Chvorovi sretje ....abra-kadabra

  • Začetnik teme Vragolasta Amfibija
  • Datum pokretanja
joj pa meni je ok da idu na zurke...!!! pa treba da se meshaju sa obicnim svetom?!
mislim tu ce da vidi shta se deshava...ali tsko je to onda ih verovatno svi smaraju
a za ljubavnice...pa shta znam mozda je i to ok..nisma pozvana da sudim
hahahhaha el ja to ocu da budem 2. nekom popu
o boze.
ma ne znam
ali ljubavnice se krhse sa b., zapovesitma pa kao nije ok...a ovo i nije krshenje
ne znam sta me briga 2
 
Sunce Ta:
Dobra ideja za tu ispovadaonicu.Samo, da li ce nam oprostiti grehe?
Ja, inace nikad nisam isla na pricest.Postila bih, to nije problem, ali ne razumem bas taj oprost greha, kao bio si fini jednu nedelju, postio si i sl, a cula sam da nekad popovi ispovedaju, i ti ne pricas sta si sve radio, kao sto rade u filmovima, nego kazes, kao gresila sam, imala sam lose misli, itd, ti kleknes,pop te valjda pokrije delom mantije i kao Bog ti oprostio.

pa zavisi...ako hocesh vishe onda treba da se iscimash...valjda
tipa da nadjesh popa, da ga nagovorish da te ispovedi lepo itd...
ako je to uopste bitno, ne znam da li je bitno

po meni mozda bi i trebalo da prevazidjesh neke svoje psihicke zamke pa onda da se pricescujesh kako neka nagrada..shta znam. :I


ajd smucili smo se ateistima...sta sam ja uopshte
 
?:
ne znam mozhda je trip ko ti je poklonio, onda ga kao nosish sa sobom
e pa tako nekako...mislim posto ja ne nosim nakit osim pravih dijamanata i bisera...ali na poso ni to ne mogu jer guram ruke svuda...eto to kao nesto mi se crveni i to..a da i ima i ono crvena narukvica protiv uroka..puj,puj, sotono za bebe kad imaju grceve .
mozda zato imam tako dobro varenje.

a jel treba da je osvestam,mislim,jako mi je draga !? e sad ovo jako to bi vise hrvati rekli tako a mi bismo dosta,poprilicno i to.
 
Betty:
on ipak malo svetiji?

ma daaaaaaaaj..ne mislis valjda to stvarno...ja ne...sta je tu sveto osim onog znanja o bogu koje on ima u glavi a ja nemam...eto i ja mogu da odem i naucim sve o bogu i lepo poevam i da li cu i ja da budem sveta zbog toga???
ja ih dozivljavam kao npr ...preprodavce na pijaci...neke tamo jabuke ili sl koje prodaju a nisu ni jednu kap vode doprineli da ta jabuka rodi.
samo cista fizicka veza sa duhovnim svetom.
tako ih dozivljavam...mozda zato necu nikad biti pravi vernik i onda cu da gorim u paklu jel..pa ne volim popove..varaju i tukusvoje zene i muvaju klinke.
i nekako mi prljavo izgledaju u onim mantijama..sve mi se cini da se nisu kupali dugo,dugo..

kako da pomirim u sebi to...popvi ne,brojanica da?
 
Popovi treba da budu most izmedju Boga i ljudi.
A vecina to nije.
Kaludjeri su nesto sasvim drugo (mada ima izuzetaka).Par puta sam bila u prilici da nakratko popricam sa kaludjerima iz jednog manastira, i tako smireno i stabilno deluju, prosto te neki blam u njihovom drustvu tako su duhovni.
Na popove ne obracaj previse paznje, sta oni rade i slicno, ti veruj na svoj nacin.,
"Svako u sebi nosi svog malog boga kom se potajno moli"
 
Vragolasta Amfibija:
ma daaaaaaaaj..ne mislis valjda to stvarno...ja ne...sta je tu sveto osim onog znanja o bogu koje on ima u glavi a ja nemam...eto i ja mogu da odem i naucim sve o bogu i lepo poevam i da li cu i ja da budem sveta zbog toga???
ja ih dozivljavam kao npr ...preprodavce na pijaci...neke tamo jabuke ili sl koje prodaju a nisu ni jednu kap vode doprineli da ta jabuka rodi.
samo cista fizicka veza sa duhovnim svetom.
tako ih dozivljavam...mozda zato necu nikad biti pravi vernik i onda cu da gorim u paklu jel..pa ne volim popove..varaju i tukusvoje zene i muvaju klinke.
i nekako mi prljavo izgledaju u onim mantijama..sve mi se cini da se nisu kupali dugo,dugo..

kako da pomirim u sebi to...popvi ne,brojanica da?

:lol:

ne, breeeee, amfibasta.....:lol:
Ne zbog ZNANJA nego zbog UZDRŽAVANJA od slasti ovoga sveta, koje su po pravilu, grešne :D Oni se ipak uzdržavaju (trebalo bi) a mi ne. Ili ne toliko koliko bi trebalo, po Svetom pismu :idea:
Zato je pop svetiji tj. bliži bogu, tako se na to gleda.
E, sad, što ti voliš da mu se zavlačiš pod haljetak i pri tom imaš grešne misli :mrgreen:

Mislim, crkva jeste i nije neki faktor u verovanju....kako za koga, može i ne mora. Ali ne možeš da ih porediš sa preprodavcima, m ožda ovog Bogija i Voju, oni su otpanuli, ali ne generalno....nije to baš tako, verujem da među njima ipak preovlađuju čestiti ljudi.


Suprotnih primera ima pregršt, ali samo ZATO jer se o onima koji su po defaultu - ne priča toliko. Nisu interesantni medijima, možda.
 
Sunce Ta:
Popovi treba da budu most izmedju Boga i ljudi.
"

Ovo kad vidim kod Serba....a samo kod njih i postoji.. Fkn crvena banda nesvesna...
Popovi su službenici Crkve, institucije koja pod svojim okriljem ima (kao institucija, a pametni znaju i ČIJA) pripadnike jedne konfesionalne zajednice. Kao neposredno uslovljena drž-pravnim razvitkom države, ona opstaje u teističkom ili ateističkom okruženja društ-pol.sistema... Sveštenici su crkveni službenici u instituciji koja je hijerarijski ustrojena. Oni primaju platu, ide im staž, penzijsko i zdravstveno osiguranje...baš kao da rade u Kinoteci..

O presveto trojstvo A u SPC, ili uradi nešto ili upokoji bandu crvenu svoju 8-)
btw. most između Boga i ljudi su anđeli, a ne popovi..
 
ih.sto si to sad morala da kazes...
e a pazi ovo..pricam andjelima lice mi na tebe ( to ko pevas popu :-D)
sta kao popovi treba da shire veru..i da pociste crkvu ponekad

ma nije bre ovo tema teme...nego ona crvena narukvica!!!
je znam mnogo ljudi koji je nose...ali najgori slucaj je jednog salskog radnika koji nosi dve na jednoj rukci onako su mu razvucene u tesne ...pederski i ima jednu crnu a jednu crvenu...i sad...u casovima dokolice...cigaretom je nagoreo cvoritje na crvenoj !!!!!!!
jos za tog radnika mislim i da se retko kupa jer smrdi na znoj a mi onako sterilni ne smemo nista da pipnemo a on se vrzma oko nas...da se ubijes...znaci razara smradom.
zoveom ga maroko.a inace je dragan.bas sam ga sad nacrnila.
 
Evo me i medj. zenama(sto mi definitivno ne smeta)elem,narukvica koju nosim oko leve ruke ispletena je pre sest godina u Nisu(u to vreme jos niko nije nosio brojanice)u kasarni "Filip Kljajic"od zelene i crne (pantalone i cipele) pertle a posto sam duduk za te stvari ispleo mi je momak iz Backog Brega u znak zahvalnosti sto sam ga bar malo naucio da prica srpski(madjar je i genije)i sto sam par puta zbog njega upadao u konflikt sa "velikim" srbima(od kojih sam doduse bio veci fizicki).Nosim je i dan danas, i u njoj ima svega,soli iz dva mora,moje i tudje krvi,znoja,pokoja suza i jos kojesta- mogli bi ladno da me kloniraju na osnovu nje.Ajde mi samo objasni,mislim brojanice su sad aut ali kakve su ono plasticne tracice veselih boja sto ih sad masovno nose i sta predstavljaju?
 
Kaa:
Evo me i medj. zenama(sto mi definitivno ne smeta)elem,narukvica koju nosim oko leve ruke ispletena je pre sest godina u Nisu(u to vreme jos niko nije nosio brojanice)u kasarni "Filip Kljajic"od zelene i crne (pantalone i cipele) pertle a posto sam duduk za te stvari ispleo mi je momak iz Backog Brega u znak zahvalnosti sto sam ga bar malo naucio da prica srpski(madjar je i genije)i sto sam par puta zbog njega upadao u konflikt sa "velikim" srbima(od kojih sam doduse bio veci fizicki).Nosim je i dan danas, i u njoj ima svega,soli iz dva mora,moje i tudje krvi,znoja,pokoja suza i jos kojesta- mogli bi ladno da me kloniraju na osnovu nje.Ajde mi samo objasni,mislim brojanice su sad aut ali kakve su ono plasticne tracice veselih boja sto ih sad masovno nose i sta predstavljaju?
znaci imas 25 godina !!!!!

haaaaahhhhaaaaaaaaa...pa dobro nisi mali

i ja mislim da je to..znaci..i da je neka druga narukvica verovatno bih je nosila mislim da nije neka kich drecava ili nesto bezveze...a posto smo sad"ljuti" jedno na drugi onda ja tako samo izbacim narukvicu...hihi...

e da..taj salski radnik...nije jedini..ima ih trojica:sad:!!!!

moj frend mi je pricao za jednu masnu koleginicu koja na poslu secka nokte grickalicom a kancdelarija mala,mala a puna ko ono///posle toga kaze da ima povredjenih :-D
 
Betty:
:lol:

Ne zbog ZNANJA nego zbog UZDRŽAVANJA od slasti ovoga sveta, koje su po pravilu, grešne :D Oni se ipak uzdržavaju (trebalo bi) a mi ne.
ee.pa to nije tacno..mozda katolicki svestenici a nashi ne...oni se po ponashanju nista ne razlikuju od obicnog coveka...jedino sto bi oni trebali da budu neprikosnoveni u tome i primer nama svetovnim ljudima kako pravi vernik treba da se ponasa...ali na zalost retki su takvi primeri..
ima jedan otac Rasha on je idol omladini...svi idu kod njega jer je razborit covek...kad tako neko zastrani kao jedan moj drug koji je "postao vernika"pa nije teo da spava sa devojkom a ona bila isfrustrirana pa otisla da kod oca Rashe da se pozali...on je aci reko da je glup sto to ne radi,da se tako veza ojaca i da je to danas najnormalnija stvar !!!!
i tako su se kresnuli...e sad...ona ga je ostavila dok je ibo u vojsci ali to valjda nemav eze sa isfurstriranoshcu zbog nedostatka sexa :mrgreen:
 

Back
Top