Cene goriva-benzina i dizela

Ako je benzin sad 176 onda ako ode na 175 nije otisao gore nego je jos pao.
A dizel je vec na 198 a posto ide na 197 znaci i on pada za 1 dinar.
Cene znaci ne idu gore nego sitno dole.
Dabome ,e sad izbori zavrseni neka rokaju do 300.
Sitno 50 para dole a 30 dinara gore …

Код мене:
Дизел 53₽ или 0,57€
Бензин 51,5₽ или 0,55€
Dzabaluk
 
Vozi li tamo neko na TNG ili LPG? Pošto je to ako ima?
Да, много људи, посебно метан пошто је Гаспром изградио пуно пумпи за точење метана.
Цена за гас је 35₽ или 0,38€ а метана 21₽ или 0,22€

Да додам, пуно је камиона који су са дизела пребачени на метан!
Аутобуси у градском саобраћају 90% на метан!
 
Да, много људи, посебно метан пошто је Гаспром изградио пуно пумпи за точење метана.
Цена за гас је 35₽ или 0,38€ а метана 21₽ или 0,22€

Да додам, пуно је камиона који су са дизела пребачени на метан!
Аутобуси у градском саобраћају 90% на метан!
I ovde kod mene je više od polovine gradskih buseva sad na metan. Ima nešto i kamiona, ali malo. Problem je što je pumpi za metan malo, recimo u Novom Sadu samo jedna pa se često dosta čeka.
Plina međutim ima na skoro svakoj pumpi na kojoj se inače toče i benzin i dizel.
 
Mi kada smo gledali n1 vozila za firmu ispalo je da metana nema ništa usput a mali rezervoari upravo zbog n1. Da napuniš ode ti 20% radnog vremena.
Овде, код мене, у последње три године изградили су баш много пумпи за метан.
Раније је било неких две а сада, град величине, пола милиона, има једно 15-так пумпи.
 
Metan nije nikakva glupost jer ako uzmes auto sa vecim kapacitetom boca onda se itekako isplati.
Grande Punto ili EVO imaju bocu od 13 kg dok Zafira B ima 20 kg a Multipla 25 kg.
I sa 13kg kod Grande Punta mozes da predjes 250 km gradske voznje ili preko 400 km na otvorenom. Prosecno 300 km tako da ne vidim sta se tu ne isplati ako ne zivis pokraj pumpe sa metanom.
Najmanji kapacitet ima Citroen C3 i tu je boca od 7 ili 8 kg i ti je vec zaista smesno ali opet mozes preci 200 km i uspust verovatno imas pumpu na metan. U svakom slucaju kad nestane metana vozis na benzin i opet je jeftinija voznja kud i kamo.
 
Jednom davno sam gledao g punta sa tom metan bocom izgledalo je kao da je neko ugradio avionsku bombu u gepek :lol:

SAVE_20220405_220658.jpg
 
I kreneš malo izvan beograda ne možeš da se vratiš :lol: o moru ne razmišljaš em nema domet ni do pola a u gepek ti stane jedva četkica za zube ako je naguraš :lol: a trap stalno riknjava jer auto ima dve tone :lol:
Malo izvan Beograda?
Pa koliki ti smatras da je taj Beograd? Cela Srbija?
Ti sa Grande Puntom mozes da dodjes do Subotice i da se vratis na metan.
To ti ocigledno nije dovoljno a samo zato sto pljujes po metasnu opd pocetka i spominjes nekakve bombe sto je smesno i bolesno tj nazadno.
Eto ti gotovo svi gradski autobusi su na metan pa nesto ne cujemo da je otisao deo grada jer je nesto eksplodiralo a bar se ti autobusi voze svakodnevno.
Gepek jeste manji na Grande Puntu ali opet preterujes jer staje sasvim dovoljno za tu klasu automobila a to sto ne stane u gepek stace napred jel tako?
Svest vlasnika takvog automobila je drugacija i on ima vec u glavi zasto mu je manji gepek.
Ali eto npr uzmimo Opel Zafiru gde gepek ne trpi a gde ima mesta kao u malo kom automobilu a koja pritom moze da predje vise km jer ima vecu zapreminu boca.
Sto se tu ne provalis kako je mali gepek?
 
TNG je bio isplativ. Kada se pogleda, on je poskupeo više od 100 odsto od dana kada je prvi put uveden kod nas što je sramota.
Čim se omasovilo, odmah kreće država da udara harač.

Mi jeste da kuburimo sa naftom ali imamo veliku količinu vode koju bacamo.

Umesto da tu voda koju bacamo usmerimo u države bogate naftom i dobijemo sjajne uslove za kupovinu energenata, mi to ne činimo jer smo glupa država.
 
moj rodjak je jos 90-ih vozio na plin, imao je i neku pumpu pa je pretakao .

nisam se nesto interesovao pa ne znam detalje.

ja sam prvi put ubacio plin na kola negde 2002 , automoto savez ugradjivao

tako da tacno znam da je tada kostao 22 din

dok je benzin kostao 65 ili 66
 
moj rodjak je jos 90-ih vozio na plin, imao je i neku pumpu pa je pretakao .

nisam se nesto interesovao pa ne znam detalje.

ja sam prvi put ubacio plin na kola negde 2002 , automoto savez ugradjivao

tako da tacno znam da je tada kostao 22 din

dok je benzin kostao 65 ili 66
Гас је највише почео да стиже цену бензина када су се "генијално" сетили да уведу акцизу... Јес' она и даље мања, али таква разлика као на почетку више није могућа.
 

Back
Top