CENZURA:UKINUT „ATLANTIS“, KULTNA EMISIJA RADIO BEOGRADA!

san_ni

Ističe se
Poruka
2.867
http://standard.rs/-cvijanovi-vam-p...atlantis-kultna-emisija-radio-beograda-2.html

Kultna emisija na Drugom programu Radio Beograda – Atlantis - juče je nezvanično ukinuta.

Na veb prezentaciji Radio Beograda Atlantisa više nema u redovnom terminu nedeljom od 17.00. Kako smo saznali, na jučerašnjoj sednici (petak 25. mart) Programskog odbora RTS diskutovano je o "neprimerenosti tema" u ovoj emisiji, kao i "jednostranom pogledu sagovornika" na teme o kojima se razgovara.

Prema rečima Branimira Đokića, člana Programskog odbora, na sednici je tu temu otvorio Dragoljub Mićunović koji je kao dokaz doneo diskove sa snimljenim emisijama.

„Većina nas nije znala o čemu se uopšte govori. Mićunović je rekao kako se emisija bavi temama jednostrano i da autorka dovodi sagovornike koji zastupaju neprimerene stavove. Na sednici, što se toga tiče, nije doneta nikakva odluka ili zaključak. Inače, Programski odbor nema pravo da bilo šta ukida, već da daje svoje mišljenje o programu, kritikuje ga ili ukazuje na načine da se poboljša“, kaže Đokić. (Član odbora Zoran Šami izjavio je da nije prisustvovao sednici i da nije obavešten o čemu se raspravljalo, pa ni da je ova emisija ukinuta. Ostale članove odbora nismo uspeli da pronađemo.)

Đorđe Malavrazić, glavni i odgovorni urednik Drugog programa Radio Beograda je novinaru Balkanmagazina rekao da se povodom toga obratimo sekretarici Programskog odbora, pre nego što je prekinuo vezu i više nije odgovarao na pozive.

S druge strane, Dušan Radulović, direktor Radio Beograda rekao je da je juče obavešten da je emisija ukinuta, ali da se za razloge i objašnjenje obratimo glavnom i odgovornom uredniku, ali je ovaj to uporno izbegavao čitav dan.

„Glavni i odgovorni urednik potpisuje program i on je odgovoran za sve“, izjavio je Radulović.

Tako je, za sada, nejasno kako je došlo do munjevitog "skidanja" emisije Atlantis sa programa Radio Beograda "2" i ko je to učinio.

"Programski odbor zastupa interese gledalaca i slušalaca u celini. Programski odbor razmatra ostvarivanje programske koncepcije Radiodifuzne ustanove Srbije i, u vezi sa tim, upućuje preporuke i sugestije generalnom direktoru i Upravnom odboru piše u prezentaciji RTS-a. Prema tome, za "skidanje emisija" trebalo bi da su nadležni Upravni odbor i generalni direktor RTS-a. Ovako izgleda da se ne zna ko je ukinuo Atlantis, da li je Programski odbor to uopšte i tražio ali – ukidanje emisije se desilo.

U nedelju 27. marta 2011. od 17.00 časova umesto emisije Atlantis emituje se dokumentarno-dramski program.
Atlantisa nema više u programu, ali za one koji nisu slušali ovu emisiju podsećamo na sadržaj iz prethodnih nedelja.


Nedelja, 20. mar 2011, 17.00: U emisiji Atlantis govorimo o novim dokazima u kontekstu dešavanja u Srebrenici u julu 1995. godine.

Nedelja, 13. mar 2011, 17.00: Mercedes Martinez Valdes, ambasadorka Kube u Srbiji, govori za Atlantis o situaciji u Libiji, koja je po mišljenju legende kubanske revolucije i dugogodišnjeg predsednika…

Nedelja, 20. feb 2011, 17.00: U emisiji Atlantis predstavljamo najnoviju studiju profesora Edvarda Hermana i Dejvida Petersona: Politika genocida, koja se nedavno pojavila u prevodu na srpski jezik u…

Nedelja, 13. feb 2011, 17.00: Pukotina između retorike i akcija u Tunisu i Egiptu pokazuje da je tendencija kretanja u svetu: stanje polukontrolisanog haosa i nastavak destabilizacionih procesa

Nedelja, 23. jan 2011, 17.00: Gost emisije Atlantis je Noam Čomski, profesor lingvistike na Masačusetskom institutu za tehnologiju...
 
Nikakvo iznenađenje! Bilo je samo pitanje vremena kada će diktatorski režim krenuti da uklanja sve slobodne medije, koji iznose stvarne podatke o stanju u zemlji i svetu.
Radio Beograd, naročito Drugi program i Radio 202 su uvek važili za primer profesionalnog novinarstva.
Ovim poteyom vlasti Srbija samo tone dublje u medijski mrak, cenzuru i jednoumlje, bez prava na slobodu govora.
 
Невероватно - иначе 2.програм Радио Београда је ЈЕДИНА СТАНИЦА КОЈУ СЛУШАМ, не само због ове емисије - увек имају одличне емисије.... (једино сам приметио у последње време да покушавају, нарочито у емисијама које се тичу културе и уметности да "гурају жуту идеологију", али то је смешно)...

ОВО ЈЕ СКАНДАЛ ШТО СЕ ТИЧЕ СЛОБОДНОГ НОВИНАРСТВА. Питам се хоће ли се удружења новинара овим поводом огласити ЈАСНО и ГЛАСНО или ће бити дозвољено да матора олињана удбашка џукела ПОЧНЕ ДА КОМАНДУЈЕ ЧАК И ЕМИСИЈАМА РАДИО ПРОГРАМА - што се мене тиче овим потезом је КАП ПРЕЛИЛА ЧАШУ... ЖУТА СТОКА МОРА ДА ОДЕ СА ВЛАСТИ - ГОТОВО ЈЕ !!!

п.с. Иначе, жеља ми је да "јахач попова" поживи још толико ДА ВИДИ КАКО ЖУТИ ИЗДАЈНИЦИ СА ТРЕСКОМ ПАДАЈУ СА ВЛАСТИ...
 
Poslednja izmena:
Државни медиј не сме да пљује по државној политци и да за то још буде и плаћен, па је неко жртвовао новинаре безвезе. . Слобода медија је загарантована за невладине медије. Устав не каже. али се то подразумева. То вам је демократија ДС-а.
Тај Маловразић је био демократски глас пре ДС као дописник, сад га боли уво.. Мићун тенкре, доказани.
 
http://standard.rs/-cvijanovi-vam-p...atlantis-kultna-emisija-radio-beograda-2.html

Kultna emisija na Drugom programu Radio Beograda – Atlantis - juče je nezvanično ukinuta.

Na veb prezentaciji Radio Beograda Atlantisa više nema u redovnom terminu nedeljom od 17.00. Kako smo saznali, na jučerašnjoj sednici (petak 25. mart) Programskog odbora RTS diskutovano je o "neprimerenosti tema" u ovoj emisiji, kao i "jednostranom pogledu sagovornika" na teme o kojima se razgovara.

Prema rečima Branimira Đokića, člana Programskog odbora, na sednici je tu temu otvorio Dragoljub Mićunović koji je kao dokaz doneo diskove sa snimljenim emisijama.

„Većina nas nije znala o čemu se uopšte govori. Mićunović je rekao kako se emisija bavi temama jednostrano i da autorka dovodi sagovornike koji zastupaju neprimerene stavove. Na sednici, što se toga tiče, nije doneta nikakva odluka ili zaključak. Inače, Programski odbor nema pravo da bilo šta ukida, već da daje svoje mišljenje o programu, kritikuje ga ili ukazuje na načine da se poboljša“, kaže Đokić. (Član odbora Zoran Šami izjavio je da nije prisustvovao sednici i da nije obavešten o čemu se raspravljalo, pa ni da je ova emisija ukinuta. Ostale članove odbora nismo uspeli da pronađemo.)

Đorđe Malavrazić, glavni i odgovorni urednik Drugog programa Radio Beograda je novinaru Balkanmagazina rekao da se povodom toga obratimo sekretarici Programskog odbora, pre nego što je prekinuo vezu i više nije odgovarao na pozive.

S druge strane, Dušan Radulović, direktor Radio Beograda rekao je da je juče obavešten da je emisija ukinuta, ali da se za razloge i objašnjenje obratimo glavnom i odgovornom uredniku, ali je ovaj to uporno izbegavao čitav dan.

„Glavni i odgovorni urednik potpisuje program i on je odgovoran za sve“, izjavio je Radulović.

Tako je, za sada, nejasno kako je došlo do munjevitog "skidanja" emisije Atlantis sa programa Radio Beograda "2" i ko je to učinio.

"Programski odbor zastupa interese gledalaca i slušalaca u celini. Programski odbor razmatra ostvarivanje programske koncepcije Radiodifuzne ustanove Srbije i, u vezi sa tim, upućuje preporuke i sugestije generalnom direktoru i Upravnom odboru piše u prezentaciji RTS-a. Prema tome, za "skidanje emisija" trebalo bi da su nadležni Upravni odbor i generalni direktor RTS-a. Ovako izgleda da se ne zna ko je ukinuo Atlantis, da li je Programski odbor to uopšte i tražio ali – ukidanje emisije se desilo.

U nedelju 27. marta 2011. od 17.00 časova umesto emisije Atlantis emituje se dokumentarno-dramski program.
Atlantisa nema više u programu, ali za one koji nisu slušali ovu emisiju podsećamo na sadržaj iz prethodnih nedelja.


Nedelja, 20. mar 2011, 17.00: U emisiji Atlantis govorimo o novim dokazima u kontekstu dešavanja u Srebrenici u julu 1995. godine.

Nedelja, 13. mar 2011, 17.00: Mercedes Martinez Valdes, ambasadorka Kube u Srbiji, govori za Atlantis o situaciji u Libiji, koja je po mišljenju legende kubanske revolucije i dugogodišnjeg predsednika…

Nedelja, 20. feb 2011, 17.00: U emisiji Atlantis predstavljamo najnoviju studiju profesora Edvarda Hermana i Dejvida Petersona: Politika genocida, koja se nedavno pojavila u prevodu na srpski jezik u…

Nedelja, 13. feb 2011, 17.00: Pukotina između retorike i akcija u Tunisu i Egiptu pokazuje da je tendencija kretanja u svetu: stanje polukontrolisanog haosa i nastavak destabilizacionih procesa

Nedelja, 23. jan 2011, 17.00: Gost emisije Atlantis je Noam Čomski, profesor lingvistike na Masačusetskom institutu za tehnologiju...

Samo zakon o medijama koji su doneli 2009. ili '08. sprovode u delo... Toliko o demokratiji...

Значи,комуниста Мићуновић укида емисије и лустрира новинаре?Ако,ако,лопови треба да покажу право лице.

*********! Ne volim kad takve gnjide od ljudi nazivaju komunistima, to me vređa... ;)
 
Добре вести на нашем парчету слободног неба! Атлантис поново може да се слуша!

Наставак цензурисане култне емисије "Атлантис" – Емисија Атлантис Биљане Ђоровић, медијском цензуром протерана са таласа Радио Београда, емитујe се путем сајта Двери, у свом старом термину, недељом од 17 часова, као Атлантис Ултра.

Друга по реду емисија Атлантис ултра у првом делу посвећена је медијском фабриковању реалности, а у другом, новој студији о Сребреници која ускоро излази на српском језику.

Ево га линк за слушање Атлантиса Ултра:
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/po...no/atlantis-pobeda-nad-rezimskom-cenzurom.php
 

Back
Top