Quantcast

Citati koji opisuju naša osećanja

Baudrillard

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.916
Koliko budala zapušta imanje na zemlji misleći da ih na nebu očekuje neko unosnije, ne postaju bolji ovde nadajući se da će na nebu za to imati više vremena i prilike, ne žive kao pravi ljudi, jer su ubeđeni da će to postati tek kad umru, i ne umiru kao pravi ljudi, jer uobražavaju da smrću tek počinju ono što njome samo završavaju.

Borislav Pekić

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Koliko budala zapušta imanje na zemlji misleći da ih na nebu očekuje neko unosnije, ne postaju bolji ovde nadajući se da će na nebu za to imati više vremena i prilike, ne žive kao pravi ljudi, jer su ubeđeni da će to postati tek kad umru, i ne umiru kao pravi ljudi, jer uobražavaju da smrću tek počinju ono što njome samo završavaju.

Borislav Pekić
Lajanje tipične komunjare stare … Ne zna svinja šta je dinja ...

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Pekić komunjara? Pa on je prezirao komunizam, bio pet godina u zatvoru zbog antikomunističkog delovanja.
Proveri prvo pre nego što napišeš ovako nešto.
Jest`, isto kao i Dragoljub Mićunović, bio je nešto manje od dve godine sobni starešina mom pokojnom ocu Đurđu, koji je, samo zato što je voleo srcem i dušom braću Ruse i veličao veliku, svetu i nepobedivu Majčicu Rusiju, špijali su za režim te jadnike koji su tamo preživljavali svoju golgotu ...

Baudrillard

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.916
Jest`, isto kao i Dragoljub Mićunović, bio je nešto manje od dve godine sobni starešina mom pokojnom ocu Đurđu, koji je, samo zato što je voleo srcem i dušom braću Ruse i veličao veliku, svetu i nepobedivu Majčicu Rusiju, špijali su za režim te jadnike koji su tamo preživljavali svoju golgotu ...
Za Mićunovića ne znam, ali za Pekića svakako znam da nije imao nikakve veze sa komunizmom, njegov
odnos prema komunizmu se može videti u dnevnicima, Političkim sveskama ili u Godinama koje su pojeli
skakavci u kojima piše o svojoj petogodišnjoj robiji.
On se zbog lošeg odnosa sa vlastima 1971. preselio u London, i tamo živeo sve do smrti.

Tanja Luna Lukic

Primećen član
Poruka
724
Fali mi malo, samo još malo bezobrazluka. I malo, samo još malo bezočnosti. Fali mi reč koju svako želi da čuje i doza disharmonije između misli i reči. Malo mi fali da naučim kako se pliva u tuđim suzama, kako se održava privid uspona uz amorfnu planinu pepela. To malo mi, srećom, fali. Namerno sam naivna i namerno slepa. Svesno se topim u amneziji, biram da ne izgubim bol. Moje su noge prebrze da zastenem, da prosim, i kad mi fali da bih davala, retko pružam dlan. Fali mi trag arogancije i niži prag tolerancije, fali mi malo perfidnost i tolerancije na glupost. Ono što mi ne fali jeste hrabrost da baš to malo nikada ne nađem.
Jelena Milenkovic

Baudrillard

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.916
Čovek nekog godinama poznaje, katkad desecima godina, pomalo se navikne da izbegava lična pitanja i doista važne teme; ali zadržava nadu da će kasnije, u povoljnijim prilikama, naći dobar razlog da postavi ta pitanja, da načne te teme; unedogled odgađana vizija čovečnijeg i potpunijeg nikad se posve ne izbriše, jednostavno stoga što je on nemoguć, jer se nijedan ljudski odnos ne da strpati u nepromenjivo skučen i krut okvir.

Ostaje, dakle, vizija „autentičnog i dubokog“ ljudskog odnosa; ostaje godinama, katkad decenijama godina, sve dok vam neki konačan i brutalan događaj (najčešće tipa smrti) ne ukaže da je prekasano, da se ni taj „autentičan i dubok“ odnos čiju ste sliku negovali neće razviti, ništa više od drugih.

Mišel Uelbek

KPCTAHK

Aktivan član
Poruka
1.300
Za Mićunovića ne znam, ali za Pekića svakako znam da nije imao nikakve veze sa komunizmom, njegov
odnos prema komunizmu se može videti u dnevnicima, Političkim sveskama ili u Godinama koje su pojeli
skakavci u kojima piše o svojoj petogodišnjoj robiji.
On se zbog lošeg odnosa sa vlastima 1971. preselio u London, i tamo živeo sve do smrti.
Mani se dnevnika i političkih svesaka, to je sve bilo po savetu njegovog prijatelja Vuka Draškovića i mnogo što-šta je u tim dnevnicima naknadno napisano, jer činjenica je samo jedna - za vreme komunizma niko ko je bio protiv njih nije mogao, naročito ne u Srbiji, bila je bastion komunjara, ni da opstane u zemlji, a kamo li da se bavi književnim radom i javnim nastupima … Zašto su mene, kao i mnoge druge intelektualce i decu golootočkih robijaša, naterali iz zemlje ? On se je svojom voljom preselio, a mene su, bukvalno, naterali iz zemlje - u tome je razlika … Da li su njemu bilo zabranjivane knjige - meni su i danas zabranjene ….

Prasuvalka

Početnik
Poruka
14
Ne umem u kalupe. Probala sam, i polomila ruke.
Pohitala, i iscasila kolena. Predala se, i ucutalo mi se srce.
Vrag je odneo salu kad sam u ogledalu, umesto lica, ugledala verandu. Sve je bilo na svom mjestu. Ukrasi, staze, mirisi. Bez grca, bez grimase. Oprani tanjiri, obrisana prasina. Pospremljen sto i miris limuna.
Onda namerno a, kao, slucajno prospem tri zrna secera i ostavim haljinu preko stolice. Priljubim usne na prozorsko okno. Tamo negde je prerija za nas, divlje mustange. Pojescu svoje strahove kao tucak iz bagremovog cveta.
Jelena Milenkovic

Baudrillard

Buduća legenda
Moderator
Poruka
33.916
Anđeli mogu biti na svoj način krasan svet, ali bi se nama, nevoljnim smrtnicima, kakvi smo danas, učinili strašno
dosadnim društvom.Uistinu dobri ljudi izazivaju u svojoj okolini neku potištenost, jer se upravo našim nedostacima i
pogreškama, a nikako vrlinama, međusobno dotičemo i u njima nalazimo simpatije.

Džerom K. Džerom

Tanja Luna Lukic

Primećen član
Poruka
724
Grlim svoje prijatelje kad god se sretnemo. Jako, da puknu muke umesto kostiju. Dugo, da skratim nedostajanje. Grlim, dok grlim ne dišem. Slušam srcem ritam tog drugog srca. Nit između nas pretvaram u lanac neraskidivih karika. Ničim se tako jasno i u isto vreme ne može pitati, potvrditi i kliknuti:"Kako si?", "Tu sam." i "Hajde!", kao što se može zagrljajem. Zato grlim svoje prijatelje. Rukama, kad se sretnemo, mislima, kad nam život proredi sastanke.
Jelena Milenkovic