Quantcast

Ciscenje kasete i ostalih delova bicikla?

Poruka
7.042
A mogu i kasetu skinuti i potopiti je u benzin,ili ne znam neki alkohol i ostaviti par sati tako?Mislim,ne moze joj nista naskoditi?
Jesi ti ikako koristio ovu ultrazvucnu kadu @georgejune?
Sve potopis u benzin,neko sredstvo za odmascivanje,moze i nitro razredjivac i dobro istrljaj....
Mozes jos posle neki deterdzent i kipuca voda i to je to.
Posle kada je vratis nemoj samo da preteras sa podmazivanjem nakupice ponovo prasinu.
Ima i sredstvo za podmazivanje koje ne privlaci prasinu ali je malo skuplje...

Poslednja izmena:

georgejune

Starosedelac
Poruka
164.735
A mogu i kasetu skinuti i potopiti je u benzin,ili ne znam neki alkohol i ostaviti par sati tako?Mislim,ne moze joj nista naskoditi?
Jesi ti ikako koristio ovu ultrazvucnu kadu @georgejune?
Pa moze da naskodi nema potrebe drzati duze od 10ak minuta u benzinu
Nisam koristio ima lik naplacuje 200din cini mi se a na youtubu sam gledao poredjenje sta bolje ocisti

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
225
Super,mislio sam bas pitati za nitro jer ga imam podosta,a ne koristim ga.Pa reko da ga iskoristim za nesto sto mi je potrebno :).
A,samo kakve tecnosti/odmascivace ovaj sipa u ovaj ultrasonic da mi je znati...
A u vezi podmazivanja,nisam nikada podmazivao bicikl (znam hah),jer ga nisam aktivno vozio,a i nisam ga smatrao "ozbiljnim" za voznju.Ali kako sada nabavljam novi,druga prica :D.
Cuo sam da se moze podmazivati i motornim uljem,preradjenim?Da i to dobro funkcionise bez problema.

Poruka
7.042
Super,mislio sam bas pitati za nitro jer ga imam podosta,a ne koristim ga.Pa reko da ga iskoristim za nesto sto mi je potrebno :).
A,samo kakve tecnosti/odmascivace ovaj sipa u ovaj ultrasonic da mi je znati...
A u vezi podmazivanja,nisam nikada podmazivao bicikl (znam hah),jer ga nisam aktivno vozio,a i nisam ga smatrao "ozbiljnim" za voznju.Ali kako sada nabavljam novi,druga prica :D.
Cuo sam da se moze podmazivati i motornim uljem,preradjenim?Da i to dobro funkcionise bez problema.
Nemoj preradjenim crno je,pa onda kada ocistis ponovo ce izgledati kao da je zamasceno i prljavo...
Imas capriolo ulje za podmzaivanje(adeco) nije skupo a moze i neko obicno za automobile,samo da nije preradjeno...I ono radi posao ali izgleda sve ponovo crno kao da nije ni ocisceno.
...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.