citroen xantia 2.0i iskustva-pomoc

Dovla ce ti kaze odma da je skup za odrzavanje. Redovan servis takodje skup.

Koji motor imas u planu?

Нема Довла ништа против Цитроена ни против цене делова него зна за јефтиније :) Такође, човек напише 2,0и ти питаш који хоће мотор :dash: :lol:

Иначе што се тиче Ксантије, имао мој стари службену баш такву 2,0и '98год са преко 250 000км и цепала је као нездрава... ишли смо 2004. на море с њом и трошила је колико се ја сећам нешто око 8,5-9л, а стари каже да је трошила око 11-12 по граду... није имала плин јер у то време није био баш толико популаран, али је ауто заиста за сваку похвалу... удобан, леп, сада је већ и појефтин ако се не варам за непуне 4 000еур може да се нађе солидан примерак... немам искуства, али сеним да јој плин не смета нешто спектакуларно више него другим моделима...

Свакако препорука за ауто и за мотор ;)
 
Xantia je auto nad autima
Mislis ovako nekako
33721-400x500.jpg
:mrgreen:

kakav smrdljivi citroen i goßna!!! To nije auto.

Moj prvi komsija ga je imao, (nedje skoro sam o tome i pisao ovdje na forumu), otisla mu hidraulika pa se tokom voznje njome covjek osjeca ka da je na magarcu.
Drug mi ima diesel xantiu,(kupljena u BAckoj Palanci za 1500€) takodje problemi sa hidraulikom, u Uzicu je promijenio ventilator, termostat i par nekih zajeßancija, servis ga odrao citavijeh 500€, sitnica...

Prijatelju moj ti je savjet da bjezis od tog auta, posebno od te blesave cijene koju gore neko pomenu 4 do 5000€!!!
 
Mislis ovako nekako
33721-400x500.jpg
:mrgreen:

kakav smrdljivi citroen i goßna!!! To nije auto.

Moj prvi komsija ga je imao, (nedje skoro sam o tome i pisao ovdje na forumu), otisla mu hidraulika pa se tokom voznje njome covjek osjeca ka da je na magarcu.
Drug mi ima diesel xantiu,(kupljena u BAckoj Palanci za 1500€) takodje problemi sa hidraulikom, u Uzicu je promijenio ventilator, termostat i par nekih zajeßancija, servis ga odrao citavijeh 500€, sitnica...

Prijatelju moj ti je savjet da bjezis od tog auta, posebno od te blesave cijene koju gore neko pomenu 4 do 5000€!!!

moja xantia 2.0 i 16 v 2000 g. je perfektna.slazem se da su joj delovi skupi ali nista skuplji od golfa.dabi citren bio u funkciji mora redovno i da se odrzava.da se menjaju bombe na svakih 150 000 do 200 000 km.bombe sluze umesto amortizera i ima ih 6 komada a kostaju oko 50 evra po kom.mogu i da se remontuju za oko 20 eur.taj drug sto je kupio za 1500 e xantiu/ pa dobar jugo je skuplji od te cifre.ako se uzme krs normalno je i da je skupa popravka jer ne postoji deo koji je ispravan.i nije tacno da je za sitnice dao 500 evra.laz.mozda je dao 500 e ali za polovan motor jer je njegov crko.inace ovaj tip auta je super udoban brz.ja sam presao 350 000 km bez veceg kvara.samo redovni servis.nije ni komplikovan za rad.ne prodajem ga.:zskace:
 
moja xantia 2.0 i 16 v 2000 g. je perfektna.slazem se da su joj delovi skupi ali nista skuplji od golfa.dabi citren bio u funkciji mora redovno i da se odrzava.da se menjaju bombe na svakih 150 000 do 200 000 km.bombe sluze umesto amortizera i ima ih 6 komada a kostaju oko 50 evra po kom.mogu i da se remontuju za oko 20 eur.taj drug sto je kupio za 1500 e xantiu/ pa dobar jugo je skuplji od te cifre.ako se uzme krs normalno je i da je skupa popravka jer ne postoji deo koji je ispravan.i nije tacno da je za sitnice dao 500 evra.laz.mozda je dao 500 e ali za polovan motor jer je njegov crko.inace ovaj tip auta je super udoban brz.ja sam presao 350 000 km bez veceg kvara.samo redovni servis.nije ni komplikovan za rad.ne prodajem ga.:zskace:

Serpo moja, zdravo tebe ta xantia sluzila narednijeh 100 godina... Yugo ka yugo, vrijedi u vr' glave 300€ a ksantiao o kojoj ja pricam je kupljena u Staroj Pazovi od gastarbajtera covjeka iz Beca, lim na njoj ka boca zdrav, motor isto tako ali sve ostalo totorota, zaklao ga citroen servis u Cacak 500 jevreja za glooposti...
 
Ja imam xantiju 2.0 16v 155ks 1993god.auto je presao samo 180 000km. i nisam nikad vozio bolji auto iako sam radio godinama u Auto salon sa multibrend prodaju novih i polovnih automobila,xantija je auto snova,pogotovo moja sto je jos hidraktiv,za one koji ne znaju ima dodatne dve kugle za bolju udobnost i stabilnost,odabir tvrdi i mek mod pritiskom dugmetu,a od opreme nema st nema i to fabricki ugradjeno u to vreme,klima,soncev krov,zatamnjena stakla,centralni dalecinski,maglenke,velur sedista(enterijer),retrovizore sa elektronkim komandama,elektrika na sva prozora,alu felge,kozni volan,kodirano paljenje, i nesto mozda sam propustio,aaaaaa da najskupo hidraktiv ovjes,za one koji ne znaju koja je razlika od hidraulicnog ogiblenja kod obicne xantije do hidraktiv ogiblenje nek se ne muce tome pitanju jer je razlika drasticna,mada i obicno hidro vesanje kod xantije pruza veliki komfor koji se ne moze naci ni u kom automobilu ako se redovno odrzava nema nikakve mane,hidraulika nikad ne crkava,crkavaju samo kugle amortizera zato sto nisu redovito dopunjavane,dosad sam promenio na hidrauliku samo sredstvo za hidrauliku koje mora da bude samo LHM i nista drugo i promenio sam sve kugle sa novim a to je bilo trosak od 400eura u ovlastenom servisu,a ako nabavis kugle iz Grcke trosak ti je upola jeftinije :sanke:
 
Citroen Xantija je automobil izuzetnog kvaliteta zavrsne izrade,i udobnosti.Prva serija se pojavila,ako se ne varam 1992.
Moja Xantija je 1998 godište i prezadovoljan sam,imam je 2 i po godine,presla je 190.000km 2.0 benzinac,a registrovana je na 1.8.
Uvežena je 2004 iz Italije.
Što se tiče hidraulike,jedino je važno da se na svakih 20.000 km provere bombe.Dopuna bombi azotom je 10 eura kom, i to je sve.Ako se redovno kontrolišu i po potrebi dopunjavaju bombe traju i preko 150.000 km.Potrebno je koristiti samo LHM ulje za hidrauliku i po potrebi kada se isprlja zameniti ga i oprati instalaciju, to se jako retko radi,na mojoj od 2004-te urađeno 2 puta.Cena jednog litra LHM-a je oko 700 dinara...smesno.Što se tiče delova, zabluda je da je Xantija skupa za održavanje, jer kupite kvalitetan deo i više o tome ne razmišljate.Npr. ja sam skoro promenio kugle,krajeve spona,stabilizatore,silen blokove i sajle ručne....sa sve rukama u citroenovom servisu(ne kod nekog komšije na parkingu)...10.000 dinara.To nije skupo jer je sređen ceo prednji trap, i sad sam miran bar 50-60.000 km.
 

Back
Top