Čile priznao Palestinsku državu

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Čile priznao Palestinsku državu
Međunarodni Radio Srbija - Pre 51 minut
Čile je danas saopštio da je priznao Palestinsku državu, priključivši se još nekim latinoameričkim zemljama."Čileanska vlada je usvojila rezoluciju kojom se Palestina priznaje za slobodnu, nezavisnu i suverenu državu", izjavio je ministar spoljnih poslova Čilea Alfredo Moreno, izrazivši nadu da će priznanje doprineti nastavku bliskoistočnih pregovora.Nezavisnosti Palestine prvi je, od zemalja Južne Amerike, priznao Brazil, a usledili su Argentina, Urugvaj, Bolivija i Ekvador, dok Meksiko, Peru i Nikaragva razmišljaju o tome, preneo je Rojters. SAD i Izrael se protive priznanju Palestine, tvrdeći da je to preuranjeno i da bi moglo da naškodi mirovnom procesu.
 
Ovo je dobro jer Palestinu sve vise dobija priznanja i time se stvarju sanse da Palestina uskoro dobije nezavisnu drzavu.Mislim da je to jedna dobra stvar jer cijeli svijet uvidja da je Palestina drzava i da treba postati fakticki drzavom jer Izrael je dosta drzao Palestinu pod okupacijom.Mislim da ce ova prizanja latino-americkih drzava doprinjeti da Palestina ubrzo dobije svoju drzavnost i bude priznata od UNa za nezavisnu drzavu.Mislim da se Izrael nema sta buniti oko ove odluke latino-americkih zemalaja i da Izrael mora shvatiti da je Palestina drzava koja mora dobiti svoju drzavnost time sto ce se povuci Izraelske trupe iz Palestinske teritorije.
 
Nije sokantna vijest nego je to jedna realnost koja ce doci na dnevni red da se rjesava i da izrael mora da povuce sa Palestinske teritorije i da Palestinu ustupi Palestincima jer jedino tako se moze rijesiti situacija na Bliskom Istoku.Vidite da sve zemlje uvidjaju jednu realnost da Palestina mora dobiti drzavu i da mora biti samostalna ako se trebaju rijesiti sporovi na Bliskom Istoku.ne moze vise Izrael drzati pod okupacijom palestinu koja je uvijek bila samostalna i Palestinski narod zasluzuje da ima svoju drzavu.
 
To je dokaz da je Izrael jedna fasisticka tvorevina koja je dugo progonila Palestince i zato Palestinci zasluzuju da imaju svoju drzacvu i to cijeli svijet uvidja da je Palestina blizu nezavisnosti.Izrael nema sta da prica o nekim uvjetima jer ja mislim da ce amerika morati da promijeni svoj stav a da ce UN priznati Palestinu kao suverenu i nezavisnu drzavu.

palestine.gif


Mapa Palestine
 
oppression-in-palestine1.jpg


Ovo je dokaz Izraelskog fasizma koji treba prestati i za kojeg ce Izraelci morati da plate buducoj Palestini odstetu kako za ubijanje tako i za strah i progon.realnost je da se izraelska vosjka mora povuci i da ostavi palestince koji ce voditi sami svoju drzavu.Sve u svemu Izraelska vojska se mora povuci iz Palestine i to je jedan fakat i realnost.
 
oppression-in-palestine1.jpg


Ovo je dokaz Izraelskog fasizma koji treba prestati i za kojeg ce Izraelci morati da plate buducoj Palestini odstetu kako za ubijanje tako i za strah i progon.realnost je da se izraelska vosjka mora povuci i da ostavi palestince koji ce voditi sami svoju drzavu.Sve u svemu Izraelska vojska se mora povuci iz Palestine i to je jedan fakat i realnost.

Fotografija je krajnje neprijatna!!!
A,kada je to i gde naoružani vojnik omiljen?
Mučan je utsak koji izaziva strah ovih devojčica.....
A,sve to iz hira šačice poludelih političara!
 
110107106.jpg

Foto: AP

Izraelska vojska
"Oprostite, ubili smo pogrešnu osobu"

Izraelska vojka u petak je greškom na Zapadnoj obali ubila 67-godišnjeg Palestinca. Izraelci su u akciji zapravo pokušavali uhapsiti petoricu pripadnika Hamasa koje je prethodnog dana oslobodila Palestinska samouprava.


Palestinac Amr Kavasme je ubijen u svom stanu dok su izraelski vojnici tražili osumnjičenog pripadnika Hamasa koji živi u istoj zgradi u gradu Hebronu na području koje se nalazi pod nadzorom Palestinske samouprave.

Izraelska vojska je "izrazila žaljenje" zbog ubistva navodeći da žrtva "nije bila meta i nije bila umiješana u bilo kakvu terorističku aktivnost".

To je drugi put u manje od sedam dana da je nenaoružani Palestinac ubijen u vojnoj pucnjavi, ne računajući smrt 36-godišnje žene koja je u subotu udahnula suzavac na protestima na Zapadnoj obali.

Kavasme je ubijen mecima u svom krevetu, a njegov nećak, jedan od petorice muškaraca koje su tražili izraelski vojnici, živi na spratu ispod u istoj zgradi.

"Ubili su ga izrešetavši ga na krevetu dok je spavao i tek potom provjerili njegov identitet", izjavio je Kavasmeov sin Radžaed.

Izraelska vojska najavila je da će provesti istragu o tom incidentu.

I Izrael i Palestinska samouprava predsjednika Mahmouda Abbasa smatraju Hamas svojim neprijateljem, ali često se razilaze u strategiji borbe protiv toga radikalnog islamističkog pokreta.

Izrael se protivio puštanju petorice pripadnika Hamasa u četvrtak iz palestinskog zatvora.

(FENA)
 
Čile priznao Palestinsku državu
Međunarodni Radio Srbija - Pre 51 minut
Čile je danas saopštio da je priznao Palestinsku državu, priključivši se još nekim latinoameričkim zemljama."Čileanska vlada je usvojila rezoluciju kojom se Palestina priznaje za slobodnu, nezavisnu i suverenu državu", izjavio je ministar spoljnih poslova Čilea Alfredo Moreno, izrazivši nadu da će priznanje doprineti nastavku bliskoistočnih pregovora.Nezavisnosti Palestine prvi je, od zemalja Južne Amerike, priznao Brazil, a usledili su Argentina, Urugvaj, Bolivija i Ekvador, dok Meksiko, Peru i Nikaragva razmišljaju o tome, preneo je Rojters. SAD i Izrael se protive priznanju Palestine, tvrdeći da je to preuranjeno i da bi moglo da naškodi mirovnom procesu.


A kada ce Kurdi da dobiju drzavu?
 
Sta kazes za ovo Grofe?! Jel ovo dokaz da je Izrael fasisticka drzava i da je istrenirala svoju vojsku da budu fasisti i ugnjetavaci.Istina je da su krivi politicari ali Izraelski koji nece da se povuku sa okupiranih teritorija i time proganjaju Palestinski narod i prakticno vrse genocid nad njima.
 
A po cemu je to palestinska teritorija?
P.S. Ne shvati me pogresno, gadi mi se i pomisao kako se ubijaju medjusobno!

Zato sto je duso, to predvidjena UNom teritorija za Palestince i za buducu drzavu Palestinu.Prava Palestina je cijeli danasnji Izrael sa Palestinskom teritorijom i kad su dosli Zidovi doseljenici u Palestinu oni su poceli protjerivati muslimane sa svojih ognjista i muslimani su se skoncetrisali na ovu teritoriju koja je predvidjena da bude drzava.
Sto se tice Kurda mislim da je suvisno pricati o njima jer Kurdi su muslimani i oni moraju imati samo neku vrstu autonomije a drzavu ni po koju cijenu jer Kurdi su muslimani i njima je lako da se uklope u Islamski nacin zivota a to je sa Turcima, Arapima i Irancima.
 
Vidi ovako Mingo,Palestina jeste pod opsadom i istorijski pripada muslimanima ali Amerika kaze da je to Izraelsko i tako ce ostati,znas da je njihova uvek zadnja.Pa pazi i Kosovo pripada Srbiji i po istoriji i po Bozijoj pravdi ali sta vredi kad Amerika kaze drugacije..nema nista od nezavisnosti ******..
 
Zato sto je duso, to predvidjena UNom teritorija za Palestince i za buducu drzavu Palestinu.Prava Palestina je cijeli danasnji Izrael sa Palestinskom teritorijom i kad su dosli Zidovi doseljenici u Palestinu oni su poceli protjerivati muslimane sa svojih ognjista i muslimani su se skoncetrisali na ovu teritoriju koja je predvidjena da bude drzava.
Sto se tice Kurda mislim da je suvisno pricati o njima jer Kurdi su muslimani i oni moraju imati samo neku vrstu autonomije a drzavu ni po koju cijenu jer Kurdi su muslimani i njima je lako da se uklope u Islamski nacin zivota a to je sa Turcima, Arapima i Irancima.

Ma ajde...odakle ti to da su Palestinci dosli tu prvi?
Ubijaju se medjusobno!
Ma nemoj, a sta su to Palestinci vredniji i bolji od Kurda? Znaci po tebi je normalno to sto ih redovno tamane svi redom tamo na Bliskom Istoku?
Ako vec hoces da se pokazes kao neko ko je human i vernik, onda budi bar malo objektivan, a ne toliko pristrasan.
Covek je covek i zivot svakog vredi podjednako, a ne tako kako ih ti klasifikujes.
 
Ma ajde...odakle ti to da su Palestinci dosli tu prvi?
Ubijaju se medjusobno!
Ma nemoj, a sta su to Palestinci vredniji i bolji od Kurda? Znaci po tebi je normalno to sto ih redovno tamane svi redom tamo na Bliskom Istoku?
Ako vec hoces da se pokazes kao neko ko je human i vernik, onda budi bar malo objektivan, a ne toliko pristrasan.
Covek je covek i zivot svakog vredi podjednako, a ne tako kako ih ti klasifikujes.

P.S. Mani se UN-a, zar ne vidis da su postali neozbiljna organizacija...
 
Sta kazes za ovo Grofe?! Jel ovo dokaz da je Izrael fasisticka drzava i da je istrenirala svoju vojsku da budu fasisti i ugnjetavaci.Istina je da su krivi politicari ali Izraelski koji nece da se povuku sa okupiranih teritorija i time proganjaju Palestinski narod i prakticno vrse genocid nad njima.

Što se tiče "Palestinskog pitanja",uvek sam bio na strani Palestinaca.
Uvek.
Jer,smatram da im je teritorija uzeta silom.
Ali,isto tako sam protiv vlasti u Saudi Arabiji,
Iranu i Pakistanu zbog gušenja lične slobode i
iživljavanja, i obespravljivanja žena!
 
Mi Selefije se borimo da u svim Islamskim zemljama bude Serijatski zakon i Islamska drzava.Znate li koja prava imaju Krscani u Islamskoj drzavi?To je nesto sto prevazilazi UNova prava o manjinama i zato Saudijska Arabija je jedna lijepa drzava koja treba biti postovana jer ona ne uskracuje ljudima nista nego se pridrzava Islamskog zakona i to je vjerska drzava.Na primjer u Palestini se Hamas bori da preuzme poziciju i da proglasi Islamsku drzavu Palestinu.
 

Back
Top