Quantcast

Citati, potreba, dopuna ili nesto drugo....

Koliko vam znace misli autoriteta kada imate zivotni problem?

• Uvek

• Cesto

• Retko

• Nikada

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Dijenek

Elita
Poruka
22.021
Sve cesce u raspravi ili razgovoru primecujem upotrebu prigodnog citata kao argument, ali i kao nacin razgovora.
Ko, zasto i kada upotrebljava misljenje autoriteta kao argument u razgovoru?
Лепа тема...

Слажем се са мариксом...

С друге стране, разговор са самим собом није разговор него преиспитивање.
Самим тим, немогуће је себи запуши уста адекватним цитатом.
Он увек има дијалектички контекст.
А у, условно, монолошком човек сам мора да дође до одговора кроз неко своје искуство. Ма какво год оно било...

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Sve cesce u raspravi ili razgovoru primecujem upotrebu prigodnog citata kao argument, ali i kao nacin razgovora.
Autoriteti jedini mogu pomoci u problemima...Pa to im je struka....Nece neko na forumu ko ima vremena na pretek i ne radi nista u zivotu....

U raspravljanju moze se desiti i logicka greska u kojima se na osnovu necijeg poznatog imena donosi pogresan zakljucak...Za ovakav tip logicke greske kazemo da je nastala kao posledica primenjivanja argumentum ad verecundiam-a ili argumenta autoriteta....

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.476
Iz razloga što su nam više-manje poznati, pa će izostati izvrdanje i pogrešno shvatanje reči koje smo uputili, a sa druge strane, pomaže nam da se orijentišemo, da se ne zagubimo u onome što smo zapravo hteli da kažemo, ne idemo u širinu.

Ne mislim da neko koristi citate samo da bi ispao načitan i "inteligentan". Nego je afektivna nota celog tog citata bila vrlo jaka za onoga ko je iskoristio.

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265
Ja cesto koristim citate u svakodnevnom razgovoru...prosto mi je lakse da ne izmisljam toplu vodu, vec ukratko kazem sta mislim, kroz citat, izreku, narodnu mudrost...sa kojom sam saglasna, naravno...mada je to uvijek mac sa 2 ostrice, jer postoje 2 strane medalje i moze se navesti i za i protiv X tudjih navoda...pravi smisao je, valjda negdje izmedju...
"Mislima siroko, rijecima tijesno"...e, cesto sam konfuzna i ne znam u datom momentu srociti misli, kratko, i jasno, tako da me i drugi razumiju, i onda citiram... :)
A i sama sam citajuci , npr. Andrica- Jelena, zena koje nema, na momente bolje razumjela samu sebe, kroz njegovo pisanje, nego vlasiti sud...
Volim citate, i to je jedan od razloga zasto ih rado i citam, i izgovaram/napisem...nisam sujetna, mogu da komuniciram s bilo kim, ne patim od autoriteta, samo se jezim neprimjerenog tonaliteta ragovora, nevaspitanja, bezobrazluka, zlobe...

NeDoDiri

Domaćin
Poruka
4.570
Postoje ljudi koji se koriste citatima kao trofejima,kao nadomjestkom za vlastito neimanje verbalne jačine i takvi obično pretjeruju u želji da se istaknu i nemaju mjeru( "Kiti se tuđim perjem" )..ali postoje i oni drugi koji citiraju samo onda kad dio njih zaista želi da kaže ono sa čim je saglasan..jer toliko je umnih ljudi nekad reklo nešto,nepromjenjivo i vrednovano u svim vemenima i prostorima..citirati nekog ne mora da znači da se "foliramo",da želimo da "pametujemo"..nego jednostavno da dio nas prepoznaje svoje mišljenje i stav u nečijem..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.