Quantcast

Chrome se zapucava

snejks

Elita
Poruka
16.553
Jako često mi se zadnjih dana hrom zapucava i izbacuje da je konekcija resetovana posle sledeće slike
578485

znači plavi trkač i plave vertikalne crtice u chromeu , ima li neko pojma zašto?
Svi ostali pretraživači rade normalno , ne pomaže ni brisanje i reinstalacija chrome-a

acabg

Poznat
Moderator
Poruka
8.548
1 Који ти је ос?
2 Који ти је процесор ?

Код мене се исто дешава са win xp са атлоном xp и мозилом па морам да сачекам да cpu usage od 100% падне да би радило све како треба

snejks

Elita
Poruka
16.553
1 Који ти је ос?
2 Који ти је процесор ?

Код мене се исто дешава са win xp са атлоном xp и мозилом па морам да сачекам да cpu usage od 100% падне да би радило све како треба
u pitanju je novija mašina i win 7 na kojem sve fercera perfektno sem chromea , čak i IE radi besprekorno kao i firefox a do nedavno je i chrome radio i stalno mi se zapucava upravo tu na krstarici i nigde drugde pa mislim da je problem do ovoga foruma samo.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.411
Jos neki su se zalili na Operu i Chrome,da koce ovde na Krstarici.Jmam i Chrome i Mozillu,kod mene radi sa oba pretrazivaca kako trba.Danas sam primetio da mi Crome,kada se odjavljujem sa foruma,treba oko 3 sec. da se odjavim,ali odmah probam da se prijavim i odjavim,ono radi normalno.I to samo na Krstarici.Proveravao sam protok,sve u redu.

jolemisa

Poznat
Moderator
Poruka
8.411
Pitaju se ljudi zasto zagusnenje protoka samo na Krstarici.Mada je i meni juce i na Mozilli,kocilo.Odmah sam provero protok i varirao je veoma mnogo.Sa 60 Mbit/s na oko 20 Mbit/s.kada pocne da ubrzava protok,sve na prekide.Probao sam i na drugom forumu,isto je bilo.Kasnije se stabilizovalo.Ko ce ga znati.

snejks

Elita
Poruka
16.553
Nije mi najjasnije šta se dešava ali je očigledno da je Google zasrao Chrome sa ovom zadnjom verzijom , što je najgore mnogi su se poveli za njima srećom po nas koji se bavimo računarima i administracijom sistema mozilla nije.
Od zadnje verzije chroma google više ne pušta pristup sajtovima bez validnih i kod njih zapisanih ssl sertifikata pa tako sada imam problem pristupa uređajima koji rukovode unutrašnjom mrežom preko browsera , pa tako i mikrotiku kao i ubiquti wifi antenama (ne svima) , chrome jednostavno zablokira vezu do nedavno je samo javljao da nema validnih sertifikata ali se moglo prolaziti kroz njega a sada više ne.
U firmi sam već deinstalirao chrome neka se nose u tri lepe ***** materine sa njihovim browserom , sada sve radim preko firefoxa tamo.