Quantcast

Cirih

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.055
Upravo rezervisao kartu za Cirih u septembru na 4 dana od kojih je jedan rezervisan za svadbu zbog koje i idem a jedan za put što znači da imam dan i po do max dva za obilazak ovog grada. Ako ima nekoga ko je bio tamo ili jeste tamo da da neki predlog šta je to što valja videti i doživeti a da je moguće za tako kratko vreme.

Konkretno:

Šta je obavezno videti i posetiti a i slikati? Znači klasični landmarks.
Gde je dobar vidikovac odakle može da se slika panorama ili barem odakle je najbolje praviti fotke jezera i starog grada?
Gde je najbolje klopati nešto njihovo lokalno i šta konkretno, a da je relativno pristupačno i ne mnogo van centra?
Čokolada naravno...znam za Lindt & Sprungli factory i to će verovatno biti među prvim mestima na listi ali ali interesuju me druge specijalizovane prodavnice i brendovi, gde uzeti čokoladu a gde neke kolače,gde toplu čokoladu i sl?
Sirevi?
I gde uveče provesti vreme, neki živahni deo grada gde ima dešavanja (ne mislim na klubove) ?

Ja ću naravno svoje utiske kad se vratim dokumentovati ovde ali ipak voleo bih da malo unapred pripremim jer zbog vremenskih ograničenja koja imam mislim da spontanost nije dobra ideja.

limunada

Veoma poznat
Poruka
14.711
Ne mogu ti mnogo pomoci,bila sam prije par godina u Cirihu na jedan dan.Glavni utisak je bio da je vrlo skup grad.I cokolade su skupe :-)Ali nikad ljepsu nisam jela.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.055
Ok...bio.
Grad je dosta manji nego što sam očekivao, ima prilično sličan vajb nemačkim naročito bavarskim gradovima. Ima jezero,Alpe koji se naziru,ima stari grad sa starim mostovima i katedralama i ima bezbroj česmi sa alpskom vodom iz kojih ljudi sipaju i piju istu. Ima standard koji je poprilično jak i to se vidi i po voznom parku i kako se ljudi nose na ulici,ima i zaista brutalne cene,verovatno jedan od najskupljih taxi-ja u svetu i odličan javni prevoz...ne moram ni da kažem da nije jeftin.Dnevna karta za prvu zonu(stari grad,jezeri i oko HB-a) je 8.8 chf i jedina se isplati(važi za sve prevoze).
kebabi su 10CHF(9€), vurstovi neki oko 6,5, bigmek obrok oko 15, perece najobičnije su 2,restorani....prebrutalno da bih pisao uopšte :lol: , pivo u kafiću 6-7,kapućino oko 5....mislim da shvatate.
Grad nije perfektno čist kako sam možda očekivao ali ok daleko da je prljav ili neuredan.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.055
Za kratko vreme obišao sam krug od Hauptbahnhof preko Bahnhofstrasse,oko Lindenhofa i preko puta altštadt,minsterhof gde je bilo venčanje sa frau i grosminster katedralama,preko opera haus izašao na jezero i malo prošetao oko. Još neki klub i rooftop gde je bila svadba i to bi bilo to. Za konkretnije stvari tipa muzeji ili neki lokalni izlet nisam imao vremena,možda drugi put ako me sudbina nanese. Lep je Cirih ali ne toliko da bih namenski samo zbog razgledanja ponovio.
Da živim i radim tamo...to bez razmišljanja ;)

Poslednja izmena: