Цене у српским продавницама скупље у просеку 50% у односу на Москву

Pa sad s obzirom da su moji roditelji rodjeni u prvoj polovini 50-ih i pripadaju posleratnoj generaciji boomer-a i da sad vec imaju 7 banki a da sam ja generacija rodjena tamo sredinom 80-ih kapiram da si generacijski blizi meni nego mojim roditeljima ili si mozda tu neka medju-generacija izmedju mojih roditelja i mene.

Inace ok su mi Partibrejkersi skroz. ;)
sine, sa skoro 4 banke ti gledas da prevaris neku sojku sa imidzom? zaebi svezinu i negovanost, nego bre ima da rmbas, nema ti druge

Rusija raj na zemlji

Nazalost daleko od toga, Rusija je daleko od toga u bilo kom smislu, realno Rusija je isto jedno onako dosta nesrecno drustvo kao i mi koje razaraju sociajalne razlike (koje su mnogo izrazenije nego ovde), korupcija, melanholija, apatija, nemoral, itd i sad uprkos tome sto smo sa njima tradicionalno istorijski bliski i sto su oni mocna vojna i nuklearna sila, najveca drzava na svetu i imaju resurse oni definitivno nisu drustvo na koje bi mi trebalo da se ugledamo i kakvom bi mi trebalo da tezimo.

јеси и ти рмбо,признај,2 Посла?
Колика ти сад пензија,имаш ли је уопште?:lol:
on nema nikakav posao, mlati basket, i sanjari da je imidz bitan, da je tinejdzer, pa da kazemo OK
1 po glavi, zasto 2?
nisam ja jos za penziju, ja sam u 50-im godinama

Nazalost daleko od toga, Rusija je daleko od toga u bilo kom smislu, realno Rusija je isto jedno onako dosta nesrecno drustvo kao i mi koje razaraju sociajalne razlike (koje su mnogo izrazenije nego ovde), korupcija, melanholija, apatija, nemoral, itd i sad uprkos tome sto smo sa njima tradicionalno istorijski bliski i sto su oni mocna vojna i nuklearna sila, najveca drzava na svetu i imaju resurse oni definitivno nisu drustvo na koje bi mi trebalo da se ugledamo i kakvom bi mi trebalo da tezimo.
Па ти онда тежи овим западним Лихварима што ти скидају кожу са леђа...само истрајно и ударнички :lol:

sine, sa skoro 4 banke ti gledas da prevaris neku sojku sa imidzom? zaebi svezinu i negovanost, nego bre ima da rmbas, nema ti druge

Ama nikog ja ne zelim da "prevarim" , vec nasuprot, ja samo ne zelim da nudim ili da prodajem nesto sto nemam, mislim kao i svako i ja imam svoje vrline ali i nedostatke, i prosto zelim da budem "real" i da ponudim ono sto zaista imam a to su karakter, izgled, sarm, pozitivna energija, smisao za humor, zvaka, itd a sad ja verujem u pre svega rad na sebi i verujem u neki kreativan i konstruktivan rad a rmbanje cisto radi rmbanja me ne zanima.

Руска Федерација ће се распасти на 82 републике.

Да ли ће Магадан, главни град Далекоисточне Републике, имати ниже цене него Београд?

Who gives a fuckinski!
Ви немате ни праћку да изведете тако нешто.
Чак и ону разгетљиву гуму за праћку морате увозите из Чланице БРИКС-А.
:lol:

on nema nikakav posao, mlati basket, i sanjari da je imidz bitan, da je tinejdzer, pa da kazemo OK
1 po glavi, zasto 2?
nisam ja jos za penziju, ja sam u 50-im godinama

Pazi ne konkretno sam imidz (u smislu spoljni izgled, garderoba i sta ti ja znam) vec percepcija i dozivljaj sebe samoga, nije toliko bitno da li si ti sveze isfazinirao bradu i stavio aftersejv i da li si se negde pojavio u upadljivoj dukserici i novim patikama vec da prihvatis sebe onakvog kakav jesi, da si sam sa sobom dobar, da se dobro osecas u svojoj kozi i da zracis pozitivnom energijom (jer kako zracis tako i privlacis sto bi se reklo).

Inace to sto ja mozda nisam u radnom odnosu ne znaci da ne radim nista ili da mi uzalud prolaze dani, ali meni se ti mene, ja sam u biti srecan momak, ono zivim manje-vise kako zelim, bez nekog narocitog svakodnevnog stresa, raspolazem vremenom kako to meni odgovara, u biti nemam mnogo ali nisam zeljan nicega i svakodnevno radim stvari koje volim i koje me ispunjavaju.

Pazi ne konkretno sam imidz (u smislu spoljni izgled, garderoba i sta ti ja znam) vec percepcija i dozivljaj sebe samoga, nije toliko bitno da li si ti sveze isfazinirao bradu i stavio aftersejv i da li si se negde pojavio u upadljivoj dukserici i novim patikama vec da prihvatis sebe onakvog kakav jesi, da si sam sa sobom dobar, da se dobro osecas u svojoj kozi i da zracis pozitivnom energijom (jer kako zracis tako i privlacis sto bi se reklo).

Inace to sto ja mozda nisam u radnom odnosu ne znaci da ne radim nista ili da mi uzalud prolaze dani, ali meni se ti mene, ja sam u biti srecan momak, ono zivim manje-vise kako zelim, bez nekog narocitog svakodnevnog stresa, raspolazem vremenom kako to meni odgovara, u biti nemam mnogo ali nisam zeljan nicega i svakodnevno radim stvari koje volim i koje me ispunjavaju.

Значи...Паразит? :D

Ama nikog ja ne zelim da "prevarim" , vec nasuprot, ja samo ne zelim da nudim ili da prodajem nesto sto nemam, mislim kao i svako i ja imam svoje vrline ali i nedostatke, i prosto zelim da budem "real" i da ponudim ono sto zaista imam a to su karakter, izgled, sarm, pozitivna energija, smisao za humor, zvaka, itd a sad ja verujem u pre svega rad na sebi i verujem u neki kreativan i konstruktivan rad a rmbanje cisto radi rmbanja me ne zanima.
ok onda, ti besposlicari, a veruj kao janpi da cu ja da rmbam 2 posla umesto svako po 1
Сви ви американци морате РМБАТЕ 2 посла да би преживели.
Зашто си ти привилегован? :D
eto, ja sam imao srecu, bezveze se ubedjujemo, 600 evrica, 6000, ne zalim se ja na cene, nego vi, a meni sigurno nece proci zivot u racunanju i zrtvovanju ovoga da kupim ono - boli me uvo koliko sta kosta... ti malobrojni sto rade 2 posla oni ne stignu ni da trose
vec da prihvatis sebe onakvog kakav jesi, da si sam sa sobom dobar, da se dobro osecas u svojoj kozi i da zracis pozitivnom energijom (jer kako zracis tako i privlacis sto bi se reklo).
ma Znam, ali to sazrevanje se valjda desilo u tinejdz godinama, a ti si ih vec pomnozio sa 2 - mislim, oduzilo ti se to prihvatanje samog sebe, kreni dalje sa sopstvenom nadgradnjom
bez nekog narocitog svakodnevnog stresa,
stres nije uvek negativa
raspolazem vremenom kako to meni odgovara
vreme je najskuplje
u biti nemam mnogo ali nisam zeljan nicega
odlicno
svakodnevno radim stvari koje volim i koje me ispunjavaju.
to je najvaznije

ali ajd sad opet ispocetka, sta ces da radis, kada porastes?

Poslednja izmena:
Па ти онда тежи овим западним Лихварима што ти скидају кожу са леђа...само истрајно и ударнички :lol:
Pa sad iskreno i ja bi isto zeleo da je Rusija takva ali nazalost nije, prosto nije i sad jbga sta da radimo.

Recimo licno meni bi najvise odgovarao neki skandinavski model (samo bez tog preterivanja sa tim new age i lgbt glupostima).

Uostalom zasto bi mi hteli i morali da budemo kao neko drugi i zasto bi mi hteli da budemo neko drugi ili da kopiramo nekog, zasto mi prosto ne bi bili mi i zasto od svakog drustva i sistema ne bi uzeli po nesto sto se nama svidja i odgovara i onda napravili nekakav miks koji je pre svega nama po volji i ukusu, mislim kao i na individualnom nivou, ja sam ja i volim sebe ovakvog kakav jesam i zaista nit imam potrebu nit zelim da nekog kopiram ili da budem kao neko drugi.

Плата у Москви 1500 марака бајо мој.

Али је зато потрошачка корпа 4000.

Није нешто боље ни у твојој Швабији,горе...којом си се толико хвалио.
Где ти Побратим Победоносцев....јел умро?

Све у свему,
Рус вас ресетоваоо Носфи :hahaha:
Сви ви упадате у Рецесију следеће године,хебе Рус и не вади:D

Боже ,колико сте само осиромашили...
па ту више нема толико Производа у Алди,Лидлу као раније,
и она ЕДЕКА почела продаје шкарт робу као овај двојац,
а раније је ЕДЕКА држала Ниво,неки.

Кад ће 27ми пакет санкција?:hahaha:

Све у свему,
Рус вас ресетоваоо Носфи :hahaha:
Сви ви упадате у Рецесију следеће године,хебе Рус и не вади:D

Боже ,колико сте само осиромашили...
па ту више нема толико Производа у Алди,Лидлу као раније,
и она ЕДЕКА почела продаје шкарт робу као овај двојац,
а раније је ЕДЕКА држала Ниво,неки.

Кад ће 27ми пакет санкција?:hahaha:
to je nase americko maslo, mi cemo ih tek resetovati,. ali ko ih hebe kada su fasisti

Налаз је суморан: некадашња привредна локомотива Европе је једина земља на Старом континенту која није остварила привредни раст из 2019, године пандемије. Подаци су сурово неумољиви: пад директних страних инвестиција (2022. у односу на 2021. је минус 50,6 процената), пад индустријске производње (јун 2023. у односу на јун 2019. минус седам одсто) и да споменемо још само вртоглав раст цена енергије за индустрију (155 одсто 2022. у односу на 2020) због чега је у току велика сеоба производних капацитета у иностранство.
https://srbin.info/pocetna/aktuelno/nemacka-cena-ukrajinskog-rata/
Политичке последице су друга и дуга прича о чему неком другом приликом. Једно је, међутим, сигурно: Немачка и Европа су, поводом рата у Украјини – под челичним стиском Вашингтона, а у име непорециве солидарности с Украјином – изгубили и оно мало аутономије коју су имале у спољној политици.

ok onda, ti besposlicari, a veruj kao janpi da cu ja da rmbam 2 posla umesto svako po 1
eto, ja sam imao srecu, bezveze se ubedjujemo, 600 evrica, 6000, ne zalim se ja na cene, nego vi, a meni sigurno nece proci zivot u racunanju i zrtvovanju ovoga da kupim ono - boli me uvo koliko sta kosta... ti malobrojni sto rade 2 posla oni ne stignu ni da trose
ma Znam, ali to sazrevanje se valjda desilo u tinejdz godinama, a ti si ih vec pomnozio sa 2 - mislim, oduzilo ti se to prihvatanje samog sebe, kreni dalje sa sopstvenom nadgradnjom
stres nije uvek negativa
vreme je najskuplje
odlicno
to je najvaznije

ali ajd sad opet ispocetka, sta ces da radis, kada porastes?

E torima ajde ostavi se mene leba ti, idi leci svoje frilustracije na nekom drugom, a i mislim ko sam ja tebi u zivotu, nit si me ikad video, nit ces me ikada videti nit znas da ja postojim uopste, imas valjda svoj zivot pa ga zivi onako kako mislis da treba, ostavi se mene, to ako sam ja ovde bio raspolozen da podelim neka svoja vidjenja ili detalje iz svog zivota to ne znaci da sam dozvolio nekom da se mesa u moj zivot, niti da trazim nekog lajf-kouca a ponajmanje mi treba tvoj blagoslov za bilo sta.

Tako da zelim ti ugodan dan i budi pozdravljen. :byebye:

E torima ajde ostavi se mene leba ti, idi leci svoje frilustracije na nekom drugom, a i mislim ko sam ja tebi u zivotu, nit si me ikad video, nit ces me ikada videti nit znas da ja postojim uopste, imas valjda svoj zivot pa ga zivi onako kako mislis da treba, ostavi se mene, to ako sam ja ovde bio raspolozen da podelim neka svoja vidjenja ili detalje iz svog zivota to ne znaci da sam dozvolio nekom da se mesa u moj zivot, niti da trazim nekog lajf-kouca a ponajmanje mi treba tvoj blagoslov za bilo sta.

Tako da zelim ti ugodan dan i budi pozdravljen. :byebye:
ja te bar nisam nazvao parazitom, kao janpi... ljuti se do mile volje, tu tvoju ZIVOTNU FILOZOFIJU smo svi prosli, ali negde do 20 i neke, a ti ces skoro u 40-u, kao da je vreme stalo, a znamo da nije

ja te bar nisam nazvao parazitom, kao janpi... ljuti se do mile volje, tu tvoju ZIVOTNU FILOZOFIJU smo svi prosli, ali negde do 20 i neke, a ti ces skoro u 40-u, kao da je vreme stalo, a znamo da nije
Ево ја радим два посла,некада и три ,и?
Шта ,добро ми је? Кренуло ме?
Треба живети.
У овом друштву те нико не види,а мишљење имају сви...

Ево ја радим два посла,некада и три ,и?
Шта ,добро ми је? Кренуло ме?
Треба живети.
У овом друштву те нико не види,а мишљење имају сви...
vas dvojica ste dve krajnosti jedne iste jalovine: ti bi da napravis pare, a on jos samozadovoljniji imidz, obojica u strahu od beznadja, dok ne legnete na vucicevu rudu, litijum... onda cete tek mozda shvatiti da ste robovali iluziji

vas dvojica ste dve krajnosti jedne iste jalovine: ti bi da napravis pare, a on jos samozadovoljniji imidz, obojica u strahu od beznadja, dok ne legnete na vucicevu rudu, litijum... onda cete tek mozda shvatiti da ste robovali iluziji
Олако анализираш.
Много лове ми оставили па сам паметан и солим памет другима како немају појма са животом....

Back