Citanje izmedju redova

Koliko je to realno potrebno i neophodno umeti pre i za vreme veze..u smislu ono sto se ne moze pitati otvoreno i treba vreme da bi se provalio partner..recimo da je horoskopski znak u pitanju pa se ne moze primeniti isti shablon na svakom..da li se tako sluzite nekim pomagalima ne bi li provalili kakav pristup imati i koji tretman pruziti..jer realno ne mozemo biti prema svakom isti..a i logicno da je lakse ici linijom manjeg otpora..da li se onako povrsno upustite u odnos ili imate neke fore koje vam govore kakva je osoba?

šta znači 'čitati između redova'?
da li pod tim smatraš intuitivno ocjenjivanje osobe, prihvatanje nečega šta je očigledno ili razvijanje vještinje psihološkog prodiranja u nečiju ličnost?

-ako neko ima razvijenu intuiciju on može 'namirisati' nevolju i umaći, ali ne može biti siguran da je uvijek u pravu... osim ako je zanemari, pa se opeče...
-čitanjem između redova mnogi nazivaju i obično tumačenje onoga šta je očigledno... npr. pročitati švalerčinu, pa kao izbjegao si svojom mudrošću ko zna šta... vidiš da neko psuje i ponižava malo ciganče u busu, pa si kao pročitao da je lik jadan... to su neki očigledni znaci za koju nije potrebna vještina, samo ih ljudi nekada zanemare zbog svojih potreba ili izražene želje usmjerene prema toj osobi
-čitanje između redova kao čitanje osobe... ti si naveo astrologiju, a tu je važnija fiziognomija ili neke druge vještine i znanja... mada ne znam koliko većina raspoleže tim vještinama izvan intuitivnog

meni je zanimljiva ova druga stavka, i tu mi je mnogo veće pitanje koliko neko zanemaruje očigledne loše znake, od toga koliko neko zna da pročita

meni je jako slatko kada neko kaže kako zna da procijeni... čitam ja ljude kao bukvar... sa sve onim škiljenjem okicama... oni prilično često plaču pitajući se zašto su opet ostavljeni
 
Ne mogu da shvatim da neko posle duzeg vremena u vezi ne slusa sta mu se prica nego cita izmedju redova i tera po svom..ok da je osoba do koje ti nije stalo i da nekog ne poznajes dovoljno ali kad mu se crta da tera po svom taj inat ne mogu razumeti

Ne želi se uvek prihvatiti istina, stvarnost. Živi se u mašti i iluzijama, a nada uvek poslednja umire u smislu da je ipak to tako :mrgreen:.

recimo, kad mi bivsi salje tri poruke zaredom ..kako sam sta radim...a sve pod oblakom prijateljstva,aha:)
procitajte mi izmedju redova sta zeli:)))

Naleti emocija, sećanja na prošle dane :zaljubljena:

I meni se desi da se obratim bivšem, a to nikako ne znači da želim nešto sa njim :aha:
 
Koliko je to realno potrebno i neophodno umeti pre i za vreme veze..u smislu ono sto se ne moze pitati otvoreno i treba vreme da bi se provalio partner..recimo da je horoskopski znak u pitanju pa se ne moze primeniti isti shablon na svakom..da li se tako sluzite nekim pomagalima ne bi li provalili kakav pristup imati i koji tretman pruziti..jer realno ne mozemo biti prema svakom isti..a i logicno da je lakse ici linijom manjeg otpora..da li se onako povrsno upustite u odnos ili imate neke fore koje vam govore kakva je osoba?
Stecem utisak da su ljudi neiskusni a da ima toliko znakova pored puta koje ne umeju citati..nesto razmisljam koje filmove su neke devojke volele i tacno im to u zivotu nedostaje..i sad neki umesto da procene sta treba i nedostaje toj osobi neko samo pomisli da ne vole isti zanr..dakle ne osvrtati se na moje primere da li razmisljate uopste i zagrebete ispod povrsine ili ne olaksavate sebi?u nadi da vam ovakav opis pristupa nece predstaviti napor vec onako imate kefalo pa usput rekreativno vezbate vijuge kad vam dosadno:zimag:

Uzdam se u onaj skriveni unutarnji osjecaj.... Kad volim sebe s njim (a ne osjecam ono "ali" od kojeg mi je muka) onda je to dobar znak.
Trudim se da ga "cujem" dok prica, da osjetim ono izmedju redova. Cesto mi njegova pitanja kazu vise od odgovora.
 
Koliko je to realno potrebno i neophodno umeti pre i za vreme veze..u smislu ono sto se ne moze pitati otvoreno i treba vreme da bi se provalio partner..recimo da je horoskopski znak u pitanju pa se ne moze primeniti isti shablon na svakom..da li se tako sluzite nekim pomagalima ne bi li provalili kakav pristup imati i koji tretman pruziti..jer realno ne mozemo biti prema svakom isti..a i logicno da je lakse ici linijom manjeg otpora..da li se onako povrsno upustite u odnos ili imate neke fore koje vam govore kakva je osoba?
Stecem utisak da su ljudi neiskusni a da ima toliko znakova pored puta koje ne umeju citati..nesto razmisljam koje filmove su neke devojke volele i tacno im to u zivotu nedostaje..i sad neki umesto da procene sta treba i nedostaje toj osobi neko samo pomisli da ne vole isti zanr..dakle ne osvrtati se na moje primere da li razmisljate uopste i zagrebete ispod povrsine ili ne olaksavate sebi?u nadi da vam ovakav opis pristupa nece predstaviti napor vec onako imate kefalo pa usput rekreativno vezbate vijuge kad vam dosadno:zimag:
najbolje da joj daš leksikon nek sve fino sama popuni
p.s. postoji mogućnost da slaže odgovor na sva pitanja
:confused:
 
Upravo:ok: Ljudi vide ono što žele da vide...
Recimo: on mene gleda kao da bi me pojeo koliko me želi, a ipak se nikad ništa nije desilo medju nama:( Verovatno sam ja u njegovim očima videla svoje želje, a jake želje su tako zaslepljujuće...

A oni sa kojima se nesto desilo su procitali ono sto su zeleli..ili ono sto si ti zelela al nisi otvoreno rekla?
 
Koliko je to realno potrebno i neophodno umeti pre i za vreme veze..u smislu ono sto se ne moze pitati otvoreno i treba vreme da bi se provalio partner..recimo da je horoskopski znak u pitanju pa se ne moze primeniti isti shablon na svakom..da li se tako sluzite nekim pomagalima ne bi li provalili kakav pristup imati i koji tretman pruziti..jer realno ne mozemo biti prema svakom isti..a i logicno da je lakse ici linijom manjeg otpora..da li se onako povrsno upustite u odnos ili imate neke fore koje vam govore kakva je osoba?
Stecem utisak da su ljudi neiskusni a da ima toliko znakova pored puta koje ne umeju citati..nesto razmisljam koje filmove su neke devojke volele i tacno im to u zivotu nedostaje..i sad neki umesto da procene sta treba i nedostaje toj osobi neko samo pomisli da ne vole isti zanr..dakle ne osvrtati se na moje primere da li razmisljate uopste i zagrebete ispod povrsine ili ne olaksavate sebi?u nadi da vam ovakav opis pristupa nece predstaviti napor vec onako imate kefalo pa usput rekreativno vezbate vijuge kad vam dosadno:zimag:

Po meni površno upuštanje u odnos podrazumjeva ne biranje partnera po osobinama koje ti odgovaraju nego po trenutnom osjećaju prema osobi koju jedva poznaješ uglavnom na osnovu utiska izgleda osobe koji na tebe ostavlja .. Logično je da ćeš onda morati 'provaljivati' pristup i tretman prema toj osobi ...
Drugi način je birati prema onome što tebi odgovara, a kad tako biraš uglavnom biraš osobe sa sličnim osobinama i budeš prema 'svakoj' isti ..
Npr ako nikako ne bih voljela agresivnog dominantnog momka koji postavlja uslove a u životu nije knjige pročitao, onda ću birati(voljeti) strpljive, tihe i inteligentne muškarce ..
 

Back
Top