Chvorovi sretje ....abra-kadabra

  • Začetnik teme Vragolasta Amfibija
  • Datum pokretanja
stvar jeu tome da npr smirujesh zhivce... to je valjda jedno. kao shto su rekli...

idesh cvor po cvor i izgovarash naglas/us ebi valjda neku *kracu molitvu tipa "isuse hriste pomiluj me greshnu-greshnog" ili tako nekako sad ne znam tahcne varijacije (ili bogorodice pomiluj me...)

mislim kao molitva, ali usput i zabavish ruke necim, da se ne bi chahckao npr, da osetish svoje telo *to je meni pop reko kad sam mu rekla da se chachkam da radim. mislim bukvalno. mad anije pomoglo :>>

mislim bukvalno se cackam po kozhi..

a drugo shto su one OSVESHTANE valjda?! tj imaju blagodat shto bi oni rekli tamo iz crkve...tj sveti duh je vezan za njih, odnosno neku tu energiju iz crkve (to je moje tumacenje :>> ) tj pop je preneo svoju energiju.

tj ne znam da li svaki konchich koji tako ispletesh jeste brojanica, ili morash da ga nosis u neku crkvu da ga osveshtaju, kao shto ikone treba...? da bi postao brojanica.. mislim da treba !!

*ako ste gledali mucke kad del predlazhe osveshtavanje kamiona vina :>>

// znaci to su rituali..

ili prosto, sluze tu da te podsete da si vernik...ne bukvalno.. ali kao npr nosish maminu haljinu, ne mozes da se ne setish da je to njeno..tako i ovo.. setish se mozda sebe iz crkve?

meni to ume da bude jako neukusno nekad mnogo bode ochi..nije mozhda primereno za svako drushtvo.. :I

da, kao placebo mozhda, a mozhda i ne, ko ce ga znati... nosi pa vidi

inace mislim da sve religije imaju neshto da mrkljash po rukama... mozhda da drndash bnrojanicu a da ne cheshesh jaj.a : >>>> narocito ako si pop, ionako ste se zhalile na to

sad sam vam otvorila dushu shto je loshe ali ko vas ebe vi ni ne postojite :)
 
Vragolasta Amfibija:
ma...ne znam da li mi donosi sretju ...pitala sam da li vama vashe ne donose !!!
a jeeeeeeee.puni busevi toga a sad niko ne nosi.
e da sve vam verujem :razz:

ma japanske kuglice onda bi bilologichno

salim se meni je cudno da to tako zovesh ali dobro nije kasno da primish pravoslavlje
:evil:

e sad znam shto je 33 nisam znala
 
ne, ja cackam nos i brojim brojanice. salim se ne brojim evo sad cu da izbrojim pa ti vidi razliku na kraju poruke.. zadnji red ce da bude posle brojanice : )) mada to morash nekako da budes raspolozhen a ne da se qrchish. hm

ma mozhda pre... ocesh da opalish nekog ili da ga oterash u **** a ti se uvatish brojanice pa tako 33 puta... otkud znam

:)

ne znam mozhda je trip ko ti je poklonio, onda ga kao nosish sa sobom
e je l sam sad lepsha...nisam...ja ponekad vidim djavole :I piskimi se i treba da... treba da uradim neki domaci a nisam pitala ljude po faxu a mogla sam em bih se asimilirala u drushtvo em bih ubrzala..a sta sam ja uradila..otisla na underground sajt stalno srljam...ne radi ta religija kod mene
a stalno se qrchim njom a ne bih ebali se vi svi necu da vas vishe gledam :I
 
Betty:
a jesi čula za ona dva popa, Bogi i Voja, što imaju agenciju za promet nekretinama (jedan) a drugi je, ni manje ni više, nego najvažniji šabački investitor? :lol:

e meni je to nekako bilo i simpaticno.. sta ynam, sta fali sto je investitor, sto niko ne kaze sto uzimaju tarife za obrede, to ne smeta vladikama : ))

da a ovaj je i muvao zhene
ma ko da ja neuc da uzmem neku tarifu nekad.... .......
 
Svako ima pravo na svoje misljenje i verois i mislim da je ok da neko nosi brojanice, ako je vernik i ako to zeli... To i jeste simvol vere i u tom smislu podrzavan vragolastu.
Jeste takodje istina da se kod nas pomesalo ko veruje, pa se neki ljudi protive, svi su kao vernici, sigurno da ima i toga...
Al nekeko se onda prisetim da je otprilike trecina muskaraca, ako ne i polovina koje sam prosle godine videla u Grckoj nosila njihove tradicionalne ogrlice (sl nasim brojanicama) u ruci, oni kao imaju taj ritual i maltene nema coveka koji to ne nosi u ruci i nesto kao ne prevrce..
I vrlo su religiozni, imaju i one kao "instanT" male kapelice u kojima u prolazu pale svece.
Vera je bitan deo u zivotu svakog coveka, a svako bira u sta ce verovati i kako...
bas sam bla, bla, bla, al sta cet
 
ma da ali bar se ne prave da su neki sveci kad nisu hhehe : ))

ma i ostali su biznismeni valjda samo shto je to u okviru crkve pa kao ako.. filaret valjda

a to shto su religiozni pa oni valjda nisu imali prekid nego su sve generacije rasle sa crkvom..kao shto smo mi rasli uz pionire pa si to usovjio..osim ako nisi iz drugacijeg okruzenja : )) tj ti koji su rasli valjda i tu ima razlike
shta znam sve ima i + i -

ma sve je to isto a ja sad zivimj na kredit : ))

lavrentije dobro mu je ime

ma popovi su ko iz drugog sveta mislim njima je i nternet zlo. shto neki pop ne ide ovuda
 
pa CELA razlika između mene (ili tebe) i popa je u tome da je on ipak malo svetiji? :P Mislim, onako, čestitiji čovek i to....evo ja ću damu preuzmem biznis, ja sam od ovoga sveta :mrgreen:
Kad bude u SPC dozvoljeno (a MORA jednog dana) da žene budu popovi, glasaću za tebe :) Ok? :D
 
e, mozhe opet ti
ne znam da li je dobro da budu popovi, mislim te zabrane shto se tice zena mozda nisu bash strogo sovinistichke.. mozda ima nekih razloga protiv.. tipa da nema muvanja sa popovima
ili mozda priroda posla nije zhenska, mozda shto je stresna ili nesto tipa muski princip
ne znam sta me i briga

e moze ti preuzmi onaj je dao bratu
 
Nisam bas neki vernik, ali za svaki cvor treba reci molitvu.Oce nas ili Bogorodice devo..
Moze i samo boze blagoslovi-da se pomisli ili izgovara.LJudi kazu da tako postizu duhovni mir, iskljuce se iz svega ostalog.Vidjala sam da to nose kaludjeri i svestenici i verujem da ih oni zaista koriste u tu svrhu.
Izuzetno me nervira sto ih sada svako nosi i sto je to postalo pomodarstvo a pola njih koji nose nikada ne upotrebe kako treba.
To nije nikakvo gatanje ni abrakadabra.
 
A i popovi tj. svestenici nisu kao sto su nekad bili.Mislim ko zna mozda su se ranije samo bolje krili.Cula sam za neke da imaju ljubavnice i da idu na zurke.Trebalo bi da budu uzor drugim, manje svetim ljudima.A mozda je , sa druge strane to kao i svaka druga profesija, a u slobodno vreme mogu da rade sve sto zele.
 
pa NIJE da mogu SVE što žele, jer NIJE isto da li nam se predstavlja kao božji izalsanik i deli savete o natalitetu, ili je, recimo, žigolo ili diler. NIJE isto ko i svaka druga profesija!
Otherwise...bi bilo na platnom spisku privatnih firmi :) Tj, postojalo bi, kao i u svakoj drugoj profesiji, tržište radne snage :)
 
Dobra ideja za tu ispovadaonicu.Samo, da li ce nam oprostiti grehe?
Ja, inace nikad nisam isla na pricest.Postila bih, to nije problem, ali ne razumem bas taj oprost greha, kao bio si fini jednu nedelju, postio si i sl, a cula sam da nekad popovi ispovedaju, i ti ne pricas sta si sve radio, kao sto rade u filmovima, nego kazes, kao gresila sam, imala sam lose misli, itd, ti kleknes,pop te valjda pokrije delom mantije i kao Bog ti oprostio.
 

Back
Top