Čiji je svemir?

Браво за тебе када за то никада ниси чуо до сада.
Идеју да нама владају рептили први је изнео Дејвид Ајк у свом делу "Највећа тајна". Као и са другим сличним темама које из темеља доводе у питање догме којима су нас учили у школи, у тако нешто није лако поверовати, али није лако ни одбацити. Поготову што у тој идеји нема ништа што би било асполутно научно и филозофски немогуће, напротив. А то сам одавно објаснио у овом посту:

https://forum.krstarica.com/threads/reptoidi-vanzemaljci.311939/post-11023596

Елан витал, животна сила, или једноставно воља тежи што вишој објективацији, што већем степену слободе од нужности. Постоји јасна градација у томе. Од воље у неорганској природи, која је скоро потпуно подвргнута нужности, преко биљака, животиња све до човека. И та шема се стално понавља где год имамо борбу елан витала и материје.
Сада, у тој борби се интелигенција показала као најефикасније "оружје", зато је бар у теорији могуће размишљање о животним облицима који су попут човека дошли до интелигенције.
Наравно, за тако нешто немамо никаквих доказа али као што рекох, могућа су бар размишљања о томе. Као што је учињено у овој сцени серије коју сам већ споменуо.

 
:think:prilikom smrti dinosaurusa njegov mozak se prospe, izlije, raspe, biljke ga upiju...i tako je nastao DMT. Neki davni čovjek (majmun) je to konzumirao i tako je došlo do revolucije. Nije moguće nastaviti jer je naša glava manja od dinosauruske. :think:
 
Мене је одувек интересовало чија су мора и океани ?

Знам да је обални појас од државе чија је обала,
али рецимо средина Јадранског, Средоземног
или било ког другог мора или океана ?

Видимо да Јапан проширује своју територију,
такође Дубаи,
море тераформирају.
Метар по метар проширују своје копно на уштрб мора.

Е сад, кад би ми Срби били богати колико нисмо,
и кад би имали технологију коју немамо,
дал' би могли да направимо острво у сред Атланског океана ?

Рецимо !
Ха ?
 
Мене је одувек интересовало чија су мора и океани ?

Знам да је обални појас од државе чија је обала,
али рецимо средина Јадранског, Средоземног
или било ког другог мора или океана ?

Видимо да Јапан проширује своју територију,
такође Дубаи,
море тераформирају.
Метар по метар проширују своје копно на уштрб мора.

Е сад, кад би ми Срби били богати колико нисмо,
и кад би имали технологију коју немамо,
дал' би могли да направимо острво у сред Атланског океана ?

Рецимо !
Ха ?
mogli bi neke nuklearne elektrane na sred cunami pojasa
 
Мене је одувек интересовало чија су мора и океани ?

Знам да је обални појас од државе чија је обала,
али рецимо средина Јадранског, Средоземног
или било ког другог мора или океана ?

Видимо да Јапан проширује своју територију,
такође Дубаи,
море тераформирају.
Метар по метар проширују своје копно на уштрб мора.

Е сад, кад би ми Срби били богати колико нисмо,
и кад би имали технологију коју немамо,
дал' би могли да направимо острво у сред Атланског океана ?

Рецимо !
Ха ?
Ničije, to je otvoreno more, međunarodne vode.
Međunarodno pravo dozvoljava izgradnju veštačkih ostrva u toj zoni, ali ne može da bude pod suverenitetom ijedne države.
 
Ničije, to je otvoreno more, međunarodne vode.
Međunarodno pravo dozvoljava izgradnju veštačkih ostrva u toj zoni, ali ne može da bude pod suverenitetom ijedne države.
moze li se tamo eskepirat od surovu stvarnost i odrec drzavljanstva eticke i svakave druge pripadnosti i pripast jednostavno zemlji
ne mislim u fazon plave grobnice i zaboravi cija je to poema no ako hoking tvrdio da se moze izgradit naseobina na mars sto da se ne razmislja o bekstvo tipa 20000 milja pod more
pritom ne zaboravi da sa sateliti dronovi i ostala pomogala svakako ces bit nadziran i promatran
 
Ničije, to je otvoreno more, međunarodne vode.
Međunarodno pravo dozvoljava izgradnju veštačkih ostrva u toj zoni, ali ne može da bude pod suverenitetom ijedne države.

Хвала за одговор ! :ok:

Али, пази сад
значи да би вештачко острво имало мања права од рецимо неког брода,
који има своју аутономију, заставу, и зна се којој држави припада ?
 
Хвала за одговор ! :ok:

Али, пази сад
значи да би вештачко острво имало мања права од рецимо неког брода,
који има своју аутономију, заставу, и зна се којој држави припада ?
Naravno. Nema suverenitet niti je i pod čijim suverenitetom (ako ima suverentitet, to je već država ili samoupravna teritorija), naravno da neće imati veća prava od broda pod zastavom. Status takve teritorije je regulisan konvencijom UN-a.

E sada.. znamo da je kroz istoriju dolazilo do sukobljavanja u međunarodnim vodama, diranja u slobodu navigacije, itd, tako da...
 

Back
Top