Čistim po kućama

Julian

Poznat
Poruka
8.016
Poštovane,

obraćam vam se, jer kao što znate boljih i iskrenijih prijatelja od vas nemam. Na sreću je tako, jer sam se družeći se sa vama svih ovih godina uverio da ste staložene i promišljene osobe, pune empatije i razumevanja; osobe obdarene nežnošću i toplinom koje su spremne da pomognu i obodre svakoga kome je neophodna podrška ili savet.

Evo o čemu se radi:

Malopre sam, usisavajući i obavljajući ostale aktivnosti po kući, došao na ideju da bi te radnje jednoga dana mogle da predstavljaju moj posao ako ostanem bez ovog kojim se trenutno bavim.
Svima je dobro poznato da sam čovek u godinama, pa bih u slučaju da budem prinuđen da tražim novi posao, radije izbegavao građevinu i slično. A ne bih voleo ni da zebem ili kisnem, pravo da vam kažem.
Pa sam, kao što je sasvim logično i očekivano, čim sam obrisao ruke o kecelju požurio da se konsultujem sa vama.

Napominjem da mi je ova zamisao pala na pamet u trenutku čistog uma, mada moram da rečem da u stanjima proširene svesti imam mnogo bolje ideje koje avaj nikako ne uspevam da upamtim. Naravno, ne uspevam ni da ih pribeležim pošto me mrzi da se pomeram po olovku i papir.
Od svega se nažalost samo sećam oduševljenja zbog sopstvene genijalnosti.

Dakle, interesuje me, šta vi mislite o ovoj ideji?
Znam da ste mahom zaposlene i zauzete žene, koje ne izbegavaju da zasuču rukave, pa i da se spuste na kolena da oribaju pod, ali ponekad je svakoj od vas potrebna ''žena''.
Takođe znam da je ''dobru i pouzdanu ženu teško naći'' te da preporuka o takvoj ide od usta do usta, a ona koja zadovolji kriterijume se čuva kao pravo blago.

Da li bi vam smetalo da muškarac bude ''žena''?
Da li bih, u slučaju da me život navede na ovaj korak, mogao da računam da bi me neka od vas unajmila?
Da li bi se od mene očekivalo više nego od neke žene?
Da li biste imale isti odnos prema meni kao prema ženama koje su već radile kod vas?

Ukoliko bi ovaj projekat zaživeo, ideja mi je da u sledećem koraku angažujem još nekolicinu čistih i urednih kolega sa Foruma, te da zajedno unapredimo posao.
Smatram da muška temeljitost i profesionalizam u koji ne sumnjam garantuju uspeh u poslu.
U mojoj viziji nedugo zatim izdajemo atraktivan kalendar, postajemo poznati, a po našoj priči onaj Madonin muž snima film koji postaje svetski hit, a ja postajem megapopularan i gigabogat.
Nakon toga pišem knjigu o svom životnom uspehu koja postaje bestseler i pomoću koje se još više bogatim, a zatim kupujem kuću na plaži na Jamajci i tamo provodim ostatak života.
Sve u svemu, čistio bih kuće samo za početak, recimo nekoliko meseci. Ostalo bi došlo samo od sebe. Ideja je najbitnija.
 
Da li bi vam smetalo da muškarac bude ''žena''? ne
Da li bih, u slučaju da me život navede na ovaj korak, mogao da računam da bi me neka od vas unajmila? ne, mana je sto si forumas.
Da li bi se od mene očekivalo više nego od neke žene? ne, ne brini.
Da li biste imale isti odnos prema meni kao prema ženama koje su već radile kod vas? :think:
 
...Hulijane, pristajem na neviđeno da mi budeš bedinerka....uz jedan uslov:ako radiš kod mene, ostale forumašice ne dolaze u obzir!


P.S. da li da vam kažem da sam dežurna a da to ne protumačite kao da se falim....:lol:
 
Moja priajteljica je jednom preko agencije koja unajmljuje osobe za pomoc u kucnim poslovima dozivela pravo cudo. Kada im se obratila, devojka ju je telefonom intervjuisala jedno desetak minuta, do te mere da je ova pomislila da je neka sprdnja u pitanju. Al kao ajde da se zabavimo...
Kad u dogovoreni dan i sat na vratima su se pojavila 4 momka, u uniformama sa cetkama i metlama ( a nekao moja Daca, zvezda foruma !) i sta? Podigli su stan naglavacke,tresli, prali, ribali,pomerali...A ova moja je spucala par hiljada na telefon citavo vreme samo javljajuci nama drugaricama sta se to u njenoj kuci desava. :telefon:
Secam se jos da cifra nije bila ni malo naivna i da smo se zezale posle danima da ce verovatno ostati tajna kakve sve usluge su bile u istu uracunate,:whistling: ali isto tako znam da su momci odradili maestralno sve zvizducuci...
Eto, Juliane, neka ovo bude umesto ohrabrenja;)
 
Što da ne, ne pravim pitanje ko će pošteno da mi počisti kuću za pare.

A ovo
Ukoliko bi ovaj projekat zaživeo, ideja mi je da u sledećem koraku angažujem još nekolicinu čistih i urednih kolega sa Foruma, te da zajedno unapredimo posao.
Smatram da muška temeljitost i profesionalizam u koji ne sumnjam garantuju uspeh u poslu.
me podseti na članak od pre par godina, kad se okupila grupa nezaposlenih žena, bacile se u moleraj i postale jedna od najtraženijih ekipa u Čačku valjda, bemliga gde.
Ženska temeljitost i profesionalizam garantuju uspeh u poslu ;)
 
Čistim po kućama
E, ovako, ja degustiram hranu po kućama.
Ako niste sigurne dal' ste presolile čorbu, dal' ste dobro spremile gulaš,sarmu i musaku, da pečenje za slavu nije prepečeno, kolače, torte, sve.....
Diskrecija zagarantovana.Dolazak na kućnu adresu.Ponude slati na pp.
 
A ako moja bransa ode u propast (bila je rubu propasti prosle godine, ali gde ce svet da postoji bez para jelte), hoce biti posla za mene? :mrgreen:

hehe.jpg
 
Podrzavam ideju i cesto mi palo na pamet da odem negde u shvicu da cuvam decu..al traze babe od 40 i kusur ybg

Odes u SAD, kao jedna devojka koju poznajem, i radis kao au-pair (uglavnom upadnes u bogatu porodicu). Ta devojka je u medjuvremenu upisala koledz, snasla se lepo, a otkad je otisla ni jedan jedini put nije dolazila da vidi svoje u RS. A mislim ni da nece.

Za te kombinacije postoje agencije. Znaci treba ti neka kinta u startu da platis agenciji, ali u principu priustivo.
 
Odes u SAD, kao jedna devojka koju poznajem, i radis kao au-pair (uglavnom upadnes u bogatu porodicu). Ta devojka je u medjuvremenu upisala koledz, snasla se lepo, a otkad je otisla ni jedan jedini put nije dolazila da vidi svoje u RS. A mislim ni da nece.

Za te kombinacije postoje agencije. Znaci treba ti neka kinta u startu da platis agenciji, ali u principu priustivo.

ne zaboravi kintu za promenu pola
 

Back
Top