Choke me

gost 391595

Buduća legenda
Poruka
35.177
Većina koje pitam, vole.

Ali moramo prvo malo naučne teorije da ubacimo, jer nije tako jednostavno, pa će se završi kao na temi nešto, nešto, hobotnice.

Feministkinje imaju tu tendenciju da budu hardkor socijal konstruktivisti i misle da je sve društvena izmišljotina u čijoj osnovi leži nefer odnos moći i stoga degradirajuće. A mene to smara, više volim evolutivnu biologiju, i da vidim kako je priroda napravila da nešto bude lepo za obe strane.

Vrat je kod svih životinja mesto gde život može vrlo lako da se prekine, na nekoliko različitih načina.
Kao i kad vam životinja izvrne najranjiviji deo svog tela, tako i čovek kad vam da vrat, znači da vam veruje i da vam se bezuslovno prepušta.
Tako, ono što može biti mesto grubosti, je za toliko lepše kad je mesto nežnosti.

Šta mislite, a

cc26bc09b58be2e5a8ec3db5667a8001.gif


Ako ne znate šta mislite, ispratite svoju reakciju na sliku, pa razmislite
 
Jednom sam pročitala celu knjigu o hobotnicama, jer je njihovo poreklo misteriozno. Ono što sam naučila je da hobotnice mnogo nežnije reaguju na žene, zbog estrogena, koji na njih deluje umirujuće.

Sada ću vas nežno usmeriti da se vratimo na temu. Hobotnice stop.
 
Ne volim kad moram da budem "nuanced opinion" lik, mnogo je zanimljivije po raspravu kad se opredeliš za jednu stranu, ali stvarno se ne trudim da se previše udubljuljem u načelnu psihološku analizu razloga zašto ljudi preferiraju "davljenje", jer mislim da i takve intimne stvari treba prevashodno posmatrati na bazi od slučaja do slučaja. Osobe su različite individue, odrastale su u različitim kulturološkim sredinama, pod različitim okolnostima, preživljavajući različite sudbine. Nekome je to prirodni nagon, drugome je to možda posledica traume, treći to radi jer je tako naučen...

Ono gde mogu da budem konkretnji je moja lična perspektiva, iz ugla muškarca... kad god mi je devojka rekla da joj stavim ruku oko vrata ili sam to uradio samoinicijativno, uvek sam to osetio kao neki "powermove".
 
Ne volim kad moram da budem "nuanced opinion" lik, mnogo je zanimljivije po raspravu kad se opredeliš za jednu stranu, ali stvarno se ne trudim da se previše udubljuljem u načelnu psihološku analizu razloga zašto ljudi preferiraju "davljenje", jer mislim da i takve intimne stvari treba prevashodno posmatrati na bazi od slučaja do slučaja. Osobe su različite individue, odrastale su u različitim kulturološkim sredinama, pod različitim okolnostima, preživljavajući različite sudbine. Nekome je to prirodni nagon, drugome je to možda posledica traume, treći to radi jer je tako naučen...

Ono gde mogu da budem konkretnji je moja lična perspektiva, iz ugla muškarca... kad god mi je devojka rekla da joj stavim ruku oko vrata ili sam to uradio samoinicijativno, uvek sam to osetio kao neki "powermove".
A je li, ako i tebe cura malo pridavi, kako se osećaš?
 

Back
Top