Ciscenje kasete i ostalih delova bicikla?

A mogu i kasetu skinuti i potopiti je u benzin,ili ne znam neki alkohol i ostaviti par sati tako?Mislim,ne moze joj nista naskoditi?
Jesi ti ikako koristio ovu ultrazvucnu kadu @georgejune?
Sve potopis u benzin,neko sredstvo za odmascivanje,moze i nitro razredjivac i dobro istrljaj....
Mozes jos posle neki deterdzent i kipuca voda i to je to.
Posle kada je vratis nemoj samo da preteras sa podmazivanjem nakupice ponovo prasinu.
Ima i sredstvo za podmazivanje koje ne privlaci prasinu ali je malo skuplje...
 
Poslednja izmena:
A mogu i kasetu skinuti i potopiti je u benzin,ili ne znam neki alkohol i ostaviti par sati tako?Mislim,ne moze joj nista naskoditi?
Jesi ti ikako koristio ovu ultrazvucnu kadu @georgejune?
Pa moze da naskodi nema potrebe drzati duze od 10ak minuta u benzinu
Nisam koristio ima lik naplacuje 200din cini mi se a na youtubu sam gledao poredjenje sta bolje ocisti
 
Super,mislio sam bas pitati za nitro jer ga imam podosta,a ne koristim ga.Pa reko da ga iskoristim za nesto sto mi je potrebno :).
A,samo kakve tecnosti/odmascivace ovaj sipa u ovaj ultrasonic da mi je znati...
A u vezi podmazivanja,nisam nikada podmazivao bicikl (znam hah),jer ga nisam aktivno vozio,a i nisam ga smatrao "ozbiljnim" za voznju.Ali kako sada nabavljam novi,druga prica :D.
Cuo sam da se moze podmazivati i motornim uljem,preradjenim?Da i to dobro funkcionise bez problema.
 
Super,mislio sam bas pitati za nitro jer ga imam podosta,a ne koristim ga.Pa reko da ga iskoristim za nesto sto mi je potrebno :).
A,samo kakve tecnosti/odmascivace ovaj sipa u ovaj ultrasonic da mi je znati...
A u vezi podmazivanja,nisam nikada podmazivao bicikl (znam hah),jer ga nisam aktivno vozio,a i nisam ga smatrao "ozbiljnim" za voznju.Ali kako sada nabavljam novi,druga prica :D.
Cuo sam da se moze podmazivati i motornim uljem,preradjenim?Da i to dobro funkcionise bez problema.
Nemoj preradjenim crno je,pa onda kada ocistis ponovo ce izgledati kao da je zamasceno i prljavo...
Imas capriolo ulje za podmzaivanje(adeco) nije skupo a moze i neko obicno za automobile,samo da nije preradjeno...I ono radi posao ali izgleda sve ponovo crno kao da nije ni ocisceno.
...
 

Back
Top