Cime se grejete u KUCAMA?

Mi grejemo kuću od ca. 120 m2 na "norveške" radijatore već 7 godina i bude nam fino u kući.

Pre toga smo imali TA peći ukupno 6 komada, sve preko 3,5 kW i nismo mogli da se ogrejemo kao ljudi,
jer kad smo uključivali sve peći da se pune u isto vreme, iskakali su nam osigurači zbog limitatora koje je EDB tada postavljao.

Potrošnja jeste nešto manja u kW sa "norveškim" ca 25% ukupno, ali finansijski se to ne primećuje toliko, pošto se greje preko dana, kada je režim skuplje tarife.
Preko dana grejemo na ca. 22-23 C, a uveče smanjujemo temperaturu u prostorijama na ca. 16-17 C. Imamo solidnu termoizolaciju.
Svejedno nam računi za struju u udarnim zimskim mesecima budu između 22000 - 25000 din. (decembar, januar i februar) a u prelazno period jesen/proleće budu računi oko 8000 - 10000 din.
 
cickava meni ovo zvuci super, sipas i ne mislis :)
elem mozes da koristis te radijatore i to sto imas, cak i pumpu, od te pecke na struju, samo ti treba ta pec na pelat, pelat je kompresovana pilevina u minijaturnim briketima, iskoriscenost energije veoma visoka i ono sto je meni najbitnije veoma je cisto i nema puno cimanja :) sipas to u neku lulu i polako curi u pecku, kazu da za grejanje 250m2 treba dve tone sto kosta manje od 400e, meni je realno to super ovako na papiru, nego retko koga znam da to koristi i kako je u praksi
 
Mici, ne znam za to...
Mi bi trebali imati neku sirovinu od grozdja pa smo culi da se od toga mogu praviti briketi... ali nisam cula dal neko lozi to i kako uspeva.

Ja mm svaki dan sedim za vratom da bar sazidamo dimnjak... al nikako da ga ubedim da pocnemo...
 
narode greje li se neko na pelat? ima li iko ikakvih iskustava?

Moji prijatelji. Kazu da je super, detalje ne znam u smislu koliko ih je kostalo prosle zime u odnosu na drugi ogrev.
Nema pepela, sve se namesti na dugme. Kazu da su dobre i male peci, kao i velike za centralno grejanje.
Peleti se kupuju i u velikim marketima, na benziskoj,... cisto, prakticno i toplo sa njima. :)

http://pelet-peci.com/pelet-peci/
 
Poslednja izmena:
Moji prijatelji. Kazu da je super, detalje ne znam u smislu koliko ih je kostalo prosle zime u odnosu na drugi ogrev.
Nema pepela, sve se namesti na dugme. Kazu da su dobre i male peci, kao i velike za centralno grejanje.
Peleti se kupuju i u velikim marketima, na benziskoj,... cisto, prakticno i toplo sa njima. :)

http://pelet-peci.com/pelet-peci/

to se slaze sa onim kako ih reklamiraju, hvala za sajt istrazicu i tu malko :)
 
Prošle godine vam bilo hladno, sada imate bebu i još ni dimnjak niste sazidali? Šta vam je?

To i ja kazem zd. Sramota me biti toliko neodgpvorna ali mm prosto ignorise, ne znam koji mu je. Upao je u neku fazu, cekam da prodje.
Ozbiljno se razmisljam da angazujem nekoga da nam to sazida ali ne mogu sama i ne mogu da stignem sa bebom, mora se i dizati parket i svasta nesto a on se pravi lud.
Sad smo na gasu, jos se ne grejemo ali kad smo se ponovo prikljucili prosle zime imali smo super grejanje. Ali bez obzira na to, ako bi nestalo gasa a za struju nemam bas para na bacanje, kako cemo se grejati?!
Od proleca ja tupim i nista. Posle ce da bude, navrat na nosm... sta da ti kazem... :(
 
To i ja kazem zd. Sramota me biti toliko neodgpvorna ali mm prosto ignorise, ne znam koji mu je. Upao je u neku fazu, cekam da prodje.
Ozbiljno se razmisljam da angazujem nekoga da nam to sazida ali ne mogu sama i ne mogu da stignem sa bebom, mora se i dizati parket i svasta nesto a on se pravi lud.
Sad smo na gasu, jos se ne grejemo ali kad smo se ponovo prikljucili prosle zime imali smo super grejanje. Ali bez obzira na to, ako bi nestalo gasa a za struju nemam bas para na bacanje, kako cemo se grejati?!
Od proleca ja tupim i nista. Posle ce da bude, navrat na nosm... sta da ti kazem... :(
Како је вама уопште инспекција примила кућу кад по закону мораш имати барем један димњак???
 
u medjuvremenu sam se jos malo raspitala o pelatu, cicak mislim da nam je dobra opcija, idem kasnije kod coveka koji se vec 5 sezona tako greje.... a ti pocni zidati dimljak......
kotao na pelet ne zahteva klasičan dimnjak. postoji još jedna opcija...jedna zaječarska firma proizvodi univerzalne kotlove na pelet, sitan ugalj, koštice voća...jedan moj prijatelj je kupio i prezadovoljan je. on koristi sitan ugalj i prašinu koji je duplo jeftiniji od normalnog uglja ( računaju ga u škart). a takođe ne treba klasičan dimnjak i punjenje traje 7 dana

http://www.kgh.co.rs/proizvodi/kotlovi/kotlovi_na_pelet.html
 

Back
Top