CIA, snajka (srpski "opozicioni" mediji)

Na razumem šta si hteo da kažeš?
Staljin je "tražio" i "dobio" dozvolu za ulazak u Jugoslaviju i pomoć pri oslobađanju u septembru 1944.
Tito je tad bio u Moskvi, a navodna saglasnost je tražena zbog eventualnog ulaska Britanaca u Jugoslaviju.
Ni Titu, ni Staljinu nije bilo u interesu da Englezi uđu u Jugoslaviju, to je i razlog zašto je tražena saglasnost.
Znači, ako Rusi traže dozvolu za ulazak, to bi morali i Englezi, koji su u tom momentu bili u Grčkoj, da urade.

Hteo sam da kažem kako Tito nije mogao da pruži takvu dozvolu jer do oktobra '44 njegove trupe uopšte i nisu bile u Srbiji. Takođe, Sovjeti nisu nikoga pitali za dozvolu da dođu ovde, kao što nisu nikoga ni pitali kada su počeli da hapse prave oslobodioce koji su se dotle klali sa nacistima nekoliko godina. Stoga smo umesto normalnog društva dobili komunizam, jeb'o im pas mater zbog toga.
 
Škola daje znanje ali ne daje pamet.
Jedan od mojih deda nije imao školu ali je imao raznih žena i silan porod.

A ovde komšija inženjer - i druga žena mu pobegla, bez dece

p.s. koj će ti škola kad privatnik odredjuje stepen za odredjeno radno mesto, zloupotrebljava veću stručnost a plaća kao nižu koju ne bi da zaposli?
Pa onda uzmeš pušku u ruke ko prosečan amer i rokaš po školi ili tržnom centru.
 
Pa odlazi većinom sirotinja, gde da se vraćaju?
Pogledaj onaj kič od ogromnih kućerina koje su sagradili i koje zvrje prazne - vrate se iz pečalbe isceđeni i nikakvi,
leže u tim kućama par meseci polupokretni i onda se presele na onaj svet.
Ja pričam o normalnim ljudima koji preko imaju mogućnost da u svojoj struci zarade po pet puta više nego ovde,
ne o onima koji lome kičmu po gradilištima u EU za siću.
Takvi se ne vraćaju jer ih sns sps lopovi odmah pokradu.
 
Takvi se ne vraćaju jer ih sns sps lopovi odmah pokradu.
a se sećaš kad je dolazila kineska delegacija kod Djilasa, najavljivana mesec dana... po sletanju na aerodrom blokirali celu trasu Surčin - Skupština Grada....

da ne bi smetali saobraćaju stvarno su brzo stigli...

...ali još brže izašli posle nepunih 40 minuta...

BESNI

Nikad Djilas nije obelodanio šta im je ponudio...

zamisli to - letiš Peking - Beograd
da bi te baraba pitala: "a koliki je moj deo?"

poslovan narod
 
a se sećaš kad je dolazila kineska delegacija kod Djilasa, najavljivana mesec dana... po sletanju na aerodrom blokirali celu trasu Surčin - Skupština Grada....

da ne bi smetali saobraćaju stvarno su brzo stigli...

...ali još brže izašli posle nepunih 40 minuta...

BESNI

Nikad Djilas nije obelodanio šta im je ponudio...

zamisli to - letiš Peking - Beograd
da bi te baraba pitala: "a koliki je moj deo?"

poslovan narod
Možda su očekivali da im da besplatno radnike /robove, pokloni zemlju za fabriku, uradi kompletnu infrastrukturu i oslobodi poreza do kraja sveta?
 
Demagogija se uči, studira se o tome, Zapad obučava ljude za to.
Ti, kao neuki demagog, ne bi trebalo da se blamiraš takvim glupim izjavama.
Niko ne ide iz Srbije zbog ekologije ili nacionalizma, već zbog veće plate na Zapadu i to je jedini razlog.

Kad bi u Srbiji prosečna plata bila 1500 evra, niko više ne bi odlazio na raspali Zapad, svi bi se vratili.

Pa meni je u Srbiji bila plata bila nekoliko puta veca od tih 1500 evra, pa sam otisao.
Zbog nacionalizma, ekologije i primitivizma.
Kao i skoro svi moji diplomci.


A ako te zanima razlika izmedju Ruske i Americke cizme, pogledaj razliku izmedju Zapadne i Istocne Nemacke.
Jedan narod, jedna ista drzava - ali dva razlicita upravnika.
 
Pa meni je u Srbiji bila plata bila nekoliko puta veca od tih 1500 evra, pa sam otisao.
Zbog nacionalizma, ekologije i primitivizma.
Kao i skoro svi moji diplomci.


A ako te zanima razlika izmedju Ruske i Americke cizme, pogledaj razliku izmedju Zapadne i Istocne Nemacke.
Jedan narod, jedna ista drzava - ali dva razlicita upravnika.
I umesto da doprinesete boljitku svoje otadžbine, vi ste prezreli soptveni narod, zapalili odavde i sad postujete iz vrlog sveta autošovinističke parole?
Jel nije malo previše?
Džabe ti diploma, pamet i moral se ne stiču sa njom.
 
Nista ze n
I umesto da doprinesete boljitku svoje otadžbine, vi ste prezreli soptveni narod, zapalili odavde i sad postujete iz vrlog sveta autošovinističke parole?
Jel nije malo previše?
Džabe ti diploma, pamet i moral se ne stiču sa njom.

Ako su većina u mom narodu poput tebe, a izgleda da jesu, autošovinizam je dužnost svakog iskrenog patriote.
 
Nista ze n

Ako su većina u mom narodu poput tebe, a izgleda da jesu, autošovinizam je dužnost svakog iskrenog patriote.
Ovo što si napisao upravo potvrđuje tačnost onog na šta si replicirao.
Momčino, razumna pretpostavka je da su te na tvom prestižnom fakultetu trebali naučiti logičkom rasuđivanju. Ipak, imamo čabar u tvom slučaju - držacva bacila pare na nezahvalno govedo.
Implikacija ti je potpuno promašena: AUTOŠOVINIZAM NIKAD NE MOŽE BITI ODGOVOR, NA BILO ŠTA!
Meni je mnogo lakše da pišem logične stvari, jer pišem u dahu i bez ličnog interesa, pa se misli same uklapaju u smisao i logički sled.
Pilićari poput tebe (autošovinisti, političari, mutljovi raznih boja) moraju stalno da se presabiraju i čim malo popusti koncentracija - izađe nebuloza ili nešto što pokazuje vaš kompleks ili nezadovoljstvo ostvarenjem ličnog interesa.
Paraziti sa mentalnim nivoom predškolca i srcem žabe.
Forum vam služi ne za lečenje, već za dalje hranjenje vaših kompleksa.
 
Džabe tebi patrijotizam kada će narod da te pojede na kraju.
U pravu si, ako se pravi finansijski Bilans uspeha. Pobornik sam slobode izbora i nikada ne spočitavam nekome što je zapalio napolje.
Ali to je moj svestan izbor. Nije ni pragmatičan, ni uobičajen. Finansijski gledano, izuzetno je loš. Bez jake volje i spoznaje zbog čega tako, može da dovede do velikih razočaranja.
Umesto da budem dobro plaćen svetski rob, odabrao sam da ostanem ovde. Ako si stvarno natprosečno inteligentan/obrazovan, pa valjda ćeš u bilo kojoj sredini naći posao od kojeg ćeš moći da živiš bolje od prosečnog građanina? Ako neko smatra da je njegov posao vredniji 10,50,100,1000 puta od kasirke u marketu (koja isto tako hrani porodicu), onda je to problem sa sopstvenim sistemom vrednosti, a ne sa državom ili "krezubim narodom".
Neki moji uspesi (ili za nekog "uspesi"):
1. Jedino dete iz ROMSKOG naselja u mom mestu koje je bez ponavljanja razreda završilo osnovnu (posle i srednju školu) i postalo deficitaran specijalizovan majstor i porodičan čovek je sooba koja je sedela sa mnom u klupi, i koju sam neprestano podučavao (naravno, džaba sve bez njegove volje)
2. Na pismenim i kontrolnim uvek je deo učionice gde sedim prepisivao od mene
3. Pomogao sam gomili ljudi ne očekujući ništa zauzvrat (ljudima, firmama) i najčešće, ne dobijajući ništa
4. Okružen sam porodicom i prijateljima
5. Niko ne može da kaže da sam mu dužan ili da sam ga prevario
6. Neke stvari u privredi rade po mojim idejama i rešenjima, donoseći velike uštede
7. Neke od najkomplesnijih stvari u privredi sam ja implementirao
8. Uvek sam spreman da pomognem, i dosta ljudi me po tome zna
Za mene su samo nabrojane stavke dovoljne da se ne osećam nezadovoljno/neostvareno. A to što ne drndam jedan potprogram u PHP-u po više meseci za platu od 5.000evra me uopšte niti dotiče, niti privlači (i uvenuo bih od dosade).
 
Umesto da budem dobro plaćen svetski rob, odabrao sam da ostanem ovde.
Vidi, ja sam završio srednju u Nemačkoj, studirao tamo i vratio se ovde jer sam imao mogućnost za privatni biznis.
Posao je išao dobro, ali je, kao što reče @Stojkov Menidjer, uvek tu bio neko ko je prvo pitao "a koliki je moj deo"?
Evo ti primer zbog čega sam odustao od tog posla, bez navođenja određene (velike, državne) ustanove:
Raspišu oni konkurs za lokalno umrežavanje sa pripadajućim programima i hardverom, stvarno ozbiljan posao.
Kao drugu stavku stave nabavku odgovarajućeg kancelarijskog nameštaja i opreme.
Mi damo najbolju ponudu za prvu stavku, za drugu stavku uzmem najpovoljnije cene koje sam našao i dam ponudu.
Otprilike je bilo 80% za IT deo i 20% za nameštaj i opremu.
Jedan žvalavko iz Niša da ponudu koja je bila za oko 5% povoljnija od moje, ali 85% nameštaj i oprema (!?) i 15% IT deo.
Komisija (posle ozbiljnog razmatranja, naravno) prihvati njegovu ponudu, niko se nije žalio i to prođe tako.
Nakon toga, ustanova odluči da ipak ne postoje tehnički i personalni uslovi za umrežavanje, odustanu od prve stavke...
I tako, žvalavko iz Niš dobije posao na kome je zaradio otprilike 6 prema 1, bez da je qurcem mrdnuo, samo je prevezao
materijal sa stovarišta do te ustanove.
Rok za žalbu prošao, sve je odrađeno po "zakonu", koliki je tu bio čiji deo, niko ne zna...
I tu mi je pukao film, batalio sam privatan biznis i zaposlio se u stranoj firmi, pet puta mi je bolje nego kao privatniku.

Nije razlog bio to što nisam dobio posao, nego zato što te neko radi na tako glup i bezobrazan način a svi se prave da
ne vide tu muljavinu, niko ništa ne zna...
 
Vidi, ja sam završio srednju u Nemačkoj, studirao tamo i vratio se ovde jer sam imao mogućnost za privatni biznis.
Posao je išao dobro, ali je, kao što reče @Stojkov Menidjer, uvek tu bio neko ko je prvo pitao "a koliki je moj deo"?
Evo ti primer zbog čega sam odustao od tog posla, bez navođenja određene (velike, državne) ustanove:
Raspišu oni konkurs za lokalno umrežavanje sa pripadajućim programima i hardverom, stvarno ozbiljan posao.
Kao drugu stavku stave nabavku odgovarajućeg kancelarijskog nameštaja i opreme.
Mi damo najbolju ponudu za prvu stavku, za drugu stavku uzmem najpovoljnije cene koje sam našao i dam ponudu.
Otprilike je bilo 80% za IT deo i 20% za nameštaj i opremu.
Jedan žvalavko iz Niša da ponudu koja je bila za oko 5% povoljnija od moje, ali 85% nameštaj i oprema (!?) i 15% IT deo.
Komisija (posle ozbiljnog razmatranja, naravno) prihvati njegovu ponudu, niko se nije žalio i to prođe tako.
Nakon toga, ustanova odluči da ipak ne postoje tehnički i personalni uslovi za umrežavanje, odustanu od prve stavke...
I tako, žvalavko iz Niš dobije posao na kome je zaradio otprilike 6 prema 1, bez da je qurcem mrdnuo, samo je prevezao
materijal sa stovarišta do te ustanove.
Rok za žalbu prošao, sve je odrađeno po "zakonu", koliki je tu bio čiji deo, niko ne zna...
I tu mi je pukao film, batalio sam privatan biznis i zaposlio se u stranoj firmi, pet puta mi je bolje nego kao privatniku.

Nije razlog bio to što nisam dobio posao, nego zato što te neko radi na tako glup i bezobrazan način a svi se prave da
ne vide tu muljavinu, niko ništa ne zna...
Naravno da ima svega, proživeo sam i ja te nameštene javne nabavke. Samo mi nije jasno zašto ti je (ako je) ceo biznis bio zasnovan na jednom poslu/javnoj nabavci?
Koliko mogu i stižem gazim gamad koja misli da je bogom dana, pa čim ne dobije ono što misli da im pripada prezire sopstveni narod i još ovde širi svoj smrad.
Trpi razne nepravde i privatnik i zaposleni u JS i običan radnik, pa velikom većinom nisu autošovinisti.
Uvek kritikujem i vlast i opoziciju, mislim da nam je državna uprava bila i ostala loša i neefikasna, ali ne mrzim svoj narod (+ sugrađane drugih nacionalnosti), niti svoju državu.
 
Naravno da ima svega, proživeo sam i ja te nameštene javne nabavke. Samo mi nije jasno zašto ti je (ako je) seo biznis bio zasnovan na jednom poslu/javnoj nabavci?
Naravno da nije bio zasnovan na jednom poslu, ali dođe momenat kad ti je jednostavno dosta svega.
Ti kao vlasnik firme imaš obaveze prema državi, prema zaposlenima, u tvojoj firmi te svako pita za sve, niko neće tu odgovornost,
bar ne u Srbiji.
I onda dođe neki polupismeni gedžovan koji nema pojma ni šta se traži, ni šta ti nudiš, ali je postavljen na to mesto i misli da ima
bogomdano pravo da traži svoj deo?
A njegov deo ispadne na kraju veći od tvoje zarade?
E, pa ne ide, ne dam.
 
Vidi, ja sam završio srednju u Nemačkoj, studirao tamo i vratio se ovde jer sam imao mogućnost za privatni biznis.
Posao je išao dobro, ali je, kao što reče @Stojkov Menidjer, uvek tu bio neko ko je prvo pitao "a koliki je moj deo"?
Evo ti primer zbog čega sam odustao od tog posla, bez navođenja određene (velike, državne) ustanove:
Raspišu oni konkurs za lokalno umrežavanje sa pripadajućim programima i hardverom, stvarno ozbiljan posao.
Kao drugu stavku stave nabavku odgovarajućeg kancelarijskog nameštaja i opreme.
Mi damo najbolju ponudu za prvu stavku, za drugu stavku uzmem najpovoljnije cene koje sam našao i dam ponudu.
Otprilike je bilo 80% za IT deo i 20% za nameštaj i opremu.
Jedan žvalavko iz Niša da ponudu koja je bila za oko 5% povoljnija od moje, ali 85% nameštaj i oprema (!?) i 15% IT deo.
Komisija (posle ozbiljnog razmatranja, naravno) prihvati njegovu ponudu, niko se nije žalio i to prođe tako.
Nakon toga, ustanova odluči da ipak ne postoje tehnički i personalni uslovi za umrežavanje, odustanu od prve stavke...
I tako, žvalavko iz Niš dobije posao na kome je zaradio otprilike 6 prema 1, bez da je qurcem mrdnuo, samo je prevezao
materijal sa stovarišta do te ustanove.
Rok za žalbu prošao, sve je odrađeno po "zakonu", koliki je tu bio čiji deo, niko ne zna...
I tu mi je pukao film, batalio sam privatan biznis i zaposlio se u stranoj firmi, pet puta mi je bolje nego kao privatniku.

Nije razlog bio to što nisam dobio posao, nego zato što te neko radi na tako glup i bezobrazan način a svi se prave da
ne vide tu muljavinu, niko ništa ne zna...
Sve javne nabavke su takve, moj drugar sagradio zamak na tim nabavkama. Naravno mora neko da te gura.
 
Razradjena mafija koja kada padne tvrdi kako je to zbog komunista, jer je on protiv komunista i tako postavi sve srbe kao komuniste da bi pravdao kriminal, a podrske ne manjka sto od sudija i tuzilaca sto od "srpskih umetnika" u inostranstvu.
50 godina to radi gamad i 50 godina saradjuju sa ustasama i 50 godina pomazu albancima da proteraju srbe...."da ja zaradim, a posle cu vidim sta cu sa siptarima" i sad nije da to rade nepismeni srbi, nego srpska intelegencija se bori protiv komunista...jadni ljudi
 
Kao sto neko rece, u toku je najjaca propagandna akcija zadnjih par decenija usmerena na stanovnistvo u Srbiji, sa ciljem da se okrene od Rusije. Na medijskim firmama koje su u vlasnistvu United Media (N1, Nova S, Danas, itd.) defiluju lica (komentatori, analiticari, opozicioni lideri itd.) koja izgovaraju uglavnom bezocne lazi, i to sve iste. Ja nisam ni pro-ruski ni pro-zapadni, ali je pocelo da me iritira besomucno unisono laganje, pa sam pogledao ko u stvari kontrolise ove medije. Sve su ovo javni podaci i lako mogu da se provere za par minuta na Internetu (za nestrpljive, nije Djilas.)

Ovako:

- United Media pripada firmi United Group BV, registrovanoj u Holandiji.

- Vecinski vlasnik United Group BV je KKR (Kohlberg, Kravis, Roberts & Co), investment firma koja kontrolise skoro $ 1 trilion.

- U okviru KKR, za medije u Evropi su nadlezni Henry Kravis (drugo "K") i David Petraeus, oboje clanovi americkog CFR (Council on Foreign Relations), "an American think tank specializing in U.S. foreign policy", a prakticno najjaci generator americke spoljnje propagande.

- Uzgred, David Petraeus je bivsi sef CIA.

Toliko o nezavisnim medijima. Svi koji se tamo pojavljuju bi morali da budi registrovani kao strani agenti. Ovo su vrlo proste stvari i tu nema mnogo diskusije.

Апсолутно си у праву , мизерно је да ЦИА медији себе називају независним , мизерно и то је лаж .

Спавачи које је запад активирао и пробудио ,а како се борити против њих је упитно ...

Можда би било добро да се бори путем видео блогера , младих људи који би правили своје видео блогове и у њима раскринакавали улогу ЦИА медија и Запада у опште ..

Мени је светли пример, у обрачуну са ЦИА медјима нпр у Украјини. био Шарии , до дана данашњег активан и са политчком партијом , додуше он је у изганству , али питање када ће да се врати у Одессу је само питање времена .

То је потребно , то би био активни опор пасивном угњетавњу ЦИА медија
 
Kolika je to beda od ljudi, a glumi elitu....i jos tvrde da bez njih srbija ne moze, pa ne da ne moze nego treba da uvede vanredno stanje i sve koji pljackaju strelja pored papira koji napise protivzakonito.

Апсолутно си у праву , мизерно је да ЦИА медији себе називају независним , мизерно и то је лаж .

Спавачи које је запад активирао и пробудио ,а како се борити против њих је упитно ...

Можда би било добро да се бори путем видео блогера , младих људи који би правили своје видео блогове и у њима раскринакавали улогу ЦИА медија и Запада у опште ..

Мени је светли пример, у обрачуну са ЦИА медјима нпр у Украјини. био Шарии , до дана данашњег активан и са политчком партијом , додуше он је у изганству , али питање када ће да се врати у Одессу је само питање времена .

То је потребно , то би био активни опор пасивном угњетавњу ЦИА медија
Ma kakva CIA mediji seljacka posla....ne znam da i je iko primetio koliko je u tim "slobodnim medijima" polupismen sasvim operisan svet od novinarstva? A koga intervijuisu i sta snimaju ko za informativni program u Zabarima....
 
Postoji Godwinov Zakon ( https://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law ) koji kaze, odprilike, da na Internetu, sto je diskusija duza, to se verovatnoca da ce biti poredjenja sa nacistima i Hitlerom priblizava 1. Cini mi se da treba mala izmena za srpske forume, naime tu se radi o verovatnoci da ce doci do busanja u grudi ko je veci patriota. Makar diskusija pocela sa receptima za baklave.

Da se vratim na temu ... jos jedan komicno-tuzan primer susreta NATO propagandiste (radnika United Media), sa politicarem, gde propagandista iznosi nesuvisle tvrdnje u obliku pitanja ("a zasto tucete svoju zenu?"). Apsolutno nema razlike izmedju podanicke nadmenosti propagandista sa rezimskih medija (Pink, B92, Hepi, RTS, itd.) kad intervjuisu protivnike, sa stavom propagandista sa "opozicionih" medija, ista vrsta vredjanja inteligencije. Mogli bi da zamene uloge i niko ne bi primetio razliku:

 
Poslednja izmena:

Back
Top