Quantcast

Четворица Хрвата осуђени на укупно 69 година затвора

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Правоснажном пресудом, четворица бивших припадника Хрватског већа одбране Марко Радић, Драган Шуњић, Дамир Брекало и Мирко Врачевић осуђени су на укупно 69 година затвора.

Проглашени су, како данас преноси БИРН, кривима за прогон, убиства, затварања, силовања, мучења и друга нечовечна дела почињена над Бошњацима у Војном код Мостара током последњег рата у БиХ.

Радић је осуђен на 21, Шуњић на 16, Брекало на 20 и Врачевић на 12 година затвора.

Председавајући Апелационог већа Суда БиХ Мирза Јусуфовић рекао је да су сва четворица бивших припадика Хрватског већа одбране ова дела чинили као припадници злочиначког подухвата, па су директно учествовали, али и помагали другима да чине злочине.

Јусуфовић је рекао да се Радић, Шуњић и Брекало ослобађају оптужбе за силовање једне сведокиње.

Радићу, Шуњићу и Брекалу биће продужен притвор, док ће Врачевићу, који није присустовао изрицању пресуде, јер му је позлило, бити одређен притвор.

Првостепеном пресудом, изреченом у фебруару 2009, Радић је био осуђен на 25, Шуњић на 21, Врачевић на 14 година затвора. Брекалу је остала непромењена казна и у другостепеном постпуку и она износи 20 година затвора.

http://www.politika.rs/vesti/najnov...-osudjeni-na-ukupno-69-godina-zatvora.sr.html

Как је то лепо кад муслимани суде Хрватима,к'о праве цвећке.Треба очекивати неки ''просвјед невиних бранитеља'',не?

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Meni samo nije jasno da li je za tebe ovo lepa vest ili losa. Meni izgleda kao normalna vest u kojoj se kaznjavaju krivci za pocinjeni zlocin. A verujem sudu, iako bih vise vole da ih je osudio neki medjunarodni sud.
Они бар суде за злочине а не тупе по форуму како су сви шиптари невини к'о што радиш ти.Код њих се не убијају сведоци као на Косову,тако да размисли шта и о чему ти причаш.Моја паралела се односи на Пурду,који је два пута признао убиство(кажу једном под присилом а што је то урадио други пут?).

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.618
Они бар суде за злочине а не тупе по форуму како су сви шиптари невини к'о што радиш ти.Код њих се не убијају сведоци као на Косову,тако да размисли шта и о чему ти причаш.Моја паралела се односи на Пурду,који је два пута признао убиство(кажу једном под присилом а што је то урадио други пут?).
Ako dokazes da neko ubija svedoke, onda mozemo o tome raspravljati. Ali ako samo sumnjas, ali bez dokaza, onda nemamo o cemu. Ja tebi ne mogu zabraniti da ti sumnjas, ali na zalost sud to ne uzima u vidu. Mada ako se ja ne varam, Marti je rekao da postoje svedoci, da sacekamo, mozda im MZ obezbedi sigurnost a oni dokazu da je bilo zlocina kojima su oni prisustvovali i pokazu okrivljene. To je sto se tice kosovskih zlocinaca.
ps. nadam se da tema nece ici u ovom pravcu.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Ako dokazes da neko ubija svedoke, onda mozemo o tome raspravljati. Ali ako samo sumnjas, ali bez dokaza, onda nemamo o cemu. Ja tebi ne mogu zabraniti da ti sumnjas, ali na zalost sud to ne uzima u vidu. Mada ako se ja ne varam, Marti je rekao da postoje svedoci, da sacekamo, mozda im MZ obezbedi sigurnost a oni dokazu da je bilo zlocina kojima su oni prisustvovali i pokazu okrivljene. To je sto se tice kosovskih zlocinaca.
ps. nadam se da tema nece ici u ovom pravcu.
То докажи тати и мами који су те васпитали да се злочин исплати.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Konacan moj zakljucak je da se srpksa vlast plasi za svoj narod pa ne sme da osudi ni jednog Hrvata ili Muslimana kojih je daleko vise nego Srba zlocinaca..

ili znaju da njihove osude nece biti plodne..

ako previse osudjuju, mozda nas NATO opet bombarduje? :zper:
Osuda je malo.Prava kazna je glava za glavu.Ili još ispravnije više glava za jednu i to onih koji bi mogli da potegnu osvetu.

I_am_what_I_am

Aktivan član
Poruka
1.867
Pa naravno, potpuno je jasno da su zli Hrvati i Srbi jedini krivi za rat u Bosni... Hrvati su sarađivali sa Miloševićem, Hrvati su stvorili fašističku Herceg Bosnu, Hrvati su klali Muslimane, koji su bili poslednji civilizacijski bedem pred hordama barBarskih četnika, Hrvati su srušili stari most, Hrvati žele da stvore nedejtonski fašistički entitet... :rida:

Btw Da ne ispadne da imam nešto protiv pravde, i treba da se osudi ta neljudska stoka, ali je malo indikativno kako je te stoke mnogo manje sa Muslimanske, nego li sa srpskohrvatske strane :think:

walter45

Domaćin
Banovan
Poruka
3.883
I Hag se slaže.Vrlo brzo će vam poslati ljubavna pisamca koja se tiču te politike.
hag je nazalost obicna politikanska qrva.ali,u jednom vrlo dobro(pravedno) funkcionishe,preko 90% optuzenih i zatvorenih su cetnici.sto barem donekle pokazuje ko je glavni krivac i pocinitelj 90ih bio.no,sve drugo rade da bi izjednacili krivca (cetnike) sa zrtvama(Hrvati svih konfesija)...

xeniax

Primećen član
Poruka
808
nema,ko je kriv i kome se to dokaze ide u aps i zdrao.no,jedno stoji i ostaje vazda,glvani krivac za sav "belaj" 90ih je veilikosrpska politika.oko toga nesmi nikad biti dileme.ama bas nikad...
E, ti ako kazes da nema dileme, sve je reseno.
Pod "velikosrpskom politikom" podrazumevas secesionisticko delovanje SR Slovenije i SR Hrvatske?
"Belaj"- hipereufemisticno za etnicko ciscenje nad Srbima.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
A šta ćemo sa Tuđmanovom velikohrvatskom politikom? Ili ni ti nisi čuo za hercegbosnu? :think:
Veliku Hrvatsku.Čeka se presuda Haškog tribunala zbog angažmana hrvatske vojske iz Republike Hrvatske na ostvarenju zajedničkog zločinačkog poduhvata Tuđmana i čelnika Herceg Bosne u cilju stvaranja velike Hrvatske.

Lacibg

Buduća legenda
Poruka
26.480
Veliku Hrvatsku.Čeka se presuda Haškog tribunala zbog angažmana hrvatske vojske iz Republike Hrvatske na ostvarenju zajedničkog zločinačkog poduhvata Tuđmana i čelnika Herceg Bosne u cilju stvaranja velike Hrvatske.
Očigledno je to ustaško-ustaška saradnja. Nema tu dileme oko VelikoHrvatskog projekta.

A muje ih provalile ... :hahaha:

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Očigledno je to ustaško-ustaška saradnja. Nema tu dileme oko VelikoHrvatskog projekta.

A muje ih provalile ... :hahaha:
Muje će da ih zatrpaju zahtevima za odštetu.U suštini me nije briga za njih.Vojska RH je palila i ubijala po Posavini i 95. po RS.Nadam se da će Srbi iz RS umeti da to naplate,mada bi mi srce bilo na mestu da je Sloba imao petlje da nađubri RS leševima hrvatskih ustaških smr.adova.

Poslednja izmena:

I_am_what_I_am

Aktivan član
Poruka
1.867
Muje će da ih zatrpaju zahtevima za odštetu.U suštini me nije briga za njih.Vojska RH je palila i ubijala po Posavini i 95. po RS.Nadam se da će Srbi iz RS umeti da to naplate,mada bi mi srce bilo na mestu da je Sloba imao petlje da nađubri RS hrvatskim leševima.
Da naplate? :eek: Pa šta bi onda bilo kad bi mi došli na red da siplaćujemo Vukovar i ostale ludorije JNA? :think:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.