Članice EU usaglasile se da cenu ruske nafte ograniče na 60 dolara za barel

rusi se bogate , samo evropa propada
1176F10B-88A8-4C6D-B837-4FD19FD4D384.jpeg


Da li si ti ikad u životu rekao nešto tačno
 
Ne pratim, verovatno neka glupost tipa "Namerno su potopili svoju flotu da njome začepe moreuz logistike."
ko potopio? pa za neku godinu rusija ce da ima najvecu flotu
onda cete da je potapate ali u video igricima, i da kme-kmecite

According to Braemar's analysis, Russian operators appear to have acquired:

  • 29 very large crude carriers (VLCCs), which can haul more than 2 million barrels apiece
  • 31 Suezmax-sized tankers, which carry about 1 million barrels
  • 49 Aframax tankers, with 700,000-barrel capacities
Russia's tanker-buying spree probably isn't over. “Russia needs more than 240 tankers to keep its current exports flowing,” Rystad analyst Viktor Kurilov told the Times.

Russia Quietly Amasses 'Shadow Fleet' Of Tankers To Sidestep Western Restrictions


“We’ve seen quite a number of sales to unnamed buyers...and a few weeks after the sale many of these tankers pop up in Russia"
 
i ja citam isto, i nije mi jasno kako ce i koga eu da uvati za onu stvar, ako ne zna koga, nece sigurno njoj da neko polaze racune, osim ako ne bi da mu se sagne

Russia Quietly Amasses 'Shadow Fleet' Of Tankers To Sidestep Western Restrictions

teaser image
“We’ve seen quite a number of sales to unnamed buyers...and a few weeks after the sale many of these tankers pop up in Russia"Pogledajte prilog 1265260

evo u'faceni na delu, pertramina prime, jel platio neko?
nego koliko milijardi dolara je Rusija morala iskeširati da bi obavila ovu kupnju??? gdje će da osiguraju te tankere?? Tko će da plati transport, rusi ili kupci?
 
nego koliko milijardi dolara je Rusija morala iskeširati da bi obavila ovu kupnju???
ne znamo da li su svi njeni, i sigurno su stare kante, koje ko zna koliko, i cime su placene, mozda ipak neko daje kredit iz azije, ali ne na sva zvona, da svi znaju ko je on - najbolji ugovori su tajni ugovori, najmasniji
gdje će da osiguraju te tankere??
pa sigurno nece kod lojda, ali ako bi zapretili londonu jos jednom, ali onako pravo, nasao bi se vec neko... u suprotnom osiguravace ih migovi i suhoji
Tko će da plati transport, rusi ili kupci?
po dogovoru, sigurno je poslovna tajna; uostalom, ko je do sada placao, placace i u buduce, hehehe, svi osim ovih koji ce za <$60, samo jos da vidimo ko ce to da im proda - recesija koja nastupa? mozda ima nade za $60, mozda... :mrgreen: ali ne ruska nafta, mozda marsovska

cini mi se, po secanju, da mi ameri sada dopunjujemo strateske rezerve po $75
 
Poslednja izmena:
nego koliko milijardi dolara je Rusija morala iskeširati da bi obavila ovu kupnju??? gdje će da osiguraju te tankere?? Tko će da plati transport, rusi ili kupci?
mene ako pitas da nagadjam, ja mislim da je trampila vazduhoplove starije generacije koje je izreklamirala sada u ukrajini za tankere, buduci da vec uvodi novu generaciju aviona
moguce je cak da je trampila i razne druge raketne sisteme buduci da vec uvodi hipersonicne
imas stari tanker, i trampis ga za rusko oruzje, koje moras priznati da przi u ukrajini... tako to ide, nekom rat, a nekom brat, znas vec kako se vika... of course this is my wildest guess
 
rusi kazu g7 da odhebe sa svojih $60, a ostalima cak i isporuciju, nastavljajuci da masovno kupuju tankere - jedva cekamo da im neko zabrani nesto u medjunarodnim vodama, pa da mu se nay...u svega po spisku

According to Braemar's analysis, Russian operators appear to have acquired:

  • 29 very large crude carriers (VLCCs), which can haul more than 2 million barrels apiece
  • 31 Suezmax-sized tankers, which carry about 1 million barrels
  • 49 Aframax tankers, with 700,000-barrel capacities

  • Russia's tanker-buying spree probably isn't over. “Russia needs more than 240 tankers to keep its current exports flowing,” Rystad analyst Viktor Kurilov told the Times.
Sta ako pocnu da ih potapaju kao Severni Tok. ;)
 
Sta ako pocnu da ih potapaju kao Severni Tok. :ok:
pa onda cemo gledati reklamnu kampanju kako migovi/suhoji potapaju te gusare, ocekujemo da nam priuste bar neki video
severni tok je bio svapski oko 50% [za njega ne pita niko kod koga je bio osiguran, hehe], pa onda redom jos eu zemlje su imale manje %-e, ne znam tacno koliki je bio ruski %, ali mislim manji u svakom slucaju od svapskog
 
Sta mene libo racku za Kinu i Rusiju, nisam slep da ne vidim cene sada, pre godinu i 5.
Isto tako i disposable income stagnira na zapadu i kupovna moc se smanjuje zadnjih 10ak godina drasticno.
Pa dobro, meni je bitno da priznaješ da će NATO ostati jedina svetska supersila zauvek.

Ceo svet je nato osim krima on je ukrajina
 
Članice Evropske unije usaglasile su se da cenu ruske nafte ograniče na 60 dolara za barel, čime je okončana višednevna rasprava o tom pitanju, preneo je Politiko.


Maksimalnoj ceni od 60 dolara najviše se protivila Poljska, koja je tražila da ona bude niža, ali je danas dala pristanak.

Prema danas usvojenom sporazumu, članice Grupe 7 će zabraniti svojim osiguravajućim i špediterskim kompanijama da omogućavaju isporuku ruske nafte u treće zemlje, ako se prodaje skuplje od 60 dolara po barelu.

Diplomatski izvor Politika rekao je da će se sporazum revidirati na svaka dva meseca, a cilj je da se limit postavi na nivo koji je najmanje pet odsto ispod tržišne cene ruske nafte tokom procesa revizije.

russia-sanctions-war-GettyImages-1241064880-e1669903731187.jpg


https://rs.n1info.com/biznis/clanic...u-ruske-nafte-ogranice-na-60-dolara-za-barel/

Odličan i maestralan potez najboljeg kontinenta sveta.
Za svoju zlu agresiju Rusija dobija prikladan odgovor.
60 američkih dolara i ni centa više!
И шта ће постићи?
И онако не купују од Руса.
Уосталом, цена око 5% нижа од тржишне. Смешно Џеги.
Само презентују немоћ.
 
И шта ће постићи?
И онако не купују од Руса.
Уосталом, цена око 5% нижа од тржишне. Смешно Џеги.
Само презентују немоћ.
Ne znam, očigledno još kupuju ako stavljaju Price Cap.

U budućnosti ako nafta dođe do 80, Indija može da kaže: "A je li, a zašto 80 kad EU dobija za 60?"

I tako onda i drugi plaćaju manje, i na kraju PutIer ima manje oruđa za klanje civila
 
Ne znam, očigledno još kupuju ako stavljaju Price Cap.

U budućnosti ako nafta dođe do 80, Indija može da kaže: "A je li, a zašto 80 kad EU dobija za 60?"

I tako onda i drugi plaćaju manje, i na kraju PutIer ima manje oruđa za klanje civila
Али ЕУ неће добијати за 60.
То је оно, хоћу да платим ауто 3 евра, а он кошта 25.000 евра.
Да ли би ми продавац продао?
Уосталом, тржиште диктира цену.
И опет, ограничили су цену на читавих 5% мање од тржишне. Тржишна је 63.

Делује ли то као неко опако урушавање зараде?
 
To se za sada tako Rusi kuraže, ali videćemo 2023. da li će se zaista odreći preko potrebnih deviza.
Али имали су суфицит од 30 милијарди само у првом кварталу.
Рационално је куповати нафту у гас од њих.
Видиш да је код нас грејање и струја и даље социјална категорија.
Све то иде на гас, у великој мери.
За целу ЕУ би било најпаметније да се помири са Русијом.
 
Али имали су суфицит од 30 милијарди само у првом кварталу.
Рационално је куповати нафту у гас од њих.
Видиш да је код нас грејање и струја и даље социјална категорија.
Све то иде на гас, у великој мери.
За целу ЕУ би било најпаметније да се помири са Русијом.
Ne bi, jer je Rusija dokazala da osim pokazane cene postoji i skrivena.

Skrivena cena je da posle nekog vremena kreću tenkovi i streljanja
 
Ne bi, jer je Rusija dokazala da osim pokazane cene postoji i skrivena.

Skrivena cena je da posle nekog vremena kreću tenkovi i streljanja
Нису кренули текови због скривене цене већ због угрожености руске границе.
Ко зна историју, зна да је сваки рат вођен због прерасподеле ресурса.
Русија поседује највише ресурса и она је независна у сваком смислу.
Рачуница је јасна- ко има интерес да напада, а ко да се брани.
 
Нису кренули текови због скривене цене већ због угрожености руске границе.
Ко зна историју, зна да је сваки рат вођен због прерасподеле ресурса.
Русија поседује највише ресурса и она је независна у сваком смислу.
Рачуница је јасна- ко има интерес да напада, а ко да се брани.
Znači vi želite da nas ubedite na najbogatije i najdemokratskije zemlje sveta (Norveška, Luksemburg i sl.) imaju prioritet da osvajaju tundre gde Rusi stavljaju tepih na zid.
 

Back
Top