Cene goriva-benzina i dizela

mario80

Buduća legenda
Poruka
37.255
Uglavnom mi ćemo da pocrkamo od gladi vožnja je tu više manje nebitna. Evo cela srbija zasejala suncokret malo košta a ne treba đubrivo. Grickaćemo semenke i voziti bicikle.
Ja pre par meseci sunuo pun po 150 pa posle dosui za po 170 šta li me čeka za par meseci kada potrošim sve? 😱

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.837
E vidis kad se auto vozi onda ti rezervoar traje bukvalno 15 dana a nekome i manje.
Ja vozio Grande Punto 1,4 T-jet koji je imao pola rezervoara i za 7 dana sam potrosio skoro sve a auto trosi 9L u cistoj gradskoj voznji uz obavezno flekanje sa nekim napaljenim likom koji misli kako je brz. Kad sam ga vozio bapski bila mi je potrosnja 6,6 po bordu.

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.670

BEOGRAD, 12. maj 2022 POLICIJA ISPITUJE POREKLO IMOVINE GRAĐANA KOJI SU SIPALI PUN REZERVOAR​

U okviru borbe protiv pranja novca, policija će ispitati poreklo imovine svih građana koji su u prethodnih mesec dana do vrha napunili rezervoare svojih automobila, najavljeno je iz MUP-a.

– Pranje novca je problem sa kojim se suočavaju sve države u regionu i zajedničkim snagama pokušavamo da suzbijemo taj vid kriminala – kažu u policiji. – Već duže vreme, naše službe rade proveru lica čiji troškovi prevazilaze prijavljena primanja. Istrage su intezivirane poslednjih dana, a na informativni razgovor je privedeno više osoba za koje je primećeno da toče pun rezervoar na svojim automobilima. Svi oni će morati da dokažu odakle im novac i kako su došli do njega. Ukoliko se utvrdi da je nemoguće dokazati poreklo imovine, rezervoari će im biti ispražnjeni, a protiv njih podnete krivične prijave – najavljuju u MUP-u.

Policija je ovim povodom stupila u kontakt sa vlasnicima benzinskih pumpi, prikupila snimke sa nadzornih kamera i detaljno proverava sumnjive aktivnosti.

– U ovu akciju su uključeni svi sektori MUP-a. Pored policajaca koji su pojačali kontrolu na samim pumpama, veliku pomoć nam pruža saobraćajna policija, koja je dobila nalog da prilikom kontrole proveri i nivo goriva u automobilu. Otvoren je i specijalni broj na koji točioci mogu prijaviti sumnjiva lica čim čuju rečenice kao što su “Sipaj pun“ ili “Do vrha“.

U MUP-u naglašavaju da je ovo tek početak borbe protiv pranja novca i da će, već na jesen, pokrenuti novu fazu tokom koje će proveravati poreklo imovine svima koji pale bojler na skupoj struji.

Bojan Savić

link

Poruka
8.567

BEOGRAD, 12. maj 2022 POLICIJA ISPITUJE POREKLO IMOVINE GRAĐANA KOJI SU SIPALI PUN REZERVOAR​

U okviru borbe protiv pranja novca, policija će ispitati poreklo imovine svih građana koji su u prethodnih mesec dana do vrha napunili rezervoare svojih automobila, najavljeno je iz MUP-a.

– Pranje novca je problem sa kojim se suočavaju sve države u regionu i zajedničkim snagama pokušavamo da suzbijemo taj vid kriminala – kažu u policiji. – Već duže vreme, naše službe rade proveru lica čiji troškovi prevazilaze prijavljena primanja. Istrage su intezivirane poslednjih dana, a na informativni razgovor je privedeno više osoba za koje je primećeno da toče pun rezervoar na svojim automobilima. Svi oni će morati da dokažu odakle im novac i kako su došli do njega. Ukoliko se utvrdi da je nemoguće dokazati poreklo imovine, rezervoari će im biti ispražnjeni, a protiv njih podnete krivične prijave – najavljuju u MUP-u.

Policija je ovim povodom stupila u kontakt sa vlasnicima benzinskih pumpi, prikupila snimke sa nadzornih kamera i detaljno proverava sumnjive aktivnosti.

– U ovu akciju su uključeni svi sektori MUP-a. Pored policajaca koji su pojačali kontrolu na samim pumpama, veliku pomoć nam pruža saobraćajna policija, koja je dobila nalog da prilikom kontrole proveri i nivo goriva u automobilu. Otvoren je i specijalni broj na koji točioci mogu prijaviti sumnjiva lica čim čuju rečenice kao što su “Sipaj pun“ ili “Do vrha“.

U MUP-u naglašavaju da je ovo tek početak borbe protiv pranja novca i da će, već na jesen, pokrenuti novu fazu tokom koje će proveravati poreklo imovine svima koji pale bojler na skupoj struji.

Bojan Savić

link
Jel to neka šala? Newsbar ili tak nešto?

Uraghan

Domaćin
Poruka
3.546
Gorivo jeste preskupo jer se drzava ugradjuje oko 100% u ukupnu cenu. Drugo gorivo ne cini samo voznja automobila vec se ugradjuje u bukvalno sve druge cene. I koja bi bila svrha da jos poskupi? Cene svega bi jos vise skocile sto bi opet osetio najvise nizi i srednji sloj drustva, bilo bi vise para za namestene tendere i vozikanje "tapsaca" po gradovima dok bi standard realno jos vise opao.

Poruka
8.567
Izgleda da od sutra kod nas značajnije pojeftinjuje dizel i plavi dizel, a benzin poskupljuje, čime će dizel opet biti jeftiniji od benzina.
Tank dizela od 50 litara trebao bi pojeftiniti za 22.5kn (oko 350din) ili za 0.45kn (7din) po litri pa bi sad litra dizela trebala biti 13.02kn (202.5din).
Tank benzina od 50 litara trebao bi poskupjeti za 6.5kn (101din) ili za 0.13kn (2din) po litri pa bi sad litra benzina trebala biti 13.41kn (208.5din).
Autoplin pojeftinjuje 3lipe po litri.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.