Čista kuća je znak protraćenog života?

georgejune

Starosedelac
Poruka
189.616
Mozda mi treba sat vremena da prebrisem prasinu jednom mesecno, zajedno sa kupatilom koje nesto cesce sredim,neke stvari ne mogu da pomeram i premestam pa se zapati prasina i paucina,posto nemam pomocne prostorije to je sto je ne opterecujem se previse,u gradu sam imao alergije nonstop sad u kuci nista iako nije cakum pakum

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
46.307
Ovo je prava domaćica. :heart:

Cipele su dizaster, al' nema veze, sve joj je oprošteno.

o-SPRING-CLEANING-facebook.jpg

Neno

Elita
Moderator
Poruka
16.227
Šalim se naravno :malav:

Međutim...Koliko vremena provedite čisteći kuću, stan?
Koliko često pravite veliko spremanje?
Imate kućnu pomoćnicu?
Nervira vas prašina po ćoškovima?

Generalno, da li uvek držite svaki segment kuće glanc čistim i urednim?

Opušta vas spremanje ili vas više nervira nered? :)
Ne osjećam se prozvanim.. :mrgreen: ali, pitanje je na mjestu, uglavnom za domaćice a i za one koje to još nisu :)

Iskreno, muka.. :eek::mrgreen: mi je, kad je vidim top sredjenu i dotjeranu a u kući joj blaggo rečeno katastrofa. To ipak nije - to.. ne može se ipak sve (za)maskirati i izgled i kad je riječ o nekoj čistoći u kući. mada, nije dobro i da je kontra od toga. :mrgreen:
Ima stvarno top sredjenih, čistih i urednih domova i ako je još sredjeno i namješteno sa ukusom, što bi rekli stani pa gledaj... ipak, opet se nadju neke primjedbe (obično žene, mi muški gledamo nešto drugo..:lol:) da je sve "pretjerano", da se ne smije ni pu*iti u toj kući (iako se ne brani), da se ne osjećaju komotno, da.... pa,da..
Inače, blagi do umjereni nered mi je simpatičan tj prihvatljiv nego sredjeno "cik-cak".. ali se grozim nečistoće, neprijatnih mirisa, prašine tamo gdje se vidi golim okom i to one od mjesec-dva..

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
38.581
po pitanju čistoće, jednom nedeljno usisam i obrišem prašinu i ok je. nema ko ni da prlja. ali u maloj sobi je večito haos. sve tumbe i naglavačke. na krevetu što složen što nesložen opran veš, na fotelji veš za pranje.
onda mi svakih 10-15 dana ode skoro ceo slobodan dan da je sredim jer sam loša po pitanju organizacije i prvo napravim još veći haos pa ajmo jovo nanovo.
kupatilo i kuhinju briskam svaki dan

Z

zLi pufnasti zeka

Gost
jeste, ciscenje kuce je tracenje zivota meni jednom nedeljeno sredi jedna gospoja stan, posto mene mrzi da to radim. ovako ne pipam nista. pre sam sredjivala kad se setim 1 u 10 dana ili cak 2 nedelje. jednostavno ne mogu, mrzi me da to radim.
imam jednu gloopacu na poslu koja je ceo zivot posvetila sredjivanju kuce, a inace radi kod nas kao pomocni radnik u kuhinji, pere sudove.

jolemisa

Elita
Poruka
22.482
jeste, ciscenje kuce je tracenje zivota meni jednom nedeljeno sredi jedna gospoja stan, posto mene mrzi da to radim. ovako ne pipam nista. pre sam sredjivala kad se setim 1 u 10 dana ili cak 2 nedelje. jednostavno ne mogu, mrzi me da to radim.
imam jednu gloopacu na poslu koja je ceo zivot posvetila sredjivanju kuce, a inace radi kod nas kao pomocni radnik u kuhinji, pere sudove.
Lepo,ona ti sredjuje kucu,a ti je nazivas glupacom.

Darth Vader

Buduća legenda
Poruka
30.557

Imate kućnu pomoćnicu?

Isuse Bože.
Pa nisam lud.
Usisam prebrišem prašinu kad se setim kad mi je volja.Kupatilo mora biti uvek čisto.Ma mislim..

Jasna

Legenda
Moderator
Poruka
70.078

Imate kućnu pomoćnicu?

Ma čistim i ne čistim i kad mi kako dođe. Ono što ne umem je da
''držim kuću čistom''. To je ono kad je uvek sve čisto i na svom mestu.
Meni je to prava magija. Znam par žena koje to znaju, al ne umeju tu
tajnu da prenesu. Prosto su talentovane za to i to im dolazi toliko
prirodno da ne znaju kako da objasne. Nije im jasno šta ih pitam.
Ja tek kad vidim nered mogu da ga sredim. Kako ću drugačije?

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.180

Imate kućnu pomoćnicu?

Meni ne smeta nered i prljavstina, al zeni smeta. Da zivim sam, bio bi haos :P

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.