pijem.. i to je ubedljivo najbolje pitje... iako ima aspartam..
putza mi mozak za to...

zhivi dok mozhesh...
 
dr.koki:
Vecina stvari koje se pricaju o njoj su samo urbani mitovi(rastvara zub,razjeda jetru...)

Dr.koki, nije urbani mit , ne rastvara zub, ali razlaze plombe - stvara se orto-fosforna kiselina.( meni su tako objasnili stomatolozi )
Indigo, gde si??? Ona ce to objasniti najbolje
Pozdrav
 
drinjaca:
Ову информацију сам добио мејлом пре неки дан, прослеђујем је на корист лепшем полу.


NEGATIVAN UTJECAJ COCA COLE NA ZDRAVLJE TRUDNICA I DJEVOJAKA

"COCA COLA" I GINEKOLOSKE TEME

Je l' bi ste se slozili samnom da je na primer...paradajz - zdrav (obicni, neprskan, prirodni paradajz)? Verovatno da.
E probajte da jedete samo 7 kg paradajza svaki dan samo dve nedelje (a mozda i manje) i pogodite sta ce vam se dogoditi?! Dobicete velike srcane probleme i zavrsicete u bolnici sa heperkaliemijom - mozda necete ni stici do bolnice vec umreti od problema sa srcem. E sad, ako bi neko bio dovoljan idiot da ovo proba (kao sto je ta zena bila dovoljni idiot da pije samo kokakolu u trudnoci 6-7 litara dnevno), imali bismo rezultat iz koga bi se dalo pomisliti da je PARADAJZ poguban po ljudsko zdravlje, zar ne?!
Manite se vise tih petparackih prica skupljenih po raznoj zutoj stampi, molim Vas.
 
P.s. Sto ce reci - da ne zaboravim odgovor na pitanje - da z aonoga ko ima MERU (dakle ne pije po 7 litara svaki dan mesecima) i pije kokakolu kao i ostala konzumna **** (viski, sok, liker itd) jednom u nedelju dana ili par puta mesecno - apsolutno ne mozemo reci da je stetna. U dodatku, cekajuci da indigo stigne, ne verujem da jedna casa kokakole moze da rastvori plombu ako se konzumira jednom nedeljno.
 
pikax:
Dr.koki, nije urbani mit , ne rastvara zub, ali razlaze plombe - stvara se orto-fosforna kiselina.( meni su tako objasnili stomatolozi )
Indigo, gde si??? Ona ce to objasniti najbolje
Pozdrav

aha, rastvara neke vrste plombi (silikatni cement, recimo), ali itekako se stvara orto-fosforna kiselina, koja "jetka" zubnu gledj - izvinjavam se, izvorni izraz je "etching", dakle - "gricka", a u sustini procesa je dekalcifikacija povrsnog sloja gledji.
e, sad, da li je to reverzibilan proces... misljenja su podeljena. dekalcifikacije se vide kao tzv. krecne mrlje, belicaste pege po zubnoj gledji, i po nekim autorima - kod mladog sveta se mogu "izvaditi", vratiti na staro (fluor-protector-om, recimo). no, tesko je odrediti koliko je to istina, jer je proizvodjac fluor-protector-a izuzetno mocan, obaska preskupo placa naucne radove na temu....jel' 8-).

pre jedno 5-6 meseci sam citala neki rad u kojem je covek koji je pio vise od 2 l kole dnevno, posle naglog prekida poceo da oseca simptome apstinencijalne krize, koja se povlacila na ponovno uzimanje koka-kole. jel' to ima smisla?
 
naravno da ima, indigo - kola kola je puna kofeina, a kao sto znas i adikti na kafu imaju probleme koji se mogu podvesti pod apstinencijalnu krizu ako se 'skinu' sa kafe (glavobolje, iritacija, nervoza, pospanost dekoncentracija).
 
I ja je pijem svaki dan i volim je a primecujem da ponekad zna da nadima i da mi stomak bude veliki i da cesto moram u toalet ali to se samo desava kad pijem koka kolu pa pretpostavljam da je stetna ali stacu kad je volim
 
Nemam problema kada pijem Koka Kolu...cak naprotiv. Cesto je pijem umesto kafe jer me drzi budnim,logicno.
Imam druga koji je pio po skoro celu gajbicu male koka kole na dan i postao je tezak seceras.
Ja imam obicaj da kazem za Koka Kolu da...da nije otrov,bila bi rajsko pice.
 
drinjaca:
Колико је здрава Coca-cola, Pepsi...
Шта пијемо. Хмммм


definitivno nije zdrava, i ne samo to - predstavlja vrlo stetnu materiju koju "treba" da unosimo u sebe. Mi ni ne mozemo dobiti onu kolu koju piju lamericka deca - jednostavno mi pijemo kolu koju muckaju u Zemunu ili Pesti a to je bog i sesirdzija u odnosu na njihovu - pouzdano.
Kada sam ziveo blizu Fazane sretao sam burice slicne ovima na linku, ali i radnike sa ozbiljno ostecenom kozom na rukama.
Nazalost ni drugi sokovi koji nam se nude iz razno raznih punionica (neko pomenu 2 litra na 70 kg) su sacinenji od istih baza pa ni oni nisu bas za zdravlje. Cuo sam za jednu privatnu punionicu u mom kraju koja je radila na principu porodicne male firme, a gde su sokove mutili u kadi (izmedju dva kupanja) i punili u pet ambalazu/ Normalno - zatvoriTa je .

Metalac je poceo proizvodnju sokovnika kao sto ih je nekad radio EMO Celje, nisu ni skupi ali se pomocu njih destiluje strava domaci sok. E sad je pitanje da li onu kolicinu pesticida iz naseg domaceg voca porediti sa stetnoscu kole i ostalih muckalica ?!?!?!?!
 
Ne znam da li je urbana legenda,ali kazu da colom mozes oprati ruke od nafte i slicnih supstanci...:roll:
Inace,sto se mene tice,ne pijem je i ne mora ni da postoji...:)
 
Имам један врло добар рецепт за кока колу. Купити 1 до 2 литра кока коле и сипати у старију шерпу. Међу алатом наћи старија запекла клешта и оставити један до два дана унутра. После тога испрати клешта и видећете велику промену, кока кола ће очистити сву масноћу и клешта ће опет бити од користи. Јефтиније и боље од разних киселина и материјала за чишћење које можете купити по радњама. Ово је проверено прошле године. :-)

P.S Лимунадице, боља си од кока-коле :-)
 
Zbog visokog sadržaja kofeina coca colu definitivno ne bi smeli da je piju oni koji imaju neki oblik neuroze (anksiozni, paničari itd). Podiže tonus, iritira neurovegetativni sistem i pojačava probleme vezane za osnovno oboljenje.
Ne znam da li je istina, ali kažu da ima više kofeina od same kafe?
 

Back
Top