ЦИЉ, СМИСАО, ПОВОДИ ЗАБРАНЕ КРЕТАЊА ОД 13 Н 04.04.2020. ДО 05Н 06.04.2020.

ДА ЛИ ЈЕ МЕРА ВИКЕНД ТОТАЛНЕ ЗАБРАНЕ КРЕТАЊА

  • СПРЕЧАВАЊЕ ШИРЕЊА КОРОНЕ

    glasova: 7 46,7%
  • ПОКАЗИВАЊЕ НАДМОЋИ ЈАВНИХ СЛУЖБИ

    glasova: 8 53,3%

  • Ukupno glasova
    15
@AleksaJ,
imate mnogo pitanja kao i veliki broj ljudi, i to tek tako, odjednom.
Nešto nisam čula da se od te 2014' godine ikada poteglo pitanje o broju umrlih u Italiji po danu, do baš danas kada je zgodno praviti kojekakve analogije.
Kapacitet zdravstvenog sistema je od samog početka napominjan kao jedan od ključnih razloga zašto zarazu treba usporiti maksimalno. Baš skoro sam čula nekog, možda baš AV kako govori da se samo par godina unazad postavljalo pitanje čemu TOLIKI kapaciteti pojedinih zdravstvenih ustanova i da je jedna od glavnih bila predmet rasprave da li da se ruši kao potpuno nepotrebna, bezrazložna u savremenim uslovima.

To o pojedinim zemljama i kako se u njima sprovodi borba protiv ove pojave je za nas jedna velika apstrakcija. Kao što su nedavno nas u USA predstavljali kao prestrašeno stanovništvo koje policija i vojska ganja puškama po ulicama i niko nije siguran više da li će sačuvati živu glavu, tako i mi ovde možemo samo da slutimo kako se eto, u Južnoj Koreji odnose prema ''nevidljivom neprijatelju.'' Ti do daljnjeg ne živiš u Južnoj Koreji, i moraš da se pomiriš sa tim.
Sa svojih telefona ili kompjutera iz svojih ćumeza (penthausa, vila, apartmana, ukusno nameštenih sobica, toplih, hladnih, svejedno) hajmo svi da od Srbije pravimo Južnu Koreju... vidim da će biti vrlo uspešno! :maramica:

Статистички по европи годишње на 1000 јединки умре 10 . За земљу од 50 милиона то знали да дневно умре 1369 .

Италија има 60 милиона то знач да дневно статистички умире 1 600 особа .... Колико сада са короном у збиру умире ? 3000 ? 2 000 ?

Нема тога податка ?!

Знамо да је број респиратора односно болничких кревета повезан са 'предикцијом ' броја потреба , исплативошћу лечења на осноу

скупљење своте осигурања

Србију је ломио западни нил 5 година ... Није било довољно организације , смештаја ,респиратора је било недовољно били су покварени

особља на инфективној није било довољно .... Нису чак ни писани извештаји а тајвирус је коштао Србији 60'ак живота...

Рећи ћете мало .. јер од рака умре 22 000 годишње ... Зато и причам да овакав систем здравства у којима је почело

да особље бива приоритизовано на уштрб услуге је прво неетички а на дуги рок доводи до катастрофе ...

Практично сва средства се троше на 'основно'збрињавање пацијента, довољно седатива, прање купање .. а остатак троши на 'специјализацију'

Као оследицу у задњој декади смо видели масовно бекство образованих кадрова

Нико није везан , обавезан да 'одради' специјализацију ....

У западним системима здравсвено високо образовање кошта лично огромне своте

Толико да се мора узети кредит који се често деценију и по враћа .. Узмемо ли да су наднице 10 пута мање ...

а средства за образовање кадра иста .. 'фер'према заједници која ј еобразовала да бар 5 година 'ослуже' у здравству ....

али не за шалтером или као лекари и лекарке опште праксе пискарајући рецепте ( што је верујем за њих саме депримирајуће )
 
Poslednja izmena:
Италија има 60 милиона то знач да дневно статистички умире 1 600 особа .... Колико сада са короном у збиру умире ? 3000 ? 2 000 ?
15,887 do sada... ok.. onda, koliko dana od outbreak-a? Možemo sami da napravimo neki odokativni prosek, mada bre, brojevi su javno istaknuti već...
 
Poslednja izmena:
15,887 do sada... ok.. onda, koliko dana od breakout-a? Možemo sami da napravimo neki odokativni prosek, mada bre, brojevi su javno istaknuti već...

Search:

Country,
Other
Total
Cases
New
Cases
Total
Deaths
New
Deaths
Total
Recovered
Active
Cases
Serious,
Critical
Tot Cases/
1M pop
Deaths/
1M pop
Total
Tests
Tests/
1M pop

Italy128,948+4,31615,887+52521,81591,2463,9772,133263691,46111,436

Данас .... Значи 525 .. Али ту су укључени и они са мултипл болестима срчани, дијабетичари , јетра ,

Нема податка о укупном броју ..
 
a što trče?..oće da budu najzdraviji na groblju šta?

Па није .. Хоће да их за живота неболе ово оно .... Да се не задишу кад се пону на трећи спрат или кад носе десет кила 100 метара

Трче , возе бицикл .... јер људски организам није лопар и да му је природно стaње да се залепи за стену .
 
Poslednja izmena:
Па јбг, нек јаше медведе и даље..

Iran58,226+2,4833,603+15119,73634,8874,10369343186,0002,214
Indonesia2,273+181198+71641,91180.79,71236
Malaysia3,662+17961+41,0052,59699113251,9371,605


meccafeatureimageafp.jpg
 
Али ту су укључени и они са мултипл болестима срчани, дијабетичари , јетра ,

Нема податка о укупном броју ..

Ali, pogledajte onda koliko je naš pristup bolji, i koliko je naš zdravstveni sistem organizovaniji i koliko je sreća u nesreći da se mnogima sve to dešavalo neposredno ali izgleda dovoljno pre nego nama. Stvarno se nadam da neće doći do toga da se izgubi kontrola nad uzrocima smrti bolesnika kao ne samo u toj Italiji. Tamo se to dešava prosto jer je previše posla strovaljeno odjednom na zdravstveni sistem koji je takođe mahom zaražen i poražen, a veliki deo odgovornosti javno ili prećutno snosi vlast koja je ili zakasnila, ili odbijala ideju da je uvođenje policijskog časa i stroga kontrola kretanja stanovništva u opticaju.
Jes' da bi bilo zgodno da postoji MaybeBaby test na koronu, ali realna situacija je mnogo drugačija. Testovi prolaze kojekakve procedure pa to traje neki dan koliko razumem, i redovno se obavlja dva puta da bi se rezultati potvrdili. Nisam sigurna...
Uostalom, ne treba isključivati nemoć, nemar i neodgovornost pojedinaca bez ikakvih simptoma koji bi uprkos pozitivnom rezultatu i upućivanju na izolaciju u svom domu, usput zahtevali i npr. vojnika ili policajca na vratima sobe da se obezbedi na sve načine ponašanje dotičnog.
Imate i nerazumne ljude koji bi pošto-poto hteli da tim više ostvaruju kontakte.
 
Па није .. Хоће да их за живота неболе ово оно .... Да се не задишу кад се пону на трећи спрат или кад носе десет кила 100 метара

Трче , возе бицикл .... јер људски организам није лопар и да му је природно стaње да се залепи за стену .

ljudski organizam je jedini sisar koji ide na dve noge.
Cena koju plaća za to je išijas.
I umesto da mu je to dovoljno, on našo još da trči..e sve da se ne bi tu i tamo zadiso
Pa šta ako se i zadiše? Stani, odmori, izduvaj i aj polako dalje, gde žuriš
 
Ali, pogledajte onda koliko je naš pristup bolji, i koliko je naš zdravstveni sistem organizovaniji i koliko je sreća u nesreći da se mnogima sve to dešavalo neposredno ali izgleda dovoljno pre nego nama. Stvarno se nadam da neće doći do toga da se izgubi kontrola nad uzrocima smrti bolesnika kao ne samo u toj Italiji. Tamo se to dešava prosto jer je previše posla strovaljeno odjednom na zdravstveni sistem koji je takođe mahom zaražen i poražen, a veliki deo odgovornosti javno ili prećutno snosi vlast koja je ili zakasnila, ili odbijala ideju da je uvođenje policijskog časa i stroga kontrola kretanja stanovništva u opticaju.
Jes' da bi bilo zgodno da postoji MaybeBaby test na koronu, ali realna situacija je mnogo drugačija. Testovi prolaze kojekakve procedure pa to traje neki dan koliko razumem, i redovno se obavlja dva puta da bi se rezultati potvrdili. Nisam sigurna...
Uostalom, ne treba isključivati nemoć, nemar i neodgovornost pojedinaca bez ikakvih simptoma koji bi uprkos pozitivnom rezultatu i upućivanju na izolaciju u svom domu, usput zahtevali i npr. vojnika ili policajca na vratima sobe da se obezbedi na sve načine ponašanje dotičnog.
Imate i nerazumne ljude koji bi pošto-poto hteli da tim više ostvaruju kontakte.

Имамо као заједница срежу да нисмо на главном трговачком путу размене ... Периферија тока робе .

Зато и нисмо као заједница 'добили пун удар '....

У праву си не само за 'инаћење' веч чак и постоји 'лов у мутном ' ....

Рецим жему 600% поскуљење маски ?! Нека врста медицинског 'ратнога ' профитерства ......

Видећемо шта ће све од овога да испадне .. Само да небуде

( а сигурно хоће .. 'Правовременом и свеобухватном акцијом спасили смо бл абл абл а....

Парафраза

'тешко деци победника ( короне ) јер шта има од слободе ( кретања ) веће ' )
 
ljudski organizam je jedini sisar koji ide na dve noge.
Cena koju plaća za to je išijas.
I umesto da mu je to dovoljno, on našo još da trči..e sve da se ne bi tu i tamo zadiso
Pa šta ako se i zadiše? Stani, odmori, izduvaj i aj polako dalje, gde žuriš

Па послушај сопствени савет ... Следећи пут да би избегао рањаваће а ти н асве четири .. и полако
 
cilj je svakom jasan kao dan

Мени ј емутно као Нил?!

Мени је нејасно подпуно .... Тотално ми ј ечудно како ј ебаш свугде више мање исто .... Занемаримо број умрлих ....

Цео свет је рецимо спремио онлајн школске програме у рекордном року .....

Знајући да ј епроблем платни разред увести деценију .. јако шуди промптност и синхроност

'нашег' са светским образовним системом .....
 
Видећемо шта ће све од овога да испадне .. Само да небуде

( а сигурно хоће .. 'Правовременом и свеобухватном акцијом спасили смо бл абл абл а....
Biće još teorija zavere, biće još napada na program koji imamo kao odgovor na krizu, koju, uzgred budi rečeno, mnogi od nas još uvek doživljavaju suviše apstraktno, ali će deo stanovništva prosto raditi po sistemu ''veži konja gde ti gazda kaže'', a deo društva će širiti mržnju i negodovanje jer se mora sedeti kod kuće ili ko zna zbog čega...
Prvi se bavi sopstvom, i nije mnogo propatio zbog policijskog časa. Sve ovo se da istrpeti jer se trpi kako god okreneš, krpićemo se nekako, to nam je u genima već.
Drugi će prvom prilikom kad sve ovo prođe naći novu metu za projektovanje svog sopstva kroz istu takvu mržnju i negodovanje ukoliko nisu deo organizovanog društva koje se okupilo da uvek mrzi jedno isto, što je opet, valjda, legitimno.
Sumnja je dobra, preistpitivanja su takođe potrebna, mada u nekim situacijama je to sve ipak ''trla baba lan...''. :malav:
 
Biće još teorija zavere, biće još napada na program koji imamo kao odgovor na krizu, koju, uzgred budi rečeno, mnogi od nas još uvek doživljavaju suviše apstraktno, ali će deo stanovništva prosto raditi po sistemu ''veži konja gde ti gazda kaže'', a deo društva će širiti mržnju i negodovanje jer se mora sedeti kod kuće ili ko zna zbog čega...
Prvi se bavi sopstvom, i nije mnogo propatio zbog policijskog časa. Sve ovo se da istrpeti jer se trpi kako god okreneš, krpićemo se nekako, to nam je u genima već.
Drugi će prvom prilikom kad sve ovo prođe naći novu metu za projektovanje svog sopstva kroz istu takvu mržnju i negodovanje ukoliko nisu deo organizovanog društva koje se okupilo da uvek mrzi jedno isto, što je opet, valjda, legitimno.
Sumnja je dobra, preistpitivanja su takođe potrebna, mada u nekim situacijama je to sve ipak ''trla baba lan...''. :malav:

Мени се чини да 'вежи коња де газдарица каже' уствари перцепирају са 'све четири увис '.....

Чини ми се, можд агрешим, да тренутне материјалне потребе свих , 'базални метаболизам заједнице 'ниј еподмирен продукцијом ...

односно .. многи же бити мало разочарани када виде 'успех' методе 'удри бригу на весеље'....

Подпуно си у праву о 'трла баба лан' ....
 
Biće još teorija zavere, biće još napada na program koji imamo kao odgovor na krizu, koju, uzgred budi rečeno, mnogi od nas još uvek doživljavaju suviše apstraktno, ali će deo stanovništva prosto raditi po sistemu ''veži konja gde ti gazda kaže'', a deo društva će širiti mržnju i negodovanje jer se mora sedeti kod kuće ili ko zna zbog čega...
Prvi se bavi sopstvom, i nije mnogo propatio zbog policijskog časa. Sve ovo se da istrpeti jer se trpi kako god okreneš, krpićemo se nekako, to nam je u genima već.
Drugi će prvom prilikom kad sve ovo prođe naći novu metu za projektovanje svog sopstva kroz istu takvu mržnju i negodovanje ukoliko nisu deo organizovanog društva koje se okupilo da uvek mrzi jedno isto, što je opet, valjda, legitimno.
Sumnja je dobra, preistpitivanja su takođe potrebna, mada u nekim situacijama je to sve ipak ''trla baba lan...''. :malav:

Само једна обсервација... У време Светског арата само оне и они Хебреји коју су одлучили да драстично проомене

своју рутину и да оду у САД... су добили велику шансз преживљавања.... Сумња ... не 'све 4 увис'.. не 'вежи кобилу за тарабу '

их је спасило .... привремено ... а многе и многи су тврдили 'ма требају НАЦИ нас Хебре ' немој да 'трл абаба ланишеш '

У здравље ...
 
У време Светског арата...
Tako je, ali je velika razlika to što je sad bežati bilo gde em nemoguće, em nema svrhe. Ceo svet stiče utisak da je ovo zapravo pravi SVETSKI rat, jer postoji nešto što je protiv sveta, a ne protiv pojedinih individua, nacija, rasa, vernika i sl. Biće mnogo više ljudi koji mogu sa prirodnim pravom da se nazovu velike patriote i mirotvorci, i političari sa (darom?) i iskustvom ne mogu da dozvole sebi da u ovakvom momentu prave katastrofalne greške, ako ništa drugo.
Za običnog i malog čoveka je suštinski borba jedino ostati zdrav što duže i zaštititi tako sve oko sebe, a u suprotnom se predati sili zdravstva da odredi za gde smo pa onda šta nam Bog da obzirom da sami sebi olako određujemo dijagnoze, lečimo se uz Google, časopise, vidovnjake itd., i mnogo nas nema pojma da je od nečega u međuvremenu (Pu, pu, pomeri se s mesta!) oboleo. Veliki broj ljudi se vodi ili kao potpuno zdravenarod, ili naprotiv, uz hipohondrični stav ima sve i svašta i to leči kao sam svoj doktor.

U oružanim sukobima je uvek bilo izdajnika i licemera, u teškim vremenima se javljaju svi najstariji a najnečasniji zanati kao popularan vid ''preživljavanja'', a čak i bez javne borbe u jednoj običnoj maloj zemlji isto kao i u najvećim se vode tihi , ili čak ne ni tihi politički, tajkunski, kriminalni, te ovakvi, te onakvi ratovi, postoje preletači, konformisti, ljudi koji rade samo za svoju gu*icu, ljudi koji bi prodali i rođenu babu da se dokopaju da li novca, da li moći, da li ugleda u društvu... Sve je to normalno!
Na kraju je samo pitanje jesi li dovoljno normalan za sva ratna stanja koja te u životu snađu.
 
@AleksaJ,
imate mnogo pitanja kao i veliki broj ljudi, i to tek tako, odjednom.
Nešto nisam čula da se od te 2014' godine ikada poteglo pitanje o broju umrlih u Italiji po danu, do baš danas kada je zgodno praviti kojekakve analogije.
Kapacitet zdravstvenog sistema je od samog početka napominjan kao jedan od ključnih razloga zašto zarazu treba usporiti maksimalno. Baš skoro sam čula nekog, možda baš AV kako govori da se samo par godina unazad postavljalo pitanje čemu TOLIKI kapaciteti pojedinih zdravstvenih ustanova i da je jedna od glavnih bila predmet rasprave da li da se ruši kao potpuno nepotrebna, bezrazložna u savremenim uslovima.

U Srbiji neko postavljao pitanje cemu tolike bolnice, a skoro i da ih nemamo. I to si abs cula od Aleksandra Vucica kad je onomad
kao i obocnio drvio o Djilasu i opoziciji? Srbija i silne bolnice? Jel si ti ikada bila u nekoj bolnici , svejedno gde u Srbiji, a da nije
privatna? Kada je pre nekoliko godina pao helikopter i silni ljudi izginuli ( ukljucjuci i bolesnu bebu) razlog cele akcije bio je
taj sto u toj novopazarskoj bolnici nije bilo nijednog respiratora pa se moralo u Beograd. I ti si bas od Vucica cula kako su srpske bolnice
divne? Nisi videla slike iz Infektivne bolnice koja se raspada i spolja i iznutra?
 
...I ti si bas od Vucica cula kako su srpske bolnice
divne? Nisi videla slike iz Infektivne bolnice koja se raspada i spolja i iznutra?
Da, baš sam AV čula jer je našao za zgodan momenat to da spomene bez da je uopšte aludirao na Đilasa. Nije rekao da su kapaciteti velelepni i moderni, već da se uprotiv nekim predlozima da se oni smanjuju, radi suprotno.
Novopazarska bolnica je konačno dobila svoje respiratore i to će značiti mnogo i u budućnosti, ne samo sad, a prošlost se, nažalost, ne može izmeniti.
Stanje pre i stanje sad, i stanje u budućnosti treba da bude neuporedivo u tom smislu da se radi na poboljšanju.
Slažem se da je zdravstvo još i sjajno funkcionisalo obzirom na uslove, ali je nikad bolji trenutak da se tome posveti maksimalna pažnja. Kako su mogle da niknu alternativne zdravstvene jedinice, tako može i da se optimalno dovede u red sve što je tokom prethodnih nekoliko decenija potpuno zanemarivano.
Još ćemo na kraju biti zahvalni prolaznom COVID-19 fenomenu (i ne nužno predsedniku) za mnogo toga što će posle njega ostati trajno.
 
Poslednja izmena:
Da, baš sam AV čula jer je našao za zgodan momenat to da spomene bez da je uopšte aludirao na Đilasa. Nije rekao da su kapaciteti velelepni i moderni, već da se naprotiv nekim predlozima da se oni smanjuju, radi suprotno.
Novopazarska bolnica je konačno dobila svoje respiratore i to će značiti mnogo i u budućnosti, ne samo sad, a prošlost se, nažalost, ne može izmeniti.
Stanje pre i stanje sad, i stanje u budućnosti treba da bude neuporedivo u tom smislu da se radi na poboljšanju.
Slažem se da je zdravstvo još i sjajno funkcionisalo obzirom na uslove, ali je nikad bolji trenutak da se tome posveti maksimalna pažnja. Kako su mogle da niknu alternativne zdravstvene jedinice, tako može i da se optimalno dovede u red sve što je tokom prethodnih nekoliko decenija potpuno zanemarivano.
Još ćemo na kraju biti zahvalni prolaznom COVID-19 fenomenu (i ne nužno predsedniku) za mnogo toga što će posle njega ostati trajno.

Izvini Indigo, al sta mene kao bolesnika briga sta Vucic prica kad ja imam svoje ochi, ushi, znam kako je je bilo, kako je i kako
ce biti, to znaci da je iz godine u godinu sve gore i gore, a bice jos strasnije jer ne da su samo bolnice u ocajnom stanju
nego necemo imati ni lekare ni medicinsko osoblje. Ja ne razumem tvoje motive da nama ovde, a svi znamo ili iz licnog iskustva
ili smo imali neke iz uze porodice koji i umrli u tim bolnicama, kako je i sta je, da nam ovde pricas sta je bas Vucic onomad rekao.

Ja bih vise verovala ministru zdravlja jer je i sam lekar, ali njega nema vec nedeljama, a zamisli Zdravlje u jednoj
drzavi u ovakvom momentu gde ministar ne postoji, ili ga je Vucic otpustio, a nama nije rekao.
 
Izvini Indigo, al sta mene kao bolesnika briga sta Vucic prica kad ja imam svoje ochi, ushi, znam kako je je bilo, kako je i kako
ce biti, to znaci da je iz godine u godinu sve gore i gore, a bice jos strasnije jer ne da su samo bolnice u ocajnom stanju
nego necemo imati ni lekare ni medicinsko osoblje. Ja ne razumem tvoje motive da nama ovde, a svi znamo ili iz licnog iskustva
ili smo imali neke iz uze porodice koji i umrli u tim bolnicama, kako je i sta je, da nam ovde pricas sta je bas Vucic onomad rekao.

Ja bih vise verovala ministru zdravlja jer je i sam lekar, ali njega nema vec nedeljama, a zamisli Zdravlje u jednoj
drzavi u ovakvom momentu gde ministar ne postoji, ili ga je Vucic otpustio, a nama nije rekao.

Uloga jednog predsednika u mojoj viziji savremene države je da što manje govori JA i MENI i LIČNO i ''tata mi doneo šerpicu mog omiljenog jela''(Od ovog potonjeg me podilaze žmarci i loše se osećam, sramota me je i ne želim više da mi takve izjave dolaze na pamet!), a da što više igra ulogu dostavljanja dokaza da se pojedine stvari u državi sprovode kako je najbolje moguće u datom trenutku.
MENE kao danas potencijalnog (budućeg) bolesnika raduje činjenica da ovo malo zdravstvenih radnika što nam je ostalo po svemu sudeći ostaje sa nama do kraja, dok god se ne izmenjaju sve žive generacije i nastupe neke nove koje su sada u dečijem vrtiću ili još nisu ni rođene.
Teši me i vest da bi se neki koji su otišli trbuhom za kruhom sad vratili u svoju bednu, malu, jadnu Srbiju bez ikakve perspektive.
JA se osećam sigurnije kad god jave da su neki tamo stručnjaci iz velikog sveta stigli u Srbiju da nam pomognu, pa sad... ako ipak umrem, teško mojim bližnjima, meni će biti svejedno, na drugima svet ostaje.
(Izvinjavam se, nije mesto nekim fatalnostima, nećemo da mremo, samo daj da se malo podignemo iz tog gliba nezadovoljstva...).
LIČNO verujem da i posle mene neko treba da živi, pa sve što se danas dešava gledam sa izvesnom nadom da će biti bolje, a da će znaci pre svega duhovne bolesti, starosti, onemoćalosti, kukavnosti i ozlojađenosti malo po malo nestajati, deo po deo, nivo po nivo, sloj po sloj...
 
Ja ne razumem tvoje motive da nama ovde, a svi znamo ili iz licnog iskustva
ili smo imali neke iz uze porodice koji i umrli u tim bolnicama, kako je i sta je, da nam ovde pricas sta je bas Vucic onomad rekao.
Moji motivi su deljenje jednog stava. Nigde ne piše da sam od Boga poslata da objavim neke apsolutne svetske istine, niti ikoga pozivam da mi se pridruži i misli isto kao ja. Dostavljam trenutne misli i na konto toga planiram da diskutujem sa drugim ljudima. Prosto i jednostavno!
:cvet:
 

Back
Top