Цитира ли сотона Библију?

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.786
A sta cemo ono kad kaze Ja i Otac smo jedno?

Ili: „u jedinstvu“.
U mislima i delima

Jovan 10

• 38 Ali ako to činim, čak i ako ne verujete meni, verujte tim delima,+ da razumete i verujete da je Otac u jedinstvu sa mnom i ja u jedinstvu sa Ocem.“+

Trebas malo razumeti Bibliju
Ako Isus kaze da je Otac veći od njega.
to je onda istina
i sve mora biti u skladu sa tom istinom
a svaka misao se gleda u kontekstu
a ne istrgnuto iz konteksta
Dakle istraze sesvi stihovi u vezi toga
i onda nema protivrecja

kada se kaze da budemo jedno misli se na jedinstvo

dakle treba nauciti malo duh naseg jezika
ne pise jedna osoba nego jedno

Poslednja izmena:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.226
Ili: „u jedinstvu“.
U mislima i delima

Jovan 10

• 38 Ali ako to činim, čak i ako ne verujete meni, verujte tim delima,+ da razumete i verujete da je Otac u jedinstvu sa mnom i ja u jedinstvu sa Ocem.“+

Trebas malo razumeti Bibliju
Ako Isus kaze da je Otac veći od njega.
to je onda istina
i sve mora biti u skladu sa tom istinom
a svaka misao se gleda u kontekstu
a ne istrgnuto iz konteksta
Dakle istraze sesvi stihovi u vezi toga
i onda nema protivrecja

kada se kaze da budemo jedno misli se na jedinstvo

dakle treba nauciti malo duh naseg jezika
ne pise jedna osoba nego jedno
John 10:29 My Father, which gave them me, is greater than all; and no man is able to pluck them out of my Father's hand.
John 10:30 I and my Father are one.

29. Отац мој који ми их даде већи је од свију; и нико их не може отети из руке оца мојега.

30. Ја и отац једно смо.

38. Ако ли творим, ако мени и не вјерујете, дјелима мојима вјерујте, да познате и вјерујете да је отац у мени и ја у њему.

John 10:38 But if I do, though ye believe not me, believe the works: that ye may know, and believe, that the Father is in me, and I in him.

Dakle jasno je u zavisnosti koju Bibliju citas da su Isus i Otac jedno.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.786
John 10:29 My Father, which gave them me, is greater than all; and no man is able to pluck them out of my Father's hand.
John 10:30 I and my Father are one.

29. Отац мој који ми их даде већи је од свију; и нико их не може отети из руке оца мојега.

30. Ја и отац једно смо.

38. Ако ли творим, ако мени и не вјерујете, дјелима мојима вјерујте, да познате и вјерујете да је отац у мени и ја у њему.

John 10:38 But if I do, though ye believe not me, believe the works: that ye may know, and believe, that the Father is in me, and I in him.

Dakle jasno je u zavisnosti koju Bibliju citas da su Isus i Otac jedno.
jedno ili u jedinstvu a ne jedna osoba
problem je tvog nerazumevanja Biblije
ne pise jedna osoba

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.786
Cuj moja vera uci da je Isus Bog, tesko da ce religija koja je iznikla jos od prvih vekova da gresi, a ovo je eskplicitno jasno.
Veruj ti u to kolko hoces ali to nije istina.
Bozanska istina nas uci da je Bog jedan i to JHVH Jehova Bog
a Isus je4 Bozji Sin
i njih dvoje su dve razlicite zasebne osobe kao sto je Bog veci od Hrista
Dakle nigde u Bibliji ne pise da je ISUS Svemoguci Bog
Bog JHVH je rekao za Isusa da je Isus Bozji Sin
Isus je rekao za sebe : "Ja sam Bozji Sin"

nigde nemas u Bibliji da Isus kaze ja sam Bog
Niti Bog kaze Isus je Bog
dakle nemas osnova za to verovanje

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.226
Veruj ti u to kolko hoces ali to nije istina.
Bozanska istina nas uci da je Bog jedan i to JHVH Jehova Bog
a Isus je4 Bozji Sin
i njih dvoje su dve razlicite zasebne osobe kao sto je Bog veci od Hrista
Bog JHVH je rekao za Isusa da je Isus Bozji Sin
Isus je rekao za sebe : "Ja sam Bozji Sin"

nigde nemas u Bibliji da Isus kaze ja sam Bog
Niti Bog kaze Isus je Bog
dakle nemas osnova za to verovanje
JAhve se nigde ne pominje kao Bog u NZ. To je tvoje ucenje i to postujem ali vera da je Isus bio samo covek nije moja vera...

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.786
JAhve se nigde ne pominje kao Bog u NZ. To je tvoje ucenje i to postujem ali vera da je Isus bio samo covek nije moja vera...
Spominje se

Isus stalno se obraca Bogu i citira ga..
Moli mu se
kako se ne spominje???

Otkrivenje 4:11

11 Jehova*, Bože naš, dostojan si primiti slavu,a častb i moć jer ti si sve stvorio i tvojom je voljom sve postalo i stvoreno je.”
:)
Takodje Bog JHVH je besmrtan nije se izgubio od 1 veka on je vecno Bog

Zauvek i oduvek
a ucenje je poverio Hristu

Jovan 8:28

28 Stoga je Isus rekao: “Kad podignete* Sina Čovječjeg,+ znat ćete da sam ja onaj koji kažem da jesam+ i da ništa ne činim sam od sebe.+ Naprotiv, ja govorim ono što me Otac naučio.

Lujo Bakotić
(LB):

28 Reče im Isus: Kad podignete Sina čovečjega, poznaćete šta sam ja, i da ništa od sebe ne činim, nego kako me nauči Otac, onako govorim.

Jovan 5
19 Isus im je na to rekao: „Istinu vam kažem, Sin ne može ništa da učini sam od sebe, nego samo ono što vidi da Otac čini.+
Jer šta god Otac čini, to i Sin čini na isti način. 20 Jer Otac voli Sina+ i pokazuje mu sve što sam čini. Pokazaće mu i dela koja su veća od ovih, da biste se vi divili.+

Poslednja izmena:

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
26.226
11 Jehova*, Bože naš, dostojan si primiti slavu,a častb i moć jer ti si sve stvorio i tvojom je voljom sve postalo i stvoreno je.”
Thou art worthy, O Lord, to receive glory and honour and power: for thou hast created all things, and for thy pleasure they are and were created.

Ko moze biti worthy sem Isusa :P
Jahve da *primi*, pleaseeee.

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.270
ne piše ni da je stvoren ni da je anđeo.
isus je sin božiji i sin čovečiji, gde se naglašava njegova priroda, božanska i ljudska.

Šta to znači da je Isus Sin Čovečiji?

a ko može biti mesija nek ti isajia kaže :D

gde se vidi još da isusa smatraju za boga, u delima apostolskim

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;"
Screenshot_20220402_192421.jpg

otkud jehova krvari?

RIA77

Iskusan
Poruka
5.689
Spominje se

Isus stalno se obraca Bogu i citira ga..
Moli mu se
kako se ne spominje???

Никакав ни Јахве ни Јехова се не помиње у Новом Завету, то има само у вашој верзији, то у оригиналу не постоји,

RIA77

Iskusan
Poruka
5.689
Nema ni u britanskoj verziji koju imam, a skino sam britansku zbog jednog programa koji sam pravio...
Постоји програм Bible Works за Windows 7, ту има мноштво разних превода Библије, или једноставно погледати Nestle Aland 28, има на нету комплетан (без фуснота).

aeternum

Veoma poznat
Poruka
11.786
Никакав ни Јахве ни Јехова се не помиње у Новом Завету, то има само у вашој верзији, то у оригиналу не постоји,
Stalno se spominje a Bog se ne menja :)
Eto nauci te osnovne stvari o Bogu JHVH Jehovi

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
58.270
Помиње се у јеврејском тексту али не као неки посебан Бог, већ као Јахве Елохим, Господ Бог.
LXX чак и не користи реч Јахве, али се у јеврејском тексту помиње доста пута.
ne pominje se jahve, već u hebrejskom jhvh
sto puta prerađena tema
elohim i adonaj da, a jahve ili jehova je derivat u prevodima pa kako je ko umetnuo samoglasnike masoreti ili katolici.
i onda verno stado prihvata izraz koji mu odgovara, a najgore od svega što ništa ne znači ni jedan ni drugi izraz.
a i sam naziv jhvh toliko je bitan da ga isus nijednom nije spomenuo.

RIA77

Iskusan
Poruka
5.689
ne pominje se jahve, već u hebrejskom jhvh
sto puta prerađena tema
Правилно читање ЈХВХ је Јахве. Проверио сам. Стога помиње се у Старом Завету тетраграм ЈХВХ који се разрешава као Јахве, причали смо о томе раније.

elohim i adonaj da, a jahve ili jehova je derivat u prevodima pa kako je ko umetnuo samoglasnike masoreti ili katolici.
i onda verno stado prihvata izraz koji mu odgovara, a najgore od svega što ništa ne znači ni jedan ni drugi izraz.
a i sam naziv jhvh toliko je bitan da ga isus nijednom nije spomenuo.
Назива има јако пуно, и Елохим се користио доста у Старом Завету као и друга имена (Ел, Еп Шадај итд), или Јахве Елохим.
Јахве се преводи као Господ, стога Јахве није неко посебно биће већ Бог који се помиње у Старом Завету а назива разним именима, а све се то адекватно преводи као Бог односно Господ Бог.

Ateista5

Aktivan član
Poruka
1.953
Вода, лед и водена пара су три пројаве једног те истог, воде. Исто је и са Божјом природом која је једна и личнистима које чине природу постојећом.
Tekuca voda, led i vodena para su razlicite pojave hemiskog jedinjenja "voda". Imaju prilicno razlicite osobine i to su tri "vode" (tri licnosti).
Na planeti Zemlji imas ljude. Ista priroda, a sedam milijardi licnosti. Nemamo jednog "ljudi" vec sedam milijardi ljudi. Radi se samo o zbirnoj imenici.
Tako i to sto ti zoves bog ima tri primerka - tri boga. Ovo sledi iz onoga sto si ti napisao.

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.