Чињенице о коронавирусу - шта до сада знамо ?

Pazi ja sam najmanje osoba koja pretura po tome sta je presudno, niti znam, vazno mi je da se sto pre i po mogucniosti ni sa jednim zarazenim i obolelim zavrsi,

Ne preturam ni ja, samo slušam šta pričaju naučnici i lekari koji su radni vek proveli na terenu suzbijajući razne epidemije i oni ne veruju u taj scenario.

ali se ovaj zakljucak logicki namece i u situaciji kad nas svaki dan opominju da "nismo dobri", da ne postujemo mere, i slicna licitiranja degutantnim izrazima, onda je red da se takvi prvo pozabave sobom.

Šikaniranje te vrste će svakako imati političke reperkusije.
 
Ma bre ne zanimame Amer, ovaj nemacki glavni pulmolog lepo kaze ( jer tim pacijentima jeste potreban kiseonik)
da im stavljaju masku na lice, ali bez intubiranja jer se za sada e zna kom je pacijentu koja doza potrebna, a nema
se vremena da se pulmolog bavi svakim pojedinacnim pacijentom.
Imaš ti i pacijenata što će da skiknu samo od straha što ne mogu da dišu. Ako je nekom baš tolika prpa teško da možeš drugačije da mu pomogneš. E jedino što treba znati šta se tu radi.
 
Ako je neko od vas gledao ( jos pre 4 nedelje) Makedonca mogao je da pretpostavi da je covek za sve u pravu.
Uvek je problem da su nekakvi Amerikanci, Svajcarci, Nemci mnogo pametnii, a recimo ovaj genijalan covek
iz Makedonije to nije jer kako moze neko iz neke vukoyebine da bude pametan. A pre 4 nedelje covek je govorio isto ovo sto danas
pulmolozi celog sveta zagovaraju.
Covek je lepo rekao da respirtor u ovom slucaju ubija coveka, ali ga niko nije slusao.
A da li je Makedonac objasnio šta činiti ako pacijentu otkažu pluća a ne priključi ga na respirator?
 
Poslednja izmena:
Evo...
Iz prve ruke. Citiram samu sebe. I to nije sve.
Mogu i o prijemu u bolnicu . Bila sam 31. primljena. Ta čuvena Danica je obišla svaku sobu. I onu u kojoj sam ja bila 2 dana.. Odgovorila sam na njeno: - Dobar dan. U sobama svi pacijenti nose maske. Spava se sa maskama. To nije obavezno, ali se radi. Ni jedan zdravstveni radnik nije bez maske i rukavica. To je obavezno. Primljena sam tek posle pregleda i razgovora sa epidemiologom. U svakoj sobi dezificijens za ruke. Nema posete. Svako odeljenje je pod ključem. Nema šetnje po odeljenjima. Čistoća - besprekorna i pored istine da je to prastara bolnica i da je potrebna nova. To je istina.
Kako je došlo do infekcije ? Nije vam jasno da postoje asimptomatske kliconoše i šta to znači ? Da nigde pa ni kod nas svi ljudi i svi pacijenti ne mogu biti testirani na covid19 ?
Politizacije ostavite za drugo vreme.
Ovo je meni upuceno ili drzis neke monologe?
Ta zena je neurohirurg, od kud sad ona u toj bolnici?
 
Sta je osnovni parametar ako za sada ne postoji?
po procentima se tacno zan sta se desava coveku, a kako se zna objasni ako nema parametra - ocigledno ga ima, nego ti nemas pojma
Normal arterial blood oxygen saturation levels in humans are 95–100 percent. If the level is below 90 percent, it is considered low and called hypoxemia.[1] Arterial blood oxygen levels below 80 percent may compromise organ function, such as the brain and heart, and should be promptly addressed. Continued low oxygen levels may lead to respiratory or cardiac arrest. Oxygen therapy may be used to assist in raising blood oxygen levels. Oxygenation occurs when oxygen molecules (O
2) enter the tissues of the body. For example, blood is oxygenated in the lungs, where oxygen molecules travel from the air and into the blood. Oxygenation is commonly used to refer to medical oxygen saturation.

Effects of decreased oxygen saturation[9]
SaO2Effect
95% and aboveNo evidence of impairment
80% and lessImpaired mental function on average
75% and lessLoss of consciousness on average


Measurement

An SaO2 (arterial oxygen saturation, as determined by an arterial blood gas test[6]) value below 90% indicates hypoxemia (which can also be caused by anemia). Hypoxemia due to low SaO2 is indicated by cyanosis. Oxygen saturation can be measured in different tissues:[6]


  • Venous oxygen saturation (SvO2) is the percentage of oxygenated haemoglobin returning to the right side of the heart. It can be measured to see if oxygen delivery meets the tissues' demands. SvO2 typically varies between 60% and 80%.[7] A lower value indicates that the body is in lack of oxygen, and ischemic diseases occur. This measurement is often used under treatment with a heart-lung machine (extracorporeal circulation), and can give the perfusionist an idea of how much flow the patient needs to stay healthy.
  • Tissue oxygen saturation (StO2) can be measured by near infrared spectroscopy. Although the measurements are still widely discussed, they give an idea of tissue oxygenation in various conditions.
  • Peripheral oxygen saturation (SpO2) is an estimation of the oxygen saturation level usually measured with a pulse oximeter device. It can be calculated with pulse oximetry according to the following formula:[6]
 
Ma bre ne zanimame Amer, ovaj nemacki glavni pulmolog lepo kaze ( jer tim pacijentima jeste potreban kiseonik)
taj amer kada bi ukljucio logiku znao bi odgovor

radi se o razlicitim merenjima, VIDI KOPIRAO SAM PA NAUCI, kiseonik je nestao, 5g je kidnapovao kiseonik
cita s prsta da kisenika nema, ali ga ima
vidi misic radi, nema problem sa plucima, ali cita da kiseonika nema, pa je zbunjen zasto pacijent tecno govori, a ne bi trebalo po merenju sa prsta ili tela- opet kidnapovani kiseonik, ali ne i iz glave koja je zasticena lobanjom [vidis tabelu da je njegov pacijent trebao da pada u nesvest sa nivoom kisenika, pogledj video amera]

amer taj da ima i malo logike znao bi odgovor, a sad je samo zbunjen, bas kao i taj tvo pulmolog nemac, visinska bolest,a lece virusnu upalu pluca zanatlije koji ne znaju da koriste aparate, ajde ne LUDIRAJTE SE VEC UKLJUCITE MOZAK
 
kako se ne zna, ajde ne lupaj, vec idi i uci https://en.wikipedia.org/wiki/Oxygen_saturation_(medicine)
znaci insinuirate da doktori ili nemaju pojma ili namerno ubijaju ljude kiseonikom dok merac cita i kalkulise nizak nivo
Nisu oni to dobro proučili. Razlika je kad pacijentu daješ samo kiseonik za razliku od vazduha. A 40% kapaciteta treba da je i inače preopručena norma daha 10 puta u minuti vazduha. Nema potrebe da se sa čistim kiseonikom ide preko toga. Možda jednom u tri minuta da se da i 65%. Al ono što sam ja video da oni gruvaju, ono je definitivno ubitačmo. A pluća ako ne apsorbuju kiseonik, tu svakako možeš duvati koliko hoćeš a da nema pomoći.
 
[

taj amer kada bi ukljucio logiku znao bi odgovor

radi se o razlicitim merenjima, VIDI KOPIRAO SAM PA NAUCI, kiseonik je nestao, 5g je kidnapovao kiseonik
cita s prsta da kisenika nema, ali ga ima
vidi misic radi, nema problem sa plucima, ali cita da kiseonika nema, pa je zbunjen zasto pacijent tecno govori, a ne bi trebalo - opet kidnapovani kiseonik, ali ne i iz glave koja je zasicena lobanjom

amer taj da ima i malo logike znao bi odgovor, a sad je samo zbunjen, bas kao i taj tvo pulmolog nemac, visinska bolet,a lece virusnu upalu pluca, ajde ne LUDIRAJTE SE VEC UKLJUCITE MOZAK

Pa kako ti je vec neko rekao, ajde prijavi se kao asistent Nestorovica , on je bas pulmolog pa postavite neke
postulate za koriscenje respiratora posto Ameri i Nemci nemaju pojma.
 
postulate za koriscenje respiratora posto Ameri i Nemci nemaju pojma.
to ti ovaj tvoj tvrdite da su doktori neuki i da ne znaju da koriste respiratore, meni nisu svrake popile pamet da omalovazavam tako, da necete vi da ih naucite
onda ti tvrdis da se ne meri kiseonik - isto, nemas pojma, lupetas

radi se o merenju iz razlicitih tkiva, periferije ili vene, obavesti se, ili se racuna preko pulsa cak
odgvor lezi u tome zasto su merenja saturacije kiseonika POGRESNA, kud se dede kiseonik, fakticki ima ga ali nestaje, ali cak ne svuda, amer svedoci da je covek lepo pricao, a nema kiseonik - sto NIJE MOGUCE
 
Poslednja izmena:
to ti ovaj tvoj tvrdite da su doktori neuki i da ne znaju da koriste respiratore, meni nisu svrake popile pamet da omalovazavam tako, da necete vi da ih naucite
onda ti tvrdis da se ne meri kiseonik - isto, nemas pojma, lupetas

radi se o merenju iz razlicitih tkiva, obavesti se, ili se racuna preko pulsa cak
odgvor lezi u tome zasto su merenja saruracije kiseonika POGRESNA, kud se dede kiseonik, fakticki ima ga ali nestaje, ali cak ne svuda, amer svedoci da je covek lepo pricao, a nema kiseonik - sto NIJE MOGUCE
Doktori ne znaju ni ispravno disanje da ti preporuče. Pa tako uzimam da mašaju i sa respiratorima. A mašaju.
 
Doktori ne znaju ni ispravno disanje da ti preporuče. Pa tako uzimam da mašaju i sa respiratorima. A mašaju.
ma kakvi, mere se i venska i arterijska krv i odredjuje se tacno kiseonik u svakoj
https://en.wikipedia.org/wiki/Hypoxia_(medical)

ovo je prosto nemoguce, ovaj doktor ili laze ili je 5 g u pitanju koji eliminise kiseonik

Despite doctors' best efforts, he reported seeing concentrations of oxygen in blood at 10% to 20%, and sometimes even lower – a healthy blood oxygen level is above 95 percent, according to the British Lung Foundation.

Not only that, but some COVID-19 patients seem less obviously impaired by their low blood oxygen levels than he expected.

"In the past, we haven't seen patients who are talking in full sentences and not complaining of overt shortness of breath, with (blood oxygen) saturations in the high 70s,
 
Ako je neko od vas gledao ( jos pre 4 nedelje) Makedonca mogao je da pretpostavi da je covek za sve u pravu.
Uvek je problem da su nekakvi Amerikanci, Svajcarci, Nemci mnogo pametnii, a recimo ovaj genijalan covek
iz Makedonije to nije jer kako moze neko iz neke vukoyebine da bude pametan. A pre 4 nedelje covek je govorio isto ovo sto danas
pulmolozi celog sveta zagovaraju.
Covek je lepo rekao da respirtor u ovom slucaju ubija coveka, ali ga niko nije slusao.

Утврђено ј еда респиратор уствари 'долива уље на ватру '... тачније даеје вирусу материјал з араст ...

Кисеоник уместо да помогне организму помаже ковиди ....

То је како каже овај 'спавач/ица'

bzacu
Početnik
Učlanjen 27.09.2019
Poslednja aktivnost pre 24 minuta · Pregleda temu A L S /ostecenje motornog neurona
Poruka14Reakcija4


Та 'стручност'која је прво накачил аљуде да респиратором 'доведу'у стање довољне 'оксигеновасти'не разматрајужи да тако разбуктавају вирус ...

Познато је да пацијент ечесто у критичним случајевима стављају у индуковану кому 'глуљење мртвога 'пред медведом

је некада успешна тактика ....

Межутим .. Колико кошта респиратор а колико стављање у кому ? Да ли се пробало са индукцијом коме над критичним пацијентима ?!
 
ma kakvi, mere se i venska i arterijska krv i odredjuje se tacno kiseonik u svakoj
https://en.wikipedia.org/wiki/Hypoxia_(medical)

ovo je prosto nemoguce, ovaj doktor ili laze ili je 5 g u pitanju koji eliminise kiseonik

Despite doctors' best efforts, he reported seeing concentrations of oxygen in blood at 10% to 20%, and sometimes even lower – a healthy blood oxygen level is above 95 percent, according to the British Lung Foundation.

Not only that, but some COVID-19 patients seem less obviously impaired by their low blood oxygen levels than he expected.

"In the past, we haven't seen patients who are talking in full sentences and not complaining of overt shortness of breath, with (blood oxygen) saturations in the high 70s,
Pitanje je i šta su 'mere' u određenim situacijama. Ne mora tu uvek da bude kiseonika ne znam koliko. U principu je samo bitno da ne dođe do težeg oštećenja mozga.
Oni to ne znaju baš kako treba.
 
У ИТАЛИЈИ ЈЕ ЦОВИД НА 8 МЕСТУ ПО СМРТНОСТИ

https://www.brookings.edu/blog/futu...erspective-on-covid-19-time-location-and-age/

20200323_futuredevelopment_figure2.png
 
to prica amer, postavio sam video, u prvoj liniji intenzivne u njujorku - dakle nije jedini zbunjeni, pa kako to objasnjavas, jel nemac kopira amera, ili obrnuto - kako se potrefilo da isto pricaju

Ne, nista se tu nije bas sada potrefilo nego pulmolzi su specijalci za pluca, nikako nisu zbunjeni ljudi,
ali je sada vrag odneo shalu, videlo se da skoro pa i 80% obolelih umru na respiratorima pa su specijalisti
sabrali dva i dva i otuda sada njhova opomena ( nema veze odakle su jer svi uche isteu medicnu)
da nesto ovde nije u redu.
 
Pitanje je i šta su 'mere' u određenim situacijama. Ne mora tu uvek da bude kiseonika ne znam koliko. U principu je samo bitno da ne dođe do težeg oštećenja mozga.
Oni to ne znaju baš kako treba.
Naravno da ne znaju, ali ovi casni ljudi to tako i kazu. Najstrasnija je sitiacija sa prezivelima koji ili vise ne
mogu samostalno da disu ili ne znaju vise ko su i kako se zovu.
 

Back
Top