Чињенице о коронавирусу - шта до сада знамо ?

Није баш да се респиратори користе наслијепо, али ту има прилично „тапкања по мраку”. Било би добро кад би се неком дијагностиком могло доћи до прецизне слике, али нажалост – не може. Нису ни сва „отказивања” плуаћа иста, нити су узроци исти. Некад се може макар приближно процијенити, некад чак ни толико. Јбг, тако је.
Чини ми се да је сама одлука о прикључивању на респиратор чак важнија од самог начина кориштења респиратора. Начелно, сви смо паметни – на респиратор само ако пацијент скоро умире, али опет смо на истом – како процијенити тачку у којој стварно умире па онда укључуј га на респиратор па како буде. Е, ту се види и колико је љекарима тешко. Увијек се може питати да ли се пацијент можда ипак могао извући без респиратора (а рецимо респиратор га на крају убио) или да ли би можда ипак преживио да је прикључен на респиратор, а није па је умро. Није медицина уопште тако свезнајућа како народ најчешће мисли, али само врхунски стручњаци ће то јасно и рећи.

OK, ja sam se samo pitala da li moze. Ako ne moze, ako nema takve dijagnostike, onda nista. (Da li si ti plucni lekar inace...cisto pitam?)

A da medicina nije sveznajuca to znam, samo, sad je to bas jako ocigledno.
hoces da kazes da ne znas engleski, i ti i ovaj strucnjak koji je zaboravio od cega je umrla devojka kojoj su operisali cukalj

nisi cula za sepsu, a opravdavas se time sto eto ni doktori nisu znali kod ove jadnice, 19 godina je imala

ovaj me vredja sikanira, a ne zna ni statistiku svih smrti da pronadje, a od korone smrtnost 100 posto i SEPSA BILA, NEMA UMRLIH OD KORONE A DA NISU IMALI SEPSU - jel ti razumes srpski

ma znam vas ja sve, tebe posebno sa religije se secam


a vas koji nemate pojma samo koristim, nemoj da uobrazite da diskutujem sa vama, za neki dan ces citati po portalima koji prate forume i prevode sta neukom narodu treba da nauci - i ne moras za neki dan MENI da zahvalis

Onda me se otkaci i ne citira i ne budi dosadan.

Niti znam engleski taj strucni deo, niti znam za tu devojku, niti znam od cega je sepsa,a sto se religije tice, tamo si poznat da sektasis samo na malo finiji ali podmukliji nacin i isto tako pises nerealne stvari zanemarujuci ono vazno.. Uostalom, sto li se pa i ja obazirem na tvoja lupetanja? Lepo sam te pitala, ako znas odgovori, ako ne nista.

Otkaci se samo od mene sa tom sepsom i sve ok.
Srbija je kao i sve druge države možda s izuzetkom nekoliko kineskih suseda potpuno nespremna za ovu i slične epidemije.Strategija država u borbi protiv epidemije zasniva se na pretpostavci da epidemija neće biti .Ako je i bilo nekih nazovimo ih planova u borbi protiv epidemije kad je reč o Srbiji a to su mogli biti neki magloviti planovi,dolazak velikog broja dijasporaca jeste nešto na šta se nije računalo.To je došlo kao iznenađenje.Njhov smeštaj u kasarne i slične objekte bio bi poduhvat velikih razmera za šta nije postojala ni organizaciona struktura ni odgovarajuća sredstva,ni drugi uslovi.To bi značilo da se ta lica stavljaju u jednu vrstu pritvora a reč je verovatno o desetinama hiljada jedinki ako ne i više.Uz to,takva mera je sama po sebi kotraverzna.Ona znači lišavanje slobode kretanja tj.pritvor u cilju sprečavanja širenja zaraza a istovremeno se pritvorenima ne omogućuje zaštita od medjusobne zaraze jer nemoguće bi bilo obezbediti izolacione prostorije za svakog od pritvorenih.Pritom bi inicijalno velika većina pritvorenih bili nezaraženi.
Pravilna odluka bez obzira što bi predstavljala kršenje ljudskih prava bila bi blagovremeno zatvaranje granica za sve uključujući i državljan
e a dijasporci su se oko kirija koje plaćaju mogli da dogovore sa svojim zakupodavcima.

Da, nisam racunala s tim da bi se i nezarazeni medju njima zarazili. To je jedino opravdano, ovo ostalo sto pises, nije. Jer i vernicima se sada krse ustavna prava pa nikom nista, a ako je tako, moglo je i dijasporcima. Ili svima ili nikome.
 
Naravno da ne znaju, ali ovi casni ljudi to tako i kazu. Najstrasnija je sitiacija sa prezivelima koji ili vise ne
mogu samostalno da disu ili ne znaju vise ko su i kako se zovu.
U principu nešto više od te neke bazne reanimacije ne bi trebalo ni da se pokušava. Znači za ovo na respiratoru. Ne vredi da se tu duva ne znam koji kiseonik ako će on sa tim da razvali pluća, pod jeda, a drugi problem je taj što to jako zamara srce. To jako blokira srce čak i kod preteranig prirodnog disanja. Pa zato ja i dajem tih 40%. To je i inače neka mera koja najbllje odgovara srcu. Dakle i kod prirodnog disanja. A samo po nekad malo više da se udahne. Mada taj refleks ne valja ni potencirati. Ako je to za srce dobro, a više ti nije ni potrrbno, znači dugovečno srce i toga se treba pridržavati! A ne opet s ovim merenjima, što kaže, na respiratoru gurati ne znam koji kiseonik, a zamoriti srce?!
To je jednostavno pogrešna intervencije.
Naravno ima još dosta stvari koje pogoduju srcu, al ne mogu ja sad baš sve moje tehnologije da dajem :kafa:
Sad je bitno za ove respiratore.
 
OK, ja sam se samo pitala da li moze. Ako ne moze, ako nema takve dijagnostike, onda nista. (Da li si ti plucni lekar inace...cisto pitam?)

A da medicina nije sveznajuca to znam, samo, sad je to bas jako ocigledno.
Ма не, немам ја везе с медицином (па да сам пулмолог посљедње зашта бих сад имао времена је писање по форуму), него имам неколико добрих пријатеља љекара (један пулмолог, остали других специјалности) па сам се мало детаљније распитао око тог циркуса са респираторима јер ме занимало шта се заиста дешава с тим. Другари смо, мене немају шта да лажу, одатле не баш ружичаста слика која се врти по медијима.
 
Sada ce da vezbaju pa ce posle znati, na greskama se uci.
Звучи као црњак, али је тачно. И наши ортопеди и хирурзи су након оружаних сукоба 90-их стекли искуство које се не може научити „екс катедра”.
 
Ма не, немам ја везе с медицином (па да сам пулмолог посљедње зашта бих сад имао времена је писање по форуму), него имам неколико добрих пријатеља љекара (један пулмолог, остали других специјалности) па сам се мало детаљније распитао око тог циркуса са респираторима јер ме занимало шта се заиста дешава с тим. Другари смо, мене немају шта да лажу, одатле не баш ружичаста слика која се врти по медијима.

Iz cuvene univerzetitetske bolnice Karolinska ( Stokholm) stizu izvestaji da tamo prezivi 80% pacijenata
na respiratorima, ali ih nije niko pitao koji je kriterijum da ljude uopste i stavljaju na respirator.
 
Може линкић? То ме баш занима. Хвала унапријед. :heart:

Nazalost, nemam jer i ne znam gde sam to danas procitala. Tema je bila uopste Svedska i njihov prilaz celom
problemu i da to tako moraju da hendluju jer imaju svega 590 kreveta intenzivne medicine i onda za respiratore
odredjuju samo pacijente kojima ce to zaista pomoci, otuda i tih 80%.

Ali da ne odem praznih ruku, izvoli nesto od doktora Nestorovica koji je ipak u prvoj liniji pulmolog i
specijalista:

Američki lekari misle da mnogi ne moraju na respirator: Dr Nestorović otkriva kada je to neizbežno
Lekari iz Bostona smatraju da se neki pacijenti "nepotrebno" priključuju na respirator

Iako bolnice i države neprestano strahuju od respiratora, neki lekari sa intenzivne nege dovode u pitanje široku upotrebu mašina za disanje kod pacijenata obolelih od Covid-19, ističući da bi umesto toga veliki broj tih pacijenata mogao da se leči manje intenzivnom respiratornom podrškom.

Lekari iz bostonske bolnice „Brigham and Women’s“ ističu da bi medicinski radnici trebalo da budu oprezniji koga intubiraju, te tako tvrde da bi više pacijenata moglo dobiti jednostavniju, neinvazivnu respiratornu podršku, poput maski za disanje koje se koriste kod pacijenata koji imaju apneju tokom spavanja.
Ne umanjujući značaj respiratora ističu da postoji određeni broj pacijenata kod kojih može da se proba nešto manje invazivno.
Respiratori su od presudnog značaja kod teških upala pluća ili aktutnog respiratornog distres sindroma, odnosno ako neinvazivni uređaji ne daju dovoljan nivo kiseonika. Samo u tom slučaju lekari bi trebalo da se okrenu mehaničkom disanju, odnosno mašini koja upumpava kiseonik u pluća podešenom brzinom.

Podsetimo, bilo je priče i da respiratori više štete nego koriste, zbog čega se oglasio i prof. dr Branimir Nestorović koji je istakao u kojim slučajevima oni znače život ili smrt.


Na navode pojedinaca da imate veće šanse da preživite virus bez priključenja na respirator, dr Nestorović odbacuje ove navode kao glupost.

- Ako nemate respirator umirete u roku od pola sata jer bez kiseonika organizam ne može da se izbori sa virusom. Ljudi brkaju zapaljenje pluća sa akutnim respiratornim distres sindromom, a to nema veze jedno s drugim. ARDS je zapravo citokinska oluja, odnosno prekomerna reakcija organizma. I kod gripa ljudi umiru od ARDS-a, a on se javlja i kod drugih bolesti. Pluća kada su preplavljena tešnoću, čovek se guši, a bez respiratora se umire. Drugi je rizik respiratora, jer se pod pozitivnim pritiskom ubacuje kiseonik u pluća i on nije garancija da će čovek preživeti, pa tako postoji šansa od 50 odsto da će oni koji su priključeni na njih umreti. Ali, pričati da se organizam sam izbori sa tako teškim stanjem je krajnje neozbiljno – zaključio je.
 
Nazalost, nemam jer i ne znam gde sam to danas procitala. Tema je bila uopste Svedska i njihov prilaz celom
problemu i da to tako moraju da hendluju jer imaju svega 590 kreveta intenzivne medicine i onda za respiratore
odredjuju samo pacijente kojima ce to zaista pomoci, otuda i tih 80%.

Ali da ne odem praznih ruku, izvoli nesto od doktora Nestorovica koji je ipak u prvoj liniji pulmolog i
specijalista:

Američki lekari misle da mnogi ne moraju na respirator: Dr Nestorović otkriva kada je to neizbežno
Lekari iz Bostona smatraju da se neki pacijenti "nepotrebno" priključuju na respirator

Iako bolnice i države neprestano strahuju od respiratora, neki lekari sa intenzivne nege dovode u pitanje široku upotrebu mašina za disanje kod pacijenata obolelih od Covid-19, ističući da bi umesto toga veliki broj tih pacijenata mogao da se leči manje intenzivnom respiratornom podrškom.

Lekari iz bostonske bolnice „Brigham and Women’s“ ističu da bi medicinski radnici trebalo da budu oprezniji koga intubiraju, te tako tvrde da bi više pacijenata moglo dobiti jednostavniju, neinvazivnu respiratornu podršku, poput maski za disanje koje se koriste kod pacijenata koji imaju apneju tokom spavanja.
Ne umanjujući značaj respiratora ističu da postoji određeni broj pacijenata kod kojih može da se proba nešto manje invazivno.
Respiratori su od presudnog značaja kod teških upala pluća ili aktutnog respiratornog distres sindroma, odnosno ako neinvazivni uređaji ne daju dovoljan nivo kiseonika. Samo u tom slučaju lekari bi trebalo da se okrenu mehaničkom disanju, odnosno mašini koja upumpava kiseonik u pluća podešenom brzinom.

Podsetimo, bilo je priče i da respiratori više štete nego koriste, zbog čega se oglasio i prof. dr Branimir Nestorović koji je istakao u kojim slučajevima oni znače život ili smrt.


Na navode pojedinaca da imate veće šanse da preživite virus bez priključenja na respirator, dr Nestorović odbacuje ove navode kao glupost.

- Ako nemate respirator umirete u roku od pola sata jer bez kiseonika organizam ne može da se izbori sa virusom. Ljudi brkaju zapaljenje pluća sa akutnim respiratornim distres sindromom, a to nema veze jedno s drugim. ARDS je zapravo citokinska oluja, odnosno prekomerna reakcija organizma. I kod gripa ljudi umiru od ARDS-a, a on se javlja i kod drugih bolesti. Pluća kada su preplavljena tešnoću, čovek se guši, a bez respiratora se umire. Drugi je rizik respiratora, jer se pod pozitivnim pritiskom ubacuje kiseonik u pluća i on nije garancija da će čovek preživeti, pa tako postoji šansa od 50 odsto da će oni koji su priključeni na njih umreti. Ali, pričati da se organizam sam izbori sa tako teškim stanjem je krajnje neozbiljno – zaključio je.
А то је, избор оних са повећаним шансама за опоравак. Тако има смисла тих 80%.
590 кревета? Аууу...
 
Poslednja izmena:
А то је, избор оних са повећаним шансама за опоравак. Тако има смисла тих 80%.

Zeznula sam se ja ocigledno u razumevanju tog teksta koji sam citala.
Bilo je reci o intenzivnoj nezi, ne konkretno o respiratorima, a posto Svedska
ima 590 mesta na intenzivnoj, to sam ja razumela kao respiratore, ali je i Boris Dzonson
bio na intenzivnoj, ali nije bio na respiratoru tako da 80% izlazi zivo i zdravo ( kao i Dzonson)
sa intenzivne.
 
Zeznula sam se ja ocigledno u razumevanju tog teksta koji sam citala.
Bilo je reci o intenzivnoj nezi, ne konkretno o respiratorima, a posto Svedska
ima 590 mesta na intenzivnoj, to sam ja razumela kao respiratore, ali je i Boris Dzonson
bio na intenzivnoj, ali nije bio na respiratoru tako da 80% izlazi zivo i zdravo ( kao i Dzonson)
sa intenzivne.
Апарата за помоћ при дисању има разних. Све су то неки респиратори, али разлике су огромне. Проблем је интубација („улазак” у плућа). Маске с вентилаторима су друга прича. Ко зна шта ко броји, поготово сад у овој лудници (а и новинари се, иначе, „свестране незналице”).
 
Ovo je meni upuceno ili drzis neke monologe?
Ta zena je neurohirurg, od kud sad ona u toj bolnici?
Jeste , tebi je upućeno, kao odgovor na tvoj post :
Ma katastrofa, ajde sto se to dogadjalo prvih dana, svi su bili sludjeni, ali da se juce i to na Onkologiji
dogodi , za to ne postoji opravdanje. I sve to posle onog cirkusa na Dedinju?
Nestao je ministar zdravlja, nema ga vec duze vremena, nas prezident ipak ne moze bas sve poslove da vodi,
od finansija, higijene, izborne kampanje, respiratora pa do zastite u bolnici cuvene doktorke Grujicic.
Na tvoje pitanje o " toj ženi", odgovor je ovde, možeš čuti direktno od nje ( u linku je video ) otkud ona u toj bolnici:

https://www.prva.rs/zivot/zdravlje/...danica-grujicic-neurohirurg-i-zena-za-respekt

Ovo je malo starije (2008.) , do danas se dosta promenilo, ali zbog nekih od stručnih radova " te žene ", možeš pogledati ovaj link:
http://www.zenskavlada.org.rs/show.do?id=171
Sad koliko je to zadovoljilo kriterijume koje imaš ti o stručnjacima u Srbiji, generalno, ne znam ( mogu da pretpostavim), ali potpuno je nevažno. Ovo je samo odgovor na pitanje koje si postavila meni.
 
Poslednja izmena:
Otvoreno pismo ruskog lekarskog udruženja Vladimiru Putinu
ја сам био за путина али сада се показао - само једна слуга геца и ново свецког прдка! стока!
затворио русе у станове, и блокирао превоз! (па јел може вирус да се пренесе из аута у ауто?)
системи ће блокирати све што могу само да чипују људе!!
 
Доста више зезања !!!
medji copy.gif
 
Podsetimo, bilo je priče i da respiratori više štete nego koriste, zbog čega se oglasio i prof. dr Branimir Nestorović koji je istakao u kojim slučajevima oni znače život ili smrt.
наравно да више штете јер ти доктори су ускомислећи - само посматрају то са свог ниског становишта.
ово је циљано тровање народа и циљано убијање .. вирус не може да има те ефекте,
али зато радио таласи могу... ти доктори би прво требало барем да забране по болницама све радио емитере поготово оне око 60гигахерца а богами и вајвај и остало срањ* од мобилних!
 
Novi dokazi u prilog tezi da se koronavirus širi vazduhom
ти доктори би прво требало барем да забране по болницама све радио емитере поготово оне око 60 гигахерца
Zasto bas 60 GHz? U bolnicama se masovno koriste generatori negativnih jona samo se ne govori u javnosti o tome.
Coral jonizator sa ventilatorom na daljinsko ... - Fagor
On elektriše čestice nečistoća iz vazduha i vezuje ih za objekte tako da ih ne udišete Vi i Vaša porodica. Postoje brojne studije koje pokazuju pozitivan uticaj jonizatora na raspoloženje, smanjivanje stresa, bolje kognitivne funkcije i sl.

Upotrebom jonizatora u bolnicama određene infekcije potpuno su eliminisane jer bakterije koje ih prouzrokuju ne mogu da opstanu u njegovom okruženju. Nešto slično je istinito za viruse koji prouzrokuju grip. To isto se dešava svakodnevno u prostorijama u kojima se koristi...
 
Poslednja izmena:
On elektriše čestice nečistoća iz vazduha i vezuje ih za objekte tako da ih ne udišete Vi i Vaša porodica.

ali čestice ne dospevaju u uragnizam samo udisanjem. Ako se sve vežu za objekte (prostije rečeno, popadaju na pod, nameštaj itd) odatle takođe mogu da se pokupe.
Kapiram da jonizator ne vredi mnogo ako se istovremeno non-stop ne brišu svi delovi nameštaja, podovi isl..možda neko zna više o tome
 
ali čestice ne dospevaju u uragnizam samo udisanjem. Ako se sve vežu za objekte (prostije rečeno, popadaju na pod, nameštaj itd) odatle takođe mogu da se pokupe.
Kapiram da jonizator ne vredi mnogo ako se istovremeno non-stop ne brišu svi delovi nameštaja, podovi isl..možda neko zna više o tome
To je tacno, i dim se lepi za zidove i ostaje prljavstina.

Nego sta mislite, da li je pad nivoa azot-dioksida u Italiji smanjio i kolicinu ozona, sto nije dobro u ovakvoj situaciji?
Primećen je znatan pad emisije azot-dioksida, štetnog gasa koji emituju elektrane, automobili i fabrike širom regiona Doline Po na severu Italije, navodi se u saopštenju Evropske agencije za istraživanje svemira (ESA), prenosi Rojters. https://www.rts.rs/page/magazine/sr.../koronavirus-zagadjenje-vazduha-italija-.html
 
Salami tvrdi: Ovaj uređaj može da otkrije zaražene od korone
Komandant iranske Revolucionarne garde general Hosein Salami otkrio je ručni uređaj za koji kaže da može da identifikuje ljude zaražene koronavirusom na razdaljini od 100 metara, javila je novinska agencija Tasnim.
"Osnova ovog uređaja je stvaranje magnetnog polja zasnovanog na bipolarnom virusu unutar uređaja, tako da se njegova antena može fokusirati na bilo koje mesto unutar prečnika od 100 metara koje je zaraženo virusom i identifikovati zaraženo mesto u roku od pet sekundi", naveo je Salami.
 
Salami tvrdi: Ovaj uređaj može da otkrije zaražene od korone
Komandant iranske Revolucionarne garde general Hosein Salami otkrio je ručni uređaj za koji kaže da može da identifikuje ljude zaražene koronavirusom na razdaljini od 100 metara, javila je novinska agencija Tasnim.
"Osnova ovog uređaja je stvaranje magnetnog polja zasnovanog na bipolarnom virusu unutar uređaja, tako da se njegova antena može fokusirati na bilo koje mesto unutar prečnika od 100 metara koje je zaraženo virusom i identifikovati zaraženo mesto u roku od pet sekundi", naveo je Salami.

nije nemoguće
http://rs.n1info.com/Svet/a589415/Luksemburg-koristi-skenere-za-otkrivanje-korona-virusa.html

realno bi bilo i neka aplikacija da se u nađe dogledno vreme , msm jbmti medecinu ako možemo da imamo app koji može da vidi strujne kablove u zidu a ne može da vidi bakterije, viruse isl..
 
На телу ( шаци, стопалу ) помоћу УВ лампе можеш видети гљивице.
Односно, оне сјаје флуоресцентно.

УВ лампа је онај мали уређај са којим смо својевремено проверавали исправност новца.
Сви смо га имали деведесетих.

https://www.alibaba.com/premium/led...nDCDLHOLImOHA1AABdsN03qSDvbzx_yRoCIPoQAvD_BwE
 
Naša najvažnija sredstva su hidroksihlorokvin i favipiravir. Pored njih, imamo i tretman vitaminom C u velikim dozama“, rekao je profesor Mutlu Demiraj, naučni savetnik sa Univerziteta medicinskih nauka u Istanbulu.

Vitamin C je jednostavan, ali efikasan u borbi protiv novog koronavirusa, ali u kombinaciji sa drugim lekovima, tvrde stručnjaci.

Profesor kaže da vitamin C ne reaguje na ove lekove, nema nuspojave i siguran je.

Naglašavajući da je vitamin C efikasan u lečenju COVID-19, Demiraj je podsetio na studiju u naučnom časopisu „JAMA“ gde je istaknuto „da primena vitamina C pacijentima na odeljenju intenzivne nege koji imaju oštećenje pluća, smanjuje rizik od smrti za otprilike 20 odsto“.

Takođe, u studiji sprovedenoj na 50 srednje ozbiljnih pacijenata sa COVID-19 u Šangaju, nije zabeleženo da je neki pacijent preminuo koji je lečen visokim dozama vitamina C.


https://www.krstarica.com/zdravlje/...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

Vitamin C koriste i lekari u Njujorku u tretmanu pacijenata obolelih od korone, naravno kao dodatak drugim lekovima,
verovatno istim o kojima i profesor iz Turske govori.
 
Postoji studija objavljena u časopisu "Radiology" , koja govori o dijagnostici za Covid19 skenerom .
Studija je objavljena 26. februara, rađena je na više od 1000 pacijenata i autori studije (Radiološko društvo Severne Amerike) su zaključili da CT pruža najbolju dijagnozu za Covid i da nadmašuje laboratorijsko testiranje. Naime, postoji mogućnost da je virus SARS-CoV-2 u jako ranom stadijumu prisutan u toliko malim količinama koje čak ni senzitivni RT-PCR test ne može detektovati.
Studija u časopisu "Radiology" otkriva da postoje slučajevi zaraženih koji su imali negativan rezultat testa iako snimci njihovih pluća pokazuju bolest :

https://www.sciencedaily.com/releases/2020/02/200226151951.htm
Kako skener pokazuje bolest koja se već razvila u plućima, rekla bih da se, zbog zaraženih ljudi koji su potpuno bez simptoma, dijagnostika PCR testom ipak ne može isključiti. Možda u Luksemburgu rade uporedo i testiranje i dijagnostiku skenerom.
 
Poslednja izmena:

Back
Top