Čiji je svemir?

Majmun je peta liga za nas. Majmun je zivotinja, njega vode nagoni a ne mozak kao nas.
R u sure da te vodi isključivo mozak?

Ja recimo znam da prefrontalni korteks (aka "mozak", kako se to kolokvijalno kaže) vodi možda 30% mojih aktivnosti, sve ostalo su autonomne funkcije nervnog i ostalih sistema
Zato kažem, uvredim se kad mi neko kaže da nisam nastala od majmunice, jer joj mnogo dugujem

Svakako, gradacija postoji, čovek ima um i stoga veći stepen slobode od opažajne stvarnosti, ali reći da je na biološkom i fiziološkom nivou čovek nešto komplikovanije je besmisleno

Tigar je npr em lepši em brutalniji od nas.
 
Najjaci dokaz za darvinovu teoriju su oni koji je ne priznaju. Fink abaut det.
Kada su najveceg ateistu pitali sledece: Gde nastaje knjiga? Ateista kaze pa u stampariji? Ne knjiga nastaje u umu pisca, to je skup informacija valjda? Ateista kaze a da nastaje. Ljudski gen sadrzi izuzetno komplikovanu informaciju na molekulu DNK, gde je nastala ta informacija? Ateista nema odgovor jer zna da je morala nastati u umu stvoritelja.. Sah mat.
 
R u sure da te vodi isključivo mozak?

Ja recimo znam da prefrontalni korteks (aka "mozak", kako se to kolokvijalno kaže) vodi možda 30% mojih aktivnosti, sve ostalo su autonomne funkcije nervnog i ostalih sistema
Zato kažem, uvredim se kad mi neko kaže da nisam nastala od majmunice, jer joj mnogo dugujem

Svakako, gradacija postoji, čovek ima um i stoga veći stepen slobode od opažajne stvarnosti, ali reći da je na biološkom i fiziološkom nivou čovek nešto komplikovanije je besmisleno

Tigar je npr em lepši em brutalniji od nas.
Ne bih se slozio sa tvojim konstatacijama
 
Kakvi reptili, koji su nas stvorili? Nisam u toku.

Браво за тебе када за то никада ниси чуо до сада.
Идеју да нама владају рептили први је изнео Дејвид Ајк у свом делу "Највећа тајна". Као и са другим сличним темама које из темеља доводе у питање догме којима су нас учили у школи, у тако нешто није лако поверовати, али није лако ни одбацити. Поготову што у тој идеји нема ништа што би било асполутно научно и филозофски немогуће, напротив. А то сам одавно објаснио у овом посту:

https://forum.krstarica.com/threads/reptoidi-vanzemaljci.311939/post-11023596
 
R u sure da te vodi isključivo mozak?

Ja recimo znam da prefrontalni korteks (aka "mozak", kako se to kolokvijalno kaže) vodi možda 30% mojih aktivnosti, sve ostalo su autonomne funkcije nervnog i ostalih sistema
Zato kažem, uvredim se kad mi neko kaže da nisam nastala od majmunice, jer joj mnogo dugujem

Svakako, gradacija postoji, čovek ima um i stoga veći stepen slobode od opažajne stvarnosti, ali reći da je na biološkom i fiziološkom nivou čovek nešto komplikovanije je besmisleno

Tigar je npr em lepši em brutalniji od nas.
gledo sam tigrove sto ubijaju iz zabavu ne pojevsi svojega plena
ubijanje iz hobija je najvisim stupnjem evolutivnog razvoja
 
Браво за тебе када за то никада ниси чуо до сада.
Идеју да нама владају рептили први је изнео Дејвид Ајк у свом делу "Највећа тајна". Као и са другим сличним темама које из темеља доводе у питање догме којима су нас учили у школи, у тако нешто није лако поверовати, али није лако ни одбацити. Поготову што у тој идеји нема ништа што би било асполутно научно и филозофски немогуће, напротив. А то сам одавно објаснио у овом посту:

https://forum.krstarica.com/threads/reptoidi-vanzemaljci.311939/post-11023596
Reptili ne postoje, a Dejvid Ajk je vise pisac naucne fantastike. Po meni
 

Back
Top