Citroen c5 2.0 100kw 2005 god. problem s pritiskom u usisnoj grani

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Haha druze razmisli malo, taj senzor (map) je detektovao kvar, zasto bih ga menjao? Poslusao sam majstora i zamenio ga i nista.. mislio sam ako je imao neko ovakav problem pa da napise iskustva..
Jednom davno mi je jedan Citroen (drugi model) pravio problem zato što je kućište filtera za vazduh popucalo. Ne kažem da je obavezno to kod tebe slučaj, ali pogledaj.
 
Моје искуство; много вожен на малом гасу, а јак, велики агрегат; пробај да га мало дигнеш на више обртаје, "продувавање"; мало лоша горива, мало запрљане дизне, загарављен ЕГР вентил...
А провери и филтер за ваздух, да није увукао неко лишће или влагу...
 
Provjeri da nije usisna grana puknuta negdje, da ne vuće falš vazduh. Inaće kod C5, meni kad je izbacilo taj problm, bio problem sa EGR...
Na usisnoj grani jedino sto mi se sliva ulje malo, i to na sastavu, kao da fali dihtung

Моје искуство; много вожен на малом гасу, а јак, велики агрегат; пробај да га мало дигнеш на више обртаје, "продувавање"; мало лоша горива, мало запрљане дизне, загарављен ЕГР вентил...
А провери и филтер за ваздух, да није увукао неко лишће или влагу...
Auto moze da ide preko 150 ako menjam na 2000 obrtaja, kada bih isao na 3000 on pali gresku i ne da preko 110 km/h
 
Auto moze da ide preko 150 ako menjam na 2000 obrtaja, kada bih isao na 3000 on pali gresku i ne da preko 110 km/h
Изгледа да ти ради само у "сејф-моду"; провети педалу гаса /слаби контакти (сад су све те педале електричне, и преносе импулс)...
Или, не дао Бог- рачунар; ја сам тај проблем имао на неком клиу...
 
20220131_131022_resized.jpg


Sve mi vise lici na EGR, al' cim budem imao slobodno vreme, skinucu i ocistiti
 
Na usisnoj grani jedino sto mi se sliva ulje malo, i to na sastavu, kao da fali dihtung


Auto moze da ide preko 150 ako menjam na 2000 obrtaja, kada bih isao na 3000 on pali gresku i ne da preko 110 km/h
P0234-0238 je povezno sa over boost u Turbini razloga moze biti vise ako nije TBS/MAP sensor onda je nsto dalje . .. Najcesce je sesnor , vakum ili elektornika na wastgatu koja otvara turbinu zavisno koji sistem je na tvom motoru ..
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top