Ciganima bagerom srusio nelegalno sagradjenu "kucu"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ringelnatter

Početnik
Banovan
Poruka
50
Sad gledam na Hronici zna neko nesto vise ?

Dvadesetak nepoznatih osoba je, bez ikakvog dokumenta ili odluke nadležnog organa i bez prisustva policije, srušilo kuću porodice Duljaj u Zemunu.

Kuća u naselju Vojni put je sravnjena sa zemljom, a sve lične stvari i nameštaj su zatrpani šutom.

Kako je saopštio Centar za prava manjina, rušenje kuće pokušali su da spreče Sead Duljaj i njegova majka, ali su ih kratko ošišani muškarci sprečili da se približe kući.

Rušitelji, dvadesetak kratko ošišanih, nabildovanih mladića, su došli u ranim jutarnjim satima, u pratnji bagera i bez ikakvih dokumenta počeli da ruše. Kuća je za kratko vreme sravnjena sa zemljom.

Članovi porodice Duljaj u trenutku rušenja nisu bili kod kuće, a kada su se vratili zatekli su gomilu šuta i pokućstvo koje viri ispod ruševina. Kako kažu, otišli su na pijacu, što im je verovatno spasilo glave.

Nevdžad Duljaj kaže da njegova porodica u ovoj kući živi od '60- tih. "Mi smo mirna porodica, radimo pošteno, nikoga ne diramo. Strah me je, strah me je za celu pororodicu, imam 14 unučadi. strah me je da ih pustim u školu" , priča Duljaj.

U centru za prava manjina kažu da se nasilju nad Romima mora stati na put. Niko nije želeo da priča o ovome.

Advokat porodice Svetlana Bojović kaže da se godinama vodi sudski spor zbog vlasništva nad zemljištem i dodaje da ovo nije prvu napad.

Prošlog novembra u dvorište im je bačena eksplozivna naprava, a tri dana kasnije neko im je zapalio automobil.

U opštini Zemun kažu da ne mogu mnogo da urade, ali da će razgovarati sa Duljajevima i videti kakvu vrstu pomoći mogu da im pruže.

U Centru za prava manjina kažu da sistematsko ponavljanje incidenata i sporost sudskih postupaka ukazuju ne nedostatak volje države da reši ovakve probleme. Andrea Čolak iz Centra veruje da se ovo ne bi dešavalo da nije u pitanju romska porodica

Interesantno je da je svega pola dana pre nego što je ova kuća srušena, stotinak metara niz ulicu boravio i ministar policije Ivica Dačić.

On je došao na slavu jedne romske porodice i romskoj zajednici koja čini većionu u ovom kraju i poručio da ne traže azile u zemljama zapadne Evrope jer tako u griožavaju strateške ciljeve zemlje. On je tada poručio da je Srbija njihova zemlja i da su u njoj bezbedni.

Evo baba moja gleda i kaze "Alal mu vera" :hahaha:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Porodici u Zemunu srušena kuća
Izvor: B92

Beograd -- Dvadesetak nepoznatih osoba je, bez ikakvog dokumenta ili odluke nadležnog organa i bez prisustva policije, srušilo kuću porodice Duljaj u Zemunu.

Kuća u naselju Vojni put je sravnjena sa zemljom, a sve lične stvari i nameštaj su zatrpani šutom.

Kako je saopštio Centar za prava manjina, rušenje kuće pokušali su da spreče Sead Duljaj i njegova majka, ali su ih kratko ošišani muškarci sprečili da se približe kući.

Rušitelji, dvadesetak kratko ošišanih, nabildovanih mladića, su došli u ranim jutarnjim satima, u pratnji bagera i bez ikakvih dokumenta počeli da ruše. Kuća je za kratko vreme sravnjena sa zemljom.

Članovi porodice Duljaj u trenutku rušenja nisu bili kod kuće, a kada su se vratili zatekli su gomilu šuta i pokućstvo koje viri ispod ruševina. Kako kažu, otišli su na pijacu, što im je verovatno spasilo glave.

Nevdžad Duljaj kaže da njegova porodica u ovoj kući živi od '60- tih. "Mi smo mirna porodica, radimo pošteno, nikoga ne diramo. Strah me je, strah me je za celu pororodicu, imam 14 unučadi. strah me je da ih pustim u školu" , priča Duljaj.

U centru za prava manjina kažu da se nasilju nad Romima mora stati na put. Niko nije želeo da priča o ovome.

Advokat porodice Svetlana Bojović kaže da se godinama vodi sudski spor zbog vlasništva nad zemljištem i dodaje da ovo nije prvu napad.

Prošlog novembra u dvorište im je bačena eksplozivna naprava, a tri dana kasnije neko im je zapalio automobil.

U opštini Zemun kažu da ne mogu mnogo da urade, ali da će razgovarati sa Duljajevima i videti kakvu vrstu pomoći mogu da im pruže.

U Centru za prava manjina kažu da sistematsko ponavljanje incidenata i sporost sudskih postupaka ukazuju ne nedostatak volje države da reši ovakve probleme. Andrea Čolak iz Centra veruje da se ovo ne bi dešavalo da nije u pitanju romska porodica

Interesantno je da je svega pola dana pre nego što je ova kuća srušena, stotinak metara niz ulicu boravio i ministar policije Ivica Dačić.

On je došao na slavu jedne romske porodice i romskoj zajednici koja čini većionu u ovom kraju i poručio da ne traže azile u zemljama zapadne Evrope jer tako u griožavaju strateške ciljeve zemlje. On je tada poručio da je Srbija njihova zemlja i da su u njoj bezbedni.
 
Covek kaze da tu zivi pola veka...

Na kraju krajeva, cije god da je, valjda u demokratski uredjenoj zemlji pravdu ne sprovode neki osisani "na opasno"... :think:

"ciga kaze"je jako validan dokaz
da je srece pa da svako uzme zakon u svoje ruke manje bi lopovluka bilo u ovoj zemlji
a na koji nachin se vrshe ti procesi o zemljishnim sporovima je tek smejurija u srbistanu
pogotovo u provinciji to znam iz prve ruke
i kad imash crno na belo dokument o vlasnishtvu dzaba ti ako je lokalni sudija "dobar" sa protivnichkom stranom
tako da...
 
Poslednja izmena od moderatora:
  • Podržavam
Reactions: DJM
...
Advokat porodice Svetlana Bojović kaže da se godinama vodi sudski spor zbog vlasništva nad zemljištem ...

Верујем да се у овом грму крије зец.
Право питање је зашто толико дуго траје судски спор и како би вест била пренета да нису у питању припадници мањине (позитивно дискриминисане, наравно).
 
Kakvi idiotizmi, pa po tome bi Srbima trebalo srusiti na stotine hiljada nelegalno izgradjenih objekata.

Пробај још једном, није у питању нелегално изграђен објекат већ објекат на земљишту које је у судском спору.
И да, свим грађанима који подигну објекат на туђем земљишту треба срушити исти са наплатом ангажовања механизације и рашчишћавања шута.
Само то треба да ради држава.
 
"ciga kaze"je jako validan dokaz
da je srece pa da svako uzme zakon u svoje ruke manje bi lopovluka bilo u ovoj zemlji
a na koji nachin se vrshe ti procesi o zemljishnim sporovima je tek smejurija u srbistanu
pogotovo u provinciji to znam iz prve ruke
i kad imash crno na belo dokument o vlasnishtvu dzaba ti ako je lokalni sudija "dobar" sa protivnichkom stranom
tako da...

A sta ako, na primer, tebi ulete "osisani" na spavanju i oderu te od batina... I ti onda kazes kako si nevin, kako su te tukli bez razloga, a mi na forumu komentarisemo u stilu "ih, derer kaze"... A onda kazemo na kraju da i treba tuci raznorazne derere i ostale barabe... Da li bi to bilo lepo???

Meni se cini da ti ovde pricas napamet... Zar ne? Ili znas tu porodicu kojima je srusena kuca i znas da taj covek laze?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Пробај још једном, није у питању нелегално изграђен објекат већ објекат на земљишту које је у судском спору.
И да, свим грађанима који подигну објекат на туђем земљишту треба срушити исти са наплатом ангажовања механизације и рашчишћавања шута.
Само то треба да ради држава.

tako je
ovo ce zauvek biti banana drzava sve dok je pravo svojine rastegljiva kategorija
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top