Citroen c5 2.0 100kw 2005 god. problem s pritiskom u usisnoj grani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Puno lutas a nisi pregledao osnovne stvari .. Nema dijagnostike preko neta tu te samo mogu navesti na moguce kravrove .. .. Ja sam imao dosta auta sa over boostom vexinom VW ali u dosta skicajeva je bio vakum ili crevo na vakumu ..Ti ovde oricas o EGR o geometriji a nisi creva vakuma pregledao za sta ti treba 2min .. Inace kad radis detekciju kvara kreces od najbanalnijih stvari .. Turbinu skidas kad iskljucis sve ostalo
 
Puno lutas a nisi pregledao osnovne stvari .. Nema dijagnostike preko neta tu te samo mogu navesti na moguce kravrove .. .. Ja sam imao dosta auta sa over boostom vexinom VW ali u dosta skicajeva je bio vakum ili crevo na vakumu ..Ti ovde oricas o EGR o geometriji a nisi creva vakuma pregledao za sta ti treba 2min .. Inace kad radis detekciju kvara kreces od najbanalnijih stvari .. Turbinu skidas kad iskljucis sve ostalo
Vakum sam prvo i gledao, vakumski elektro ventil radi, a eger i turbinu ostavljam poslednje. Kod kojeg god majstora odem kaze ne znam sta je izgleda da je turbina i kaze cena skidanja turbine 60-80e. Zato sam i ostavio poslednje
 
Puno lutas a nisi pregledao osnovne stvari .. Nema dijagnostike preko neta tu te samo mogu navesti na moguce kravrove .. .. Ja sam imao dosta auta sa over boostom vexinom VW ali u dosta skicajeva je bio vakum ili crevo na vakumu ..Ti ovde oricas o EGR o geometriji a nisi creva vakuma pregledao za sta ti treba 2min .. Inace kad radis detekciju kvara kreces od najbanalnijih stvari .. Turbinu skidas kad iskljucis sve osta
A ovde na forumu trazim samo da li je neko imao ovakav problem..
 
Vakum sam prvo i gledao, vakumski elektro ventil radi, a eger i turbinu ostavljam poslednje. Kod kojeg god majstora odem kaze ne znam sta je izgleda da je turbina i kaze cena skidanja turbine 60-80e. Zato sam i ostavio poslednje
OK.. Nabij vakum na wasgate i vidi kako radi da li uopste otvara i zatvara turbinu .. ima pistolj za vakum koji se pumpa rucno ili uzmi neku vecu spricu ..kad to iskljicis onda ides dalje ..
 
A ovde na forumu trazim samo da li je neko imao ovakav problem..
Slušaj moj savet, idi kod dobrog mehaničara, koji se razume u Citroene. Biće na kraju najjeftinije, jer ti sam ćeš možda promjeniti stvari koje nije ni potrebno zamjeniti. Prvo pravilo popravke automobila poput C5, koji je prilično komplikovan i skup za održavanje je priklop na kompjuter sa ORIGINAL programom za diagnostiku.
 
Imam slican problem, senzor polozaja turbine. Auto je astra. menjao sam taj wastegate actuator, nije pomoglo. Ono sto je interesantno je da baca u safe mode u 99% samo leti nekoliko puta nedeljno, tj kad je ovako mnogo toplo, oststak godine se desi 1- 2 puta max
Ja sam resio.. bila je zaprljana geometrija. Kupio sam aditiv za ciscenje turbine,vozio par puta pun gas 2 om i 3 om brzinom, ali samo kad mu je dostignuta radna temp. I sad ne pokazuje gresku. Pre nije mogao preko 3000 obrtaja sad ide
 
Ja sam ovo sipao u rezervoar
 

Prilozi

  • Screenshot_20220712-162737_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20220712-162737_Samsung Internet.jpg
    34,1 KB · Pregleda: 29
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top