Čime Vlada "udara" na nezaposlenost

mar_comm

Elita
Poruka
24.456
Beograd -- Koje će biti nove mere za povećanje zaposlenosti u Srbiji, koje je premijer Mirko Cvetković u ekspozeu najavio,
izgleda da još uvek niko ne zna...



U Nacionalnoj službi za zapošljavanje kažu da zasad postoji program „Prva šansa” i stručna praksa, ali ne nude nikakve nove programe.

Na evidenciji NSZ je
početkom godine bilo oko 730.000 nezaposlenih,
dok prema nezvaničnim podacima, taj broj prelazi milion
.

Najava novih mera koje bi povećale broj zaposlenih uzburkala je javnost, ali su ekonomisti ipak skeptični po pitanju njihove realizacije.
Vlada već tri godine nije krenula u realizaciju ciljeva,
ne može mnogo da uradi ni na kraju mandata,

ocenio je ekonomista Saša Đogović.

On dodaje da
"sada kad treba da skuplja plodove svog rada, Vlada namerava tek da počne".

"Ne vidim koje bi druge mere za smanjenje nezaposlenosti mogli da sprovedu. Verovatno će opet subvencionisati zapošljavanje pripravnika, a doprinosi će pasti na državu. Međutim, to je zataškavanje problema, jer je veliko pitanje da li će poslodavci i dalje da drže radnike kad istekne 'Prva šansa'”, kaže Đogović.

Saša Đogović tvrdi i da zapošljavanje može da se podstakne jedino novim investicijama, stvaranjem boljeg poslovnog okruženja koje podrazumeva manje birokratije, papirologije, mita i korupcije, bolju pravnu infrastrukturu, dok su sve druge mere kozmetika koja je kratkog roka.
S ovom ocenom se slaže i Ljubodrag Savić, profesor Ekonomskog fakulteta.

"Za bilo šta ozbiljno potreban je novac ili iz direktnih stranih investicija ili od prodaje Telekoma. Međutim, pošto je prodaja Telekoma neizvesna, a strane investicije ne dolaze više onim tempom koji je očekivan, teško je i očekivati ozbiljne mere zapošljavanja.
I subvencije stranih investitora koje je ministar Dinkić koristio
dovode se u pitanje, jer smo prezaduženi.
Ne verujem da bilo šta novo može da iskrsne.
Pre bi se reklo da je i ova godina izgubljena", zaključio je Savić.

U Ministarstvu ekonomije još uvek ne znaju kako će Vlada smanjiti nezaposlenost,
a novi ministar poljoprivrede i trgovine Dušan Petrović najavio je da će u toku dana ili sutra biti objavljeno o kojim je merama reč, a nije hteo da precizira
jer su još uvek „pod oznakom poverljivosti”.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=16&nav_id=499479

Ко је сад овде луд,
ко збуњен,
а ко уплашен ???

Шабачки пропали адвокат
у "дубокој тајности"
од народа скрива
револуционарне мере које ће нас извући из беде .... :tajna:

Деда Мраз дели обећања као да је стварно из Лапоније,
а при томе му нико није рекао да је НГ одавно почела .... z:dm:

Институција,
уместо обећаних 200 - 300 000 нових радних места,
тражи од Министара
верност .... :eek:

Све поскупљује из дана у дан,
а ЕУРО пада ???


Godisnji-rast-cena.jpg
 
Te "mere za povećavanje nezaposlenosti" su postale izraubovana fraza kojom se svaka politička opcija služi za ulivanje lažnog optimizma u narodu.

Čovek po svojoj prirodi počne da se nada, da veruje, da čeka to bolje sutra...i u tom praznom besmislenom iščekivanju, prođe mandat i sve krene iz početka.
 
Највећу кривицу за овај ужас сноси Сајентолошка секта у облику Г17* - јер је од 2000 године ОД СТРАНЕ МЗ НЕПРЕКИДНО БИО УСЛОВ ДА СЕ ОВАЈ ОЛОШ ОД ЉУДИ НАЛАЗИ НА МЕСТИМА И У МИНИСТАРСТВИМА КОЈА СУ ПРОПИСИВАЛА И ВОДИЛА И "ТРАНЗИЦИЈУ" И "ПРИВАТИЗАЦИЈУ" И НАРОДНУ БАНКУ.
Зашто стручњаци из ДС или из других странака које су биле на власти НИСУ НА ВРЕМЕ ДИГЛИ ГЛАС ПРОТИВ ЛОПОВИЗАЦИЈЕ СРБИЈЕ остаје нејасно. Једино објашњење може бити да су заједнички учествовали у лоповизацији.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=03&dd=16&nav_id=499479

Ко је сад овде луд,
ко збуњен,
а ко уплашен ???

Шабачки пропали адвокат
у "дубокој тајности"
од народа скрива
револуционарне мере које ће нас извући из беде .... :tajna:

Деда Мраз дели обећања као да је стварно из Лапоније,
а при томе му нико није рекао да је НГ одавно почела .... z:dm:

Институција,
уместо обећаних 200 - 300 000 нових радних места,
тражи од Министара
верност .... :eek:

Све поскупљује из дана у дан,
а ЕУРО пада ???


Godisnji-rast-cena.jpg

sve poskuplje i ako evro pada jer se vlast besomucno zaduzuje da obori evro a nema para u budzetu za vracanje tih kredita

zato se pare prikupljaju deracinom naroda preko poskupljenja

i sve dok se vlast zaduzuje sa ciljem odrzanja kursa poskljivace zivotne namirnice za duplo svakih 3-6 meseci. pa dokle narod izdrzi

kad je narod glup pa nece da izadje na ulice da revolucijom skida tadica onda neka crkava u bedi
 
Mere koje primenjuju su veoma lose ,posebno program prva sansa .Taj program u vecini slucajeva inace koriste oni koji po zavrsetku skole ili faxa inace imaju obezbedjeno radno mesto pa usput sto da i neiskoriste ove subvencije .Druga grupa su ljudi koji predstavljaju jeftinu radnu snagu koju koriste poslodavci da im besplatno rade ,oni po zavrsetku programa ,zavrsavaju svoju misiju.
 
Poslednja izmena:
Mere koje primenjuju su veoma lose ,posebno program prva sansa .Taj program u vecini slucajeva inace koriste oni koji po zavrsetku skole ili faxa inace imaju obezbedjeno radno mesto pa usput sto da i ne iskoriste ove subvencije .Druga grupa su ljudi koji predstavljaju jeftinu radnu snagu koju koriste poslodavci da im besplatno rade ,oni po zavrsetku programa ,zavrsavaju svoju misiju.

Ta prva sansa je cisto da obezbede besplatnu radnu snagu svojim ortacima, a na nas racun. Kako drugacije objasniti da je dozvoljeno ponovno konkurisanje firmama koje nisu nikog zaposlile nakon zavrsetka prvog programa. Znaci dobili su besplatno radnike o trosku svih nas i nakon godinu dana navodno nisu bili zadovoljni ni sa jednim od tih radnika, nikog nisu primili u radni odnos, ali su ponovo konkurisali za besplatne radnike i to im je dozvoljeno. Pa to je prosto neverovatno.
 
Ta prva sansa je cisto da obezbede besplatnu radnu snagu svojim ortacima, a na nas racun. Kako drugacije objasniti da je dozvoljeno ponovno konkurisanje firmama koje nisu nikog zaposlile nakon zavrsetka prvog programa. Znaci dobili su besplatno radnike o trosku svih nas i nakon godinu dana navodno nisu bili zadovoljni ni sa jednim od tih radnika, nikog nisu primili u radni odnos, ali su ponovo konkurisali za besplatne radnike i to im je dozvoljeno. Pa to je prosto neverovatno.

Naravno da im se to isplati , menjaju jedne drugima i tako unedogled a ne moraju nista da plate .Ovi sto ostanu bi radili i bez tog programa jer imaju veze u nekim firmama iz privatnog sektora .
 
Ta prva sansa je cisto da obezbede besplatnu radnu snagu svojim ortacima, a na nas racun. Kako drugacije objasniti da je dozvoljeno ponovno konkurisanje firmama koje nisu nikog zaposlile nakon zavrsetka prvog programa. Znaci dobili su besplatno radnike o trosku svih nas i nakon godinu dana navodno nisu bili zadovoljni ni sa jednim od tih radnika, nikog nisu primili u radni odnos, ali su ponovo konkurisali za besplatne radnike i to im je dozvoljeno. Pa to je prosto neverovatno.

Да је среће па да то траје годину дана ....

Отворе фантомску фирму,
напримају раднике,
узму новац од НСЗ,
а онда прогласе стечај, ликвидацију, продају ....
Радницима отказ иако исти лик наставља посао ....

Брига за незапослене - па ко још у то верује ???
 

Back
Top