Cinjenice Tadicevih istomisljenika

Ok, i da se ja sad odluchim za Nikolica, shta mogu da ochekujem da ce mi to doneti?

Pocetak borbe protiv monopola i interesnih grupa, korupcije, inteligentniju spoljnu politiku, zastitu interesa Srbije na Kosovu. Sve u skladu sa mogucnostima tj. ovlascenjima predsednika Republike ali i politickom tezinom koju ce imati na osnovu dobijenih glasova.
Izborom Nikolica za predsednika dobija se i neophodan balans politickih snaga, trenutno skoro polovina Srbije nije zastupljena u organima vlasti, dok minorne partijice tipa g17 drze poluge vlasti potpuno disproporcionalne tezine u odnosu na njihovu podrsku u birackom telu.
 
ja jos od tebe ne dobi KONKRETAN odgovor da bi i tvoje pitanje, na koje bi ja posle KONKRETNO odgovorio, bilO KONKRETNO...hmmm...zvuci zbunjujuce al nije....

Pa ja sam se od starta izjasnila kao laik, i zamolila sam vas da mi pomognete da napravim izbor, ali sam postavila granicu koju ne prelazim a to je racio. I shta cesh konkretnije od toga?
A bogami ni meni niko nishta nije rekao, a svi ste opredeljeni. :roll:
 
Ok, i da se ja sad odluchim za Nikolica, shta mogu da ochekujem da ce mi to doneti?

pa kao predsednik ,kao sto i sam tvrdi,nema neka velika ovlascenja al ima autoritet kojim ce da potera sudove da ispitaju KAKO na prime Djelic kad je dosao u Srbiju da joj "pomogne" nema nista a sad ima,posle par drzavnih funkcija koje kontrolisu tokove novca u zemlji,sad bogatiji za 11miliona evra i jos ko zna sta pride kao i jos hiljade pljackaskih zataskanih afera u ovoj zemlji za vreme vladavine demokrata...a ti mi reci da kad bi se tim pljackama stalo na put da ne bi bolje zivela?...na primer...;)
 
Pocetak borbe protiv monopola i interesnih grupa, korupcije, inteligentniju spoljnu politiku, zastitu interesa Srbije na Kosovu. Sve u skladu sa mogucnostima tj. ovlascenjima predsednika Republike ali i politickom tezinom koju ce imati na osnovu dobijenih glasova.
Izborom Nikolica za predsednika dobija se i neophodan balans politickih snaga, trenutno skoro polovina Srbije nije zastupljena u organima vlasti, dok minorne partijice tipa g17 drze poluge vlasti potpuno disproporcionalne tezine u odnosu na njihovu podrsku u birackom telu.

Hvala na odgovoru. Ovo je zaista prvi racionalan odgovor.
Moje mishljenje je da je Kosovo je palo. Pitanje je samo kome ce ta odgovornost sada da se pripishe. pricha sa Kosovom je gotova i zbog toga se i digla ovolika dreka oko svega. Marketing je chudo, i maskira gomilu stvari. A pitanje je koliko bi sadashnjoj vladi ishlo u korist da preuzme odgovornost za to.
Shto se tiche G17+ ne brinem se za njih, uvek su bili na vladi, bilo u pozadini bilo u javnosti. I kad je SPS bio na vlasto Labus je krao. I sad kad vishe nije predsednik, krade. Ne verujem da iko to moze da sprechi , pa ni Nikolic.
Shto se tiche korupcije i svega shto si napisao u prvoj rechenici, to je pricha koju smo slushali i od Demokrata kad su dolazili na vlast. Djindjic je bio jedina svetla nada koja je pokretala neshto u ovoj zemlji. Posle njega nastao je haos. Sada zaista ne vidimni jednog koji ima tu vrstu energije, i koji je spreman tako da se zalozi za narod. Nikolic...chisto sumnjam...
Vlast neodredjuje samo polozaj kao shto mislite, vlast odredjuju pare. To je prva nelogichnost koju cu napomenuti. Nikolic kaze da zeli da stvori jednakost. To je laz. U narodu jednakost ne moze da se stvori.
Jel neko od njih prichao o tome da zeli da uvede nove zakone?
Mislim da su nam oni preko potrebni, za buducnost.
 
Hvala na odgovoru. Ovo je zaista prvi racionalan odgovor.
Moje mishljenje je da je Kosovo je palo. Pitanje je samo kome ce ta odgovornost sada da se pripishe. pricha sa Kosovom je gotova i zbog toga se i digla ovolika dreka oko svega. Marketing je chudo, i maskira gomilu stvari. A pitanje je koliko bi sadashnjoj vladi ishlo u korist da preuzme odgovornost za to.

Slazem se da ce verovatno biti jako, jako tesko uvesti ikakav red na Kosovu, cak i da siptari odustanu od nezavisnosti. Ali da bismo dobili makar podelu Kosova, ne smemo sami potencirati to da je "Kosovo izgubljeno". Isto tako ne smemo nikad javno izaci sa stavom da necemo reagovati u slucaju proglasenja nezavisnosti Kosova i eventualnih priznanja nekih drzava. Jednostavno nije inteligentno ponasati se kao da je sve izgubljeno, dok postoji nada da se nesto spase. Da sidjemo sa "mitske ravni" zasto se moramo boriti za Kosovo - pored svih tih Srba koji i dalje zive na Kosovu, njih 150.000, njihove imovine i poseda, na Kosovo je ulagano decenijama, na Kosovu se nalaze ogromna prirodna bogatstva, rudna bogatstva. Neodgovorno je svega toga se tek tako odreci, niko to ne bi uradio.
 
Slazem se da ce verovatno biti jako, jako tesko uvesti ikakav red na Kosovu, cak i da siptari odustanu od nezavisnosti. Ali da bismo dobili makar podelu Kosova, ne smemo sami potencirati to da je "Kosovo izgubljeno". Isto tako ne smemo nikad javno izaci sa stavom da necemo reagovati u slucaju proglasenja nezavisnosti Kosova i eventualnih priznanja nekih drzava. Jednostavno nije inteligentno ponasati se kao da je sve izgubljeno, dok postoji nada da se nesto spase. Da sidjemo sa "mitske ravni" zasto se moramo boriti za Kosovo - pored svih tih Srba koji i dalje zive na Kosovu, njih 150.000, njihove imovine i poseda, na Kosovo je ulagano decenijama, na Kosovu se nalaze ogromna prirodna bogatstva, rudna bogatstva. Neodgovorno je svega toga se tek tako odreci, niko to ne bi uradio.

To je sada trenutno i najveci problem. Posedi sa Kosova godinama ne mogu da se vrate, a narodu ukoliko dodje do odcepljenja ne mogu vishe da se mazu ochi. Niko nije u stanju da prihvati tu odgovornost a ta odgovornost je velika.
Shiptari su stotinama godina ratovali sa Srbima na istom tom Kosovu. Da li neko od vas zna kako je pre recimo 30-40 godina izgledala shetnja glavnom ulicom u Prishtini? Shiptari su ishli jednom stranom, Srbi drugom. Svaki Srbin koji bi se usudio da predje liniju, bio bi istog momenta izboden nozem ili slichno. Ta mrznja izmedju Shiptara i Srba traje stotinama godina.

Nemam sad trenutno vremena da nastavljam prichu...
 
@ miLkica_
1. Popravio je odnose sa svim politicarima u svetu
2. Popravio je imidz Srbije
3. Ima razumnu politiku, spreman je na kompromis, i da stavi interese svoje stranke iza drzavnih interesa
4. Ucinio je dosta na dovodjenju stranih investitora, i on im je bio garant stabilnosti drzave
5. U stalnom je kontaktu sa gradjanima, zna sta ih tisti i sta raduje...i trudi se da popravi stvari...
 
A ne ne ne...dechko...Ne igram se ja tako sa svojom sudbinom i sa svojim dzepom. Ne smatram da sam neko ko treba da kaznjava.:)
Ja iskljuchivo trazim od svih vas da mi date razlog zbog kog ja imam interes da glasam za nekog od njih dvojice?
NA osnovu ISKLJUCHIVO chinjenica koje postoje. Znachi ne interesuju me prazna obecanja, i medijske kampanje. Za to svi znamo da je laz.

sta ce tebi koristiti?

- vizne olaksice ili njihovo ukidanje - mocices da putujes kao sav normalan svet i vidis sve onos to dosada nismo mogli ili smo tesko mogli...
- evropski zakoni, standardi... [bolje zdravstvo, skolstvo i sve ostalo]
- stabilnu zemlju... da budemo sigurni da vise necemo cekati u redu za hleb, ulje, secer...

mislim da je sasvim dovoljno...:wink::wink:
 
@ miLkica_
1. Popravio je odnose sa svim politicarima u svetu
2. Popravio je imidz Srbije
3. Ima razumnu politiku, spreman je na kompromis, i da stavi interese svoje stranke iza drzavnih interesa
4. Ucinio je dosta na dovodjenju stranih investitora, i on im je bio garant stabilnosti drzave
5. U stalnom je kontaktu sa gradjanima, zna sta ih tisti i sta raduje...i trudi se da popravi stvari...

Ovako,ja sam mikica,a ne miLkica..No,dobro.
Naveo si 5 stvari,a ne cinjenica.Jos manje argumentovanih.
 
Srbija nema pokretacku snagu da izadje iz ove situacije koja je katastrofalna.
Ako biram izmedju ova dva kandidata svakako je to opcija koja je:

1.Proevropska (priblizavanje Rusima nije moj izbor)
2.Izuzetno kulturna i elokventna
3.Veoma se dobro snalazi u razgovorima sa stranim predstavnicima.
4.Ne vredja protivnike.
5.Ne pravi radikalne zaokrete u svojim kampanjama .
6.Ima pozitivan stav prema ljudima drugih verskih,nacionalnih i politickih opredeljenja.
7.Ima iza sebe dva vanrdeno pametna i energicna lika kao sto su Sutanovac i Djilas.
8.Obrazovana
9.Iz stabilne porodice
10.U svakom momentu sposobna za komunikaciju,prgovore i uljudno balansiranje izmedju istoka i zapada.


Pozdrav....
 
@ miLkica_
1. Popravio je odnose sa svim politicarima u svetu
2. Popravio je imidz Srbije
3. Ima razumnu politiku, spreman je na kompromis, i da stavi interese svoje stranke iza drzavnih interesa
4. Ucinio je dosta na dovodjenju stranih investitora, i on im je bio garant stabilnosti drzave
5. U stalnom je kontaktu sa gradjanima, zna sta ih tisti i sta raduje...i trudi se da popravi stvari...

Evo ja da opovrgnem.

1.Pa sad i ne vidimsta je to popravljeno.I dalje neki politicari u svetu pljuju i rade protiv Srbije
2.Ovo je glupo i komentarisati
3.Ovo je tek smejurija.Pa taj covek je zajedno sa svojim pajtasima poceo da urusava ekonomiju zemlje kada su Nikolica izabrali za predsednika skupstine a slicne stvari a verujem i gore ce uraditi ako pukne na izborima za predsednika.Covek koji deli gradjane Srbije na one prvog i drugog reda poslednje sto radi jeste da stavlja interese svoje stranke iza drzavnih interesa
4.Kog je on to stranog investitora doveo?
5.Hahahahaaaa!!!! E ovo je vrh.Jel zna Boki sta tebe tisti i sta raduje.Jel si bio kod njega da te utesi nekada a? :D:D:D
 

Back
Top