Quantcast

cervikalna lordoza

leolerinc

Početnik
Poruka
1
da li znate neke vezbe za ispravljanje cervikalne lordoze, odnosno vracanja onog zdravog zakrivljenja vrata?

meni su usi u ravni sa ramenima i kada radim onu vezbu da se stane uza zid glava mi sama leze na zid, sto znaci da imam dobru posturu, ali nemam to zakrivljenje vrata koje je normalno da se ima i zato iz profila ne izgledam bas skroz kako treba iako mi je postura dobra

Poruka
5.252
da li znate neke vezbe za ispravljanje cervikalne lordoze, odnosno vracanja onog zdravog zakrivljenja vrata?

meni su usi u ravni sa ramenima i kada radim onu vezbu da se stane uza zid glava mi sama leze na zid, sto znaci da imam dobru posturu, ali nemam to zakrivljenje vrata koje je normalno da se ima i zato iz profila ne izgledam bas skroz kako treba iako mi je postura dobra
Najbolje da odes u neku banju, oni imaju takvih vezbi, znam kada sam imao krivu kicmu uradili su mi macku

Peppa Prase

Zainteresovan član
Poruka
136
Leziš na patosu/strunjači/peškiru/čemuGod potrbuške , ispod čela staviš urolan peškir , ruke su ti kao da krećeš da radiš sklek ali ne smeš da podigneš karlicu od poda , a rukama podižeš gornji deo tela , pričemu glavu guraš unazad , i onda podigneš stopala od zemnje ,- kao da hoćeš da spojiš glavu i stopala malo guraš glavom ka podignutim stopalima , malo vučeš stopala ka glavi ...i tako 3x po 10,
I dalje leziš u istom polozaju , oslonjen na čelo , a ruke su isprizene ispred paralelno sa podom kao da hoćeš da dohvatiš nešto ispred , odižeš ih od poda i spuštaš ( ja to radim sa tegićem od po 500g-malecki ali znači) isto 3x10 ,,,
Nema samo vezbi za lordozu , moraju oni dugački mišici kičme cele da se vežbaju takođe , ja sam ove vezbe dobila kod jednog privatnog fizoterapeuta , ordinacija se zove kao reč koja je kontra pasivnog ;) ali bez n na kraju ... valjda može ovako ?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.