civilno sluzenje vojnog roka

Pa i nije tako strasno kako svi pricaju.Kad prodjes sve to i dodjes kuci onda ti vecina stvari postane smesna.
Jedino sto je zajebano je to sto je klopa ocajna a to opet zavisi od kasarne do kasarne i to sto ne mozes da se kupas svaki dan sto se da srediti ako si malo snalazljiv.

@Whitenick
Tvoj stav mi je OK. Cak sta vise se podudara sa mojim nekim nacelom da svak treba da radi sto ga zanima. Sjajno je kad ti se poklopi posao i interesovanje.

@HYPERX
Ista stvar. I meni sad izgleda sve smesno i lako proslo, ali zapitaj se da li bi jos jednom sluzio?! Ja ni u ludilu pod ovakvim uslovima.

@belavucica
Zaista mislim da je svaki tvoj komentar suvisan. I ne razumem zasto potenciras i upinjes se da kazes nesto pametno kad REALNO nemozes!
Evo pogledaj svaku tvoju recenicu. Svaka sadrzi tvrdnju koju ti nisi ni iskusila, a ne mozes ni da pretpostavis kako je. I opet te opominjem da nepricas nesto sto neznas. Evo posto vidim verujes Whitenicku, on covak radi pri vojsci pa nek ti kaze koje to sadrzaje i u kojoj meri izvode specijalne jedinice tipa izvidjaci?! Pa ja valjda znam jer sam pravio planove borbene obuke (za 2 jedinice u kojima sam bio) i kucao gomile izvestaja od kojih je mnogo nerealizovanih usled nedostatka sredstava, neodobrenih termina za kojekakva gadjnja i obuku, nedostatka ljudstva........
I ako budes i dalje postovala mene to neljuti ali stvaras nepotrebno konfuziju i kod ovih koji se jos nisu odlucili, a da realno ne navedes ni jedan razlog koji stoji!

Pozzzz to all ! :)

Ne moram da sluzim da bih imala da kazem nesto realno. Mozda sam jednim delom i iskusila, otkud ti znas da nisam? Zensko sam, pa sta, to ne mora da znaci da ne znam nista....Mogu sasvim relano da pretpostavim kako je, a to ne pricam napamet. Ja sam navela razloge koji meni znace, i to mi je jedino bitno. A sada da li ce neko da se slozi samnom ili ne, to je njegova odluka.
Nemam razloga tebe da ljutim. Ako druge zbunjujem, onda ih zbunjujem s razlogom...... Pozdrav za tebe, monte32

Ja kad sam isao u vojsku to je bila cast tj pocast.Bilo je sramota ko ne ode,al sad se okrenulo sve.To je ono sto kazu "cega se pametan stidi budala se ponosi" te i to civilno sluzenje.Ja bi to sve u Padinsku Skelu da skupljaju krompir po kisi

Obersturmfuehrer:
@belavucica
ne znam koliko imas godina i tvoje bracno stanje, ali s ozbirom da si zensko, ovoj zemlji bi najpre doprinela radjanjem bar 2 deteta. Jel si razmisljala o tome?

Naravno da jesam razmisljala o tome. Ma rodicu najmanje troje, nije mi problem.....to stoji, ali pricamo sada o necemu drugom.
Svako ima prava na svoje misljenje, ja sam svoje iznela. I cvrsto stojim iza svega sto sam rekla. Toliko.

Dragi prijatelji,
svako od Vas je rekao nesto sa cim se i ja slazem.
Najvaznije od svega je da SVAKO od nas ima SVOJ IZBOR o tome da li ce ici u vojsku ili na civilno ili uopste nece ici u vojsku .
Svaka cast momcima kao whitenicky i dace Bog da ih bude jos i vise pa da nasa zemlja konacno oformi jednu pravu profesionalnu vojsku.
Po meni je biti vojnik takodje posao i nije svako za njega stvoren tako da oni koji su zaista spremni time da se bave treba time i da se bave .
Nadam se da ce nasa vlada pod hitnom postupku sprovesti promene koje su pocele i da ce se konachno doci do cilja.
Ruzno je gledati kako vojska konstantno gubi cist obraz u ocima naroda.
Licno-ja sam protiv obaveznog sluzenja kako redovne tako i civilne vojne sluzbe.
Neka svako ima prava da odabere svoj put.
Onaj ko razmislja da je vojska jedini nacin da se od decaka napravi muskarac -neka slobodno to na sebi praktikuju a neka puste druge da takodje imaju prava da biraju.
Uz svo postovanje prema beloj vucici moram reci da u mojim ocima gresis(svako ima pravo za svoj stav).Ali komentari da svi oni koji ne idu na redovno sluzenje su mamini sinvi,seka perse,stisnuti zube itd.
Sta bi bilo kada bi neko od Tebe ocekivao da sedis po ceo dan u kuhinji ,naradjas po copor dece -- itd.
Najbitnije od svega je da svako ima pravo da radi sa svojim zivotom kako on to zeli i hoce.
Puno pozdrava svima

planirao sam da odsecem penis i metnem vaginu
ugradicu silikone napumpacu usta
bicu kao pevaljka sa svadbe
a tako bih rado isao u vojsku
jer ja sam bane extra muzjak
muskarcina
uvek spreman za borbu
pa vas pitam da li ce me primiti
fizicki izgled je nebitan
vazno je ono sta je u srcu

volimo te otadzbino nasa
volimo te otadzbino nasa
sa nama si sigurna aaaaaa
sa nama si jaca aaaaa
sa imenom tvojim u srcu
i vojska koraca
idemo dnevnik

Malo me razočarao vlade divac!
Mislio sam da je odradio vojsku ali on ni civilno da pokuša! Jest da je sada mator ali 1989 sam bio u istoj kasarni u Novom sadu sa Djordjevićem , Ilićem i trenerom Želkom Obradovićem pa sam imao utisak da je i divac to u ono vreme odradio.
Malo mi je njegov "patriotizam" na slabim nogama!

Ja sam sluzio vojsku 1995 godine ,da sam u situaciji danasnjih klinaca opredelio bih se za civilno bez ikakvog razmisljanja.Zasto neko misli da ce postati muskarac ako godinu dana jede splacine,kupa se jednom nedeljno i slusa nekog nadrkanog vodnika koji leci svoje komplekse na mladim ljudima!

NIJE PATRIOTIZAM da uzmes pusku i da raspalis po svima .
Alo ljudi proslo je to vreme sad se drzava brani i gradi mozgom
a ne silom i nasiljem . Kao prvo razmislite malo gde nas je dovelo
to nase vojnicko i tradicionalno razmisljanje . Svaki hostapler gleda da se
docepa uniforme bilo plave ili zelene kad proceni da nije sposoban ni za sta drugo
(cast izuzecima retkim) . Veci je patriota covek koji otvori neku firmu ili donese neki
kapital u ovu sirotu zemlju od neke nabedjene vojnicine koji galami i vitla sa
puskom a kad zasere pobegne iz zemlje i ostavi nas da mi ispastamo
za nesto sto nismo uradili . Na ime patriotizma oni su se napljackali i obezbedili
sebe i pokolenja a nas upropastili i osramotili. Prvo su nas huskali da mrzimo
slovence i hrvate pa amerikance a sad im prodali nase fabrike i doveli ih u
srbiju a nas teraju da radimo kod istih za smesne pare . Izgleda da je
u srbiji patriotizam usko vezan za interes . E kad je tako onda neka lepo
plate ljude da budu vojnici kad je sve za pare naci ce se ljudi koji ce
sebe da vide u toj prici ali za prave pare 2000 - 3000 evra. Kad je sve
kapitalizam neka bude i vojska ,ne moze da to ostane po starom a sve da se
promenilo. CIST RACUN kako neko rece. :!:

Back