Čime se vi dičite?

Ima svakakvih ljudi. Neki ne vole tudji uspjeh, zato bolje zadržati za sebe da nam ne pomute zadovoljstvo zbog toga. :)
Slažem se. Meni će teško neko pomutiti zadovoljstvo, ako ga procenim da je licemer. A, licemera je jako puno,.. neki žele da deluju pristojno, neki da dobijaju lajkove, preferiraju "poželjno ponašanje" i to im čini zadovoljstvo.

Ima raznih ljudi, neko se diči ljepotom, neko novcem, neko ugledom, neko imetkom, neko obrazovanjem,…

Posebna vrsta su oni koji nemaju ničeg previše od toga, osim što im u rodnom listu piše da su se rodili u centru Sarajeva, pa su oni rođene Sarajlije (primjenjivo i za rođene Beograđane, Zagrepčane i sve druge velegrađane).

E, moj stari, da mu dragi Bog podari lijepi dženet, nikako nije podnosio kad bi se neko izdiži iznad drugih baš na račun toga. Tako jednom prilikom, on došao kod mene u Sarajevo, pa otišli kod jednog “prijatelja”, inače rođenog Sarajlije (sa gore navedenim, pripadajućim atributima), a ovaj pun sebe: – Je li prijatelju, jesi vidio šta je Saraj'vo? Vrijedi ovdje kod nas kvadrat k'o tvoja čitava brijačnica na selu, – aludira na malu čaršiju u kojoj je moj stari čitav život proveo u svojoj radnji brijući i šišajući glave i glavešine.

– Jest, prijatelju, u pravu si – kaže moj stari, pa onda baci pogled kroz prozor koji gleda na grad, – a je li, prijatelju, Boga ti, koje je ono selo gore?- pravi se budala i pokazuje prema Zmajevcu, sarajevskom naselju koje je u samom brdu,negdje Bogu iza nogu.

Kadli “prijatelj” skoči k'o oparen: – Kakvo selo! To je Zmajevac! Staro sarajevsko naselje, ima i vidikovac..

– Aaaa – pogleda ga moj stari , -a kod nas sa takvih brda pazarnim danom silaze seljaci u čaršiju, ne moš’ od njih čizama kupit kol'ko im treba za te njihove planinčuge 😊

Čime se vi dičite :zper:
Ustvari, draga moja, ima jedna stvar.
Kad idem ulicom ili progovorim sa nekim slučajno, za mnom se i ateisti iz mog grada prekrste i razmišljaju da l'na jogu ili u Islam.

Ako nemas sta da kazes na temu
vozi Misko
Vidi, ja napisah nekoliko postova i u prvom već odgovorih na temu i postavih pitanje za pecanje licemera (lažno skromnih)
A ti si napisao da se ničim ne dičiš:
Ne diccim se ama bas nicim.
Nisam tako vaspitan.
Cutim i gledam svoja posla.
A, ja mislim da je to tipičan primer,.. ne se ljutiš (i još manje da vređaš, obrazovan si čovek, a to nije poželjno ponašanje ni na forumu, pa ni u cirkusu).
Ali OK, to moje je bilo malo i šaljivo, ali si ti to drugačije video. Nesporazum je bio . :flert:

Poslednja izmena od moderatora:
Ima raznih ljudi, neko se diči ljepotom, neko novcem, neko ugledom, neko imetkom, neko obrazovanjem,…

Posebna vrsta su oni koji nemaju ničeg previše od toga, osim što im u rodnom listu piše da su se rodili u centru Sarajeva, pa su oni rođene Sarajlije (primjenjivo i za rođene Beograđane, Zagrepčane i sve druge velegrađane).

E, moj stari, da mu dragi Bog podari lijepi dženet, nikako nije podnosio kad bi se neko izdiži iznad drugih baš na račun toga. Tako jednom prilikom, on došao kod mene u Sarajevo, pa otišli kod jednog “prijatelja”, inače rođenog Sarajlije (sa gore navedenim, pripadajućim atributima), a ovaj pun sebe: – Je li prijatelju, jesi vidio šta je Saraj'vo? Vrijedi ovdje kod nas kvadrat k'o tvoja čitava brijačnica na selu, – aludira na malu čaršiju u kojoj je moj stari čitav život proveo u svojoj radnji brijući i šišajući glave i glavešine.

– Jest, prijatelju, u pravu si – kaže moj stari, pa onda baci pogled kroz prozor koji gleda na grad, – a je li, prijatelju, Boga ti, koje je ono selo gore?- pravi se budala i pokazuje prema Zmajevcu, sarajevskom naselju koje je u samom brdu,negdje Bogu iza nogu.

Kadli “prijatelj” skoči k'o oparen: – Kakvo selo! To je Zmajevac! Staro sarajevsko naselje, ima i vidikovac..

– Aaaa – pogleda ga moj stari , -a kod nas sa takvih brda pazarnim danom silaze seljaci u čaršiju, ne moš’ od njih čizama kupit kol'ko im treba za te njihove planinčuge 😊

Čime se vi dičite :zper:
Srpskim poreklom i istorijom i hrvatskom uljudbom.

Daj covece uozbilji se.
Ja sam ozbiljan.
Doduse forum i jeste cirkus.
A dobro je Duki pitala
cemu tema ako ne sme da se kaze nista ozbiljno?
Otkud da se ne smije reći ozbiljno. Na stranu što sam ja u uvodnom postu postu pomenula nešto čime ne bi trebalo da se bilo ko diči, postoji toliko stvari na koje možemo biti ponosni. Evo, ja se dičim sinom koji je najbolji student na grupi, isti je ja, ljubi ga mama :lol:

Back