Čitač e-knjiga

Da li dajete prednost običnim čitačima ili ovim na dodir?
Ja se dvoumim da li da uzmem Kindle 5 ili Kindle PW, mada je u opticaju i NOOK Simple touch.

Ja sam ranije zagovarao isključivo upotrebu namjenskih e-readera za čitanje knjiga i govorio da tablet uređaji nisu za to. Međutim, kad sam kupio tablet, neki Samsung, vidim da nije problem ni sa toga da se čita. Čak sam Sony reader poklonio svastici. Ma, zapravo, par knjiga sam u posljednje vrijeme pročitao sa ekrana običnog laptopa. Na poslu, da ljudi misle da se bavim nečim za šta me plaćaju.
 
Da, ovi stariji modeli se mogu naći i za 60ak evra.
Kakav je za beleške? To me najviše interesuje jer mi se čini da je običan Kindle veoma nepraktičan za to.
Ja to ne znam, nikada ga nisam koristila za beleske, pojma nemam ni sta da belezim:D
Ali ima neku skalameriju za beleske.

Meni je pravo da ti kaze super jer mogu da citam u potpunom mraku, ali i na bljestavom suncu. Mnogo su slova ostrija i jasnija
nego u knjizi.
 
Da li moze neko da mi kaze nesto o ovom uredjaju, ja bih da uzmem jer je jeftin, ali da li je i dobar? Mislim. za oci. :D Ne znam da li smem da postavim link, ali pokusacu. :D http://www.tehnomanija.rs/tablet-pc/prestigio-e-book-per3274bc.html

Strogo govoreći, to i nije pravi e-book reader.
Uređaj ima LCD ekran, pa nemaš prednosti koje ima e-ink, (neopterećenje očnog živca i dug period između punjenja baterija), a to nije kompenzovano multifunkcionalnošću kakvu imaju tableti. Dakle, ako ti treba nešto isključivo za čitanje, uzmi neki uređaj sa e-ink ekranom, a u suprotnom štedi pare za solidan tablet.
S druge strane, ne znam kako se kreću cijene i ako ti budžet neće ni u budućnosti omogućavati ništa više od ovoga, onda izbora zapravo i nemaš.
 
Viđao sam po bosanskim oglasima da ima Kindle za 80€. On je svakako najbolji za čitanje. Jednostavan, funkcionalan, ugodan, baterija drži po mjesec dana...

Ja sam prošli mjesec uzeo malo bolji tablet. U principu, može se i sa njega čitati bez problema, evo baš sad čitam jedan roman, mada postoje neke e-knjige koje nisu baš optimizovane za tablete, pa tu od čitanja nema ništa. Ali, opet kažem, veliku većinu knjiga možete lagano pročitati.
 
a sto ne narucite direktno
nesto je snizen kindle sad koliko sam vidjela

Prevelika je to komplikacija za naše ljude. Trebaš prvi napraviti svoj paypal, trčanje po banci, pa se registrovati na ebay ili amazon, pa onda ide naručivanje, plaćanje shipping-a, carine, pdv-a...Što je najgore, nikad ne znaš koliko će te država oderati. Prođe 10 dana dok dobiješ proizvod. Na kraju kad sve sabereš i oduzmeš, dođe ti 5€ jeftinije (u najboljem slučaju) nego da si kupio ovde.

Ovako naručiš preko naših oglasa, stigne ti za 2 dana, platiš pouzećem i mirna Bosna. Naravno, uvijek treba paziti od koga kupujete. Za to služe i reputacije prodavača po takvim sajtovima. Ja sam do sada često kupovao na taj način artikle od 1 do 100 evra i nisam još imao loše iskustvo.
 
Prevelika je to komplikacija za naše ljude. Trebaš prvi napraviti svoj paypal, trčanje po banci, pa se registrovati na ebay ili amazon, pa onda ide naručivanje, plaćanje shipping-a, carine, pdv-a...Što je najgore, nikad ne znaš koliko će te država oderati. Prođe 10 dana dok dobiješ proizvod. Na kraju kad sve sabereš i oduzmeš, dođe ti 5€ jeftinije (u najboljem slučaju) nego da si kupio ovde.

Ovako naručiš preko naših oglasa, stigne ti za 2 dana, platiš pouzećem i mirna Bosna. Naravno, uvijek treba paziti od koga kupujete. Za to služe i reputacije prodavača po takvim sajtovima. Ja sam do sada često kupovao na taj način artikle od 1 do 100 evra i nisam još imao loše iskustvo.

pa kindle ne pazaris od nn lica vec od amazona
za otvaranje paypala ti treba 5 minuta
posiljku pratis najnormalnije ako oces
a onaj mali kindle su spustili bas, nesto oko 50 evrica
ako sam dobro vidjela
 
pa kindle ne pazaris od nn lica vec od amazona
za otvaranje paypala ti treba 5 minuta
posiljku pratis najnormalnije ako oces
a onaj mali kindle su spustili bas, nesto oko 50 evrica
ako sam dobro vidjela

Jeste, ali za verifikaciju računa ti treba mnogo više vremena. Jednom sam čitao uputstvo, glava me zabolila koliko je komplikovano. Odeš u banku, otvoriš novi devizni račun, pa prebaciš neke pare na taj račun, pa ti oni skinu, pa pošalju neki kod, pa tražiš neki izvod, pa onda na sajtu ubaciš taj kod, pa ti oni vrate pare...

A ovo naplaćivanje carine i pdv-a je posebna priča. Ja sam čak slao mejl Upravi za indirektno oporezivanje u kojima im jasno objašnjavam šta namjeravam da kupim i koliko to košta i pitam ih koliko će me rebnuti za carinu i pdv, kaže onaj neki bog:''Ne znamo dok ne stigne!''
Priča mi jedan prijatelj da je on svojoj djevojci naručio Kindle preko Amazona i da ga je sve ukupno na kraju koštalo oko 90 evra! S tim što je paket bio raskopusan kao da su ga bacili iz aviona. Baš je govorio da je za te pare mogao i ovde da kupi, bez svog tog maltretiranja i čekanja 10-ak dana.
 
Jeste, ali za verifikaciju računa ti treba mnogo više vremena. Jednom sam čitao uputstvo, glava me zabolila koliko je komplikovano. Odeš u banku, otvoriš novi devizni račun, pa prebaciš neke pare na taj račun, pa ti oni skinu, pa pošalju neki kod, pa tražiš neki izvod, pa onda na sajtu ubaciš taj kod, pa ti oni vrate pare...

A ovo naplaćivanje carine i pdv-a je posebna priča. Ja sam čak slao mejl Upravi za indirektno oporezivanje u kojima im jasno objašnjavam šta namjeravam da kupim i koliko to košta i pitam ih koliko će me rebnuti za carinu i pdv, kaže onaj neki bog:''Ne znamo dok ne stigne!''
Priča mi jedan prijatelj da je on svojoj djevojci naručio Kindle preko Amazona i da ga je sve ukupno na kraju koštalo oko 90 evra! S tim što je paket bio raskopusan kao da su ga bacili iz aviona. Baš je govorio da je za te pare mogao i ovde da kupi, bez svog tog maltretiranja i čekanja 10-ak dana.

Da, ima sa Paypalom ta gnjavaža sa traženjem izvoda iz banke da bi vidio kod koji onda negdje ukucaš.
Plus, carina i pošta u Bosni i Hercegovini (čiji smo Ruđer i ja ponosni stanovnici) funkcionišu po sistemu drumskog razbojnika, pa ako bandit pijan spava pod drvetom, možeš da ne platiš ništa, a ako je nadrkan, možeš da ostaneš bez svega što si naručio.
 
to traje 5 min
dobijes na izvodu iz banke broj, ukucas ga i cao
meni izvodi stizu mejlom, uredno...nemam sta da trazim iz banke...
odradila proceduricu ima godina
ne pricam napamet
al kako ocete...kome ne treba, nebitno
moze se i bez tog paypala
 

Back
Top