Četiri godine ruske "specijalne vojne operacije" – ili kako se plan za tri dana pretvorio u istorijsku blamažu

ne pricaj gluposti


Ukrajinci su vrsili genocid i etnicko ciscenje Rusa u Ukrajini po nalozima CIA i MI6

Rat je bio neizbezan i vodice se do istrebljenja
Ово је највећа истина овог сукоба, само до чијег истребљења?
Украјинског и руског јел тако? Па ко је ту онда победио а ко изгубио?
 
Četiri godine ruske "specijalne vojne operacije" – ili kako se plan za tri dana pretvorio u istorijsku blamažu

Pogledajte prilog 1862834


autorska tema

Evo, bezmalo – 24. februar je sutra – uđosmo u petu godinu ruske agresije na Ukrajinu, a ona famozna "specijalna vojna operacija" i dalje specijalno ne uspeva! Sećate li se kad je trebalo da traje tri dana? Ispade da je jedino brzo u toj ruskoj bajci bilo povlačenje agresorskih kolona sa severa Ukrajine i kraj mita o "nepobedivoj ruskoj armiji."

Dok Pućin daje ovlašćenja za gašenje interneta u Ruskoj Federaciji i dalje se trudeći da objasni kako "sve ide po planu," taj "plan" očigledno piše neko ko je prespavao čas iz realnosti. Umesto parade u Kijevu – Ruska Federacija je dobila paradu sankcija, izolaciju i ekonomiju koja se krpi kao stari kaput iz prastarog sovjetskog ormara. A Ukrajina, koju su ruski planeri bili potcenili do granice podsmeha, pokazala je da volja jedne nacije za slobodom ne staje u tuđe imperijalne mape.

Četiri godine kasnije, jedino šta je zaista "specijalno" jeste količina ruske propagande potrebna da se očigledni poraz predstavi kao napredak. Ako je ovo ono šta je Ruska Federacija pokazala u Ukrajini njena "demonstracija moći," onda je to demonstracija kako se u 21. veku sam sebi puca u političku nogu – i to rafalno.
A ko je rekao da će to biti gotovo za TRI dana!!?? Tramp je rekao .."za 24 sata"!!!:rotf::rotf:
 
Četiri godine ruske "specijalne vojne operacije" – ili kako se plan za tri dana pretvorio u istorijsku blamažu

Pogledajte prilog 1862834


autorska tema

Evo, bezmalo – 24. februar je sutra – uđosmo u petu godinu ruske agresije na Ukrajinu, a ona famozna "specijalna vojna operacija" i dalje specijalno ne uspeva! Sećate li se kad je trebalo da traje tri dana? Ispade da je jedino brzo u toj ruskoj bajci bilo povlačenje agresorskih kolona sa severa Ukrajine i kraj mita o "nepobedivoj ruskoj armiji."

Dok Pućin daje ovlašćenja za gašenje interneta u Ruskoj Federaciji i dalje se trudeći da objasni kako "sve ide po planu," taj "plan" očigledno piše neko ko je prespavao čas iz realnosti. Umesto parade u Kijevu – Ruska Federacija je dobila paradu sankcija, izolaciju i ekonomiju koja se krpi kao stari kaput iz prastarog sovjetskog ormara. A Ukrajina, koju su ruski planeri bili potcenili do granice podsmeha, pokazala je da volja jedne nacije za slobodom ne staje u tuđe imperijalne mape.

Četiri godine kasnije, jedino šta je zaista "specijalno" jeste količina ruske propagande potrebna da se očigledni poraz predstavi kao napredak. Ako je ovo ono šta je Ruska Federacija pokazala u Ukrajini njena "demonstracija moći," onda je to demonstracija kako se u 21. veku sam sebi puca u političku nogu – i to rafalno.
"Dogodine" u Kijevu! :hahaha: :rotf:
 

U Novom Sadu održan antiratni skup podrške Ukrajini kod spomenika Tarasu Ševčenku

24. FEB 2026.

Građani su prikupljali i donacije za kupovinu agregata za bolnice i škole u Ukrajini


Ukrajina-Novi-Sad-Taras-Sevcenko-1024x683.png


Antiratni skup povodom četvrte godišnjice od početka agresije Ruske Federacije na Ukrajinu održan je večeras u Novom Sadu kod spomenika ukrajinskom piscu Tarasu Ševčenku, kojeg su nepoznati počinioci danas bili oskrnavili crnom farbom.

Okupljeni građani su nosili ukrajinske zastave, a na spomenik su položili cveće i oko spomenika palili sveće i napisali “Ne ratu” (No War).

Oni su prikupljali i donacije za kupovinu agregata za bolnice i škole u Ukrajini.

Spomenik koji se nalazi u blizini univerzitetskog kampusa danas je obojen crnom farbom, a uništen je i deo natpisa sa Ševčenkovim prezimenom.

Spomenik Tarasu Ševčenku postavljen je 2021. godine kao poklon ukrajinskog grada Lavova i delo je ukrajinskog vajara Volodimira Cisarika.

Kod tog spomenika održavani su skupovi solidarnosti sa Ukrajincima, ali je bio u više navrata i oskrnavljen, najčešće iscrtavanjem simbola ruske agresije, slova “Z”.

Održan skup na Trgu republike u Beogradu povodom godišnjice rata u Ukrajini

Skup na beogradskom Trgu republike u organizaciji Rusa i Ukrajinaca koji žive u Srbiji i koji se protive ratu, održan je večeras na četvrtu godišnjicu rata u Ukrajini, na skupu su se pojavili i pripadnici organizacije Narodne patrole koji podržavaju Rusiju.

Okupljeni građani na skupu ispred Narodnog pozorišta na Trgu republike nosili su ukrajinske zastave, a nalazila su se i dva kordona policije u opremi za razbijanje demonstracija.

„Ne ratu u Ukrajini“ i „Rusija bez Putina“, glavne su poruke tog skupa na kom su Ukrajinci, Rusi, Belorusi i Srbi, okupljeni su skandirali „Ratu NE“, prenela je televizija N1.

Pripadnici Narodnih patrola bili su na suprotnoj strani policijskog kordona i skandirali proruske parole, njihov vođa bio je legitimisan od strane policije.

Autonomija
 

U Beogradu skup podrške Ukrajini


24. veljače 2026.


1002d5ff-4902-450f-8d23-d38d643f5cd4.jpg



NA BEOGRADSKOM Trgu republike danas je povodom četvrte godišnjice rata u Ukrajini održan antiratni prosvjed u organizaciji Rusa i Ukrajinaca koji žive u Srbiji i protive se ratu. Na skupu su se pojavili i pripadnici krajnje desne organizacije Narodne patrole, koji podržavaju rusku invaziju, prenosi N1.

Prosvjednici protiv rata​

Sudionici antiratnog skupa, među kojima su bili Ukrajinci, Rusi, Bjelorusi i Srbi, okupili su se ispred Narodnog pozorišta noseći ukrajinske zastave. Glavne poruke skupa bile su "Ne ratu u Ukrajini" i "Rusija bez Putina", a okupljeni su uzvikivali "NE ratu".

929c257b-d73b-4624-8107-0a14ee1af7c1.jpg



Istovremeno su na trgu bili i pripadnici Narodnih patrola, koji su se nalazili s druge strane policijskog kordona i uzvikivali proruske parole i nosili ruske zastave s vojnim obilježjima "Z". Dvije skupine razdvajala su dva kordona policije u opremi za suzbijanje nereda. Policija je legitimirala vođu Narodnih patrola.

Tijekom okupljanja došlo je do verbalnih sukoba, pri čemu su sudionici antiratnog prosvjeda pripadnicima desničarske skupine dovikivali da su "fašisti".
 
4 пуне године...
4 године проливања словенске крви, исте крви, због свирања *****...

Русија је држава проклета најглупљом влашћу која постоји на планети. И није ту Путин крив, он је само наставак истог идиотизма, исте врсте идиотизма која постоји, на жалост, и код Срба.

Изгубили су 2 пута иперију у 20-ом веку. Умало да је изгубе и три пута. Изгубили десетине милиона људи, што од непријатеља, што у крвавим ратовима сами са собом.

И у 21-ом веку, они опет...

Па не иде, рођаци. Џабе Буревесници и Сармати, кад нема памети.
U Ukrajini uopšte nema Slovena, samo istočni deo.
 

Back
Top