Quantcast

Cena sata preko mobilnog

ManInTheBox

Početnik
Poruka
2
Koliko kosta sat vremena na netu ako se konektujem preko mobilnog,naravno interesuje me ukupna cena kredit prov.i...?
Unapred hvala!
Postoje dve opcije da koristis internet preko mobilnog telefona:
1.Wap preko GSM-a
2.Wap preko GPRS-a
1.Ukoliko koristis Wap preko GSM-a tarifira ti se vreme koliko si na netu i moj iskreni savet je da to nikako ne koristis (mnogo kosta)
2.Ukoliko koristis Wap preko GPRS-a tarifira ti se kolicina preuzetih podataka a ne vreme na netu
Jedna Web strana priblizno iznosi 100KB(zavisi kako koja)
Cenovnik GPRS-a mozes pogledati na sajtovima nasih mobilnih operatera u zavisnosti koji tarifni profil koristis
Sustina je da ti se koriscene interneta uz pomoc mobilnog nikako ne isplati i jedino moze da bude altenativa ukoliko samo surfuje a nista ne download-ujes ili upload-ujes!
Nadam se da sam ti barem malo pomogao...Pozz

salko1

Početnik
Poruka
22
Zahvaljujem na odgovorima! Sad bi da objasnim situaciju malo bolje:moja centrala je stara analogna pa mi je brzina na netu sve samo ne brzina ponekad mi treba i vise od 2 minuta da otvorim jednu stranu pa bi zato preso na konekciju preko mobilnog posto za ADSL ili bezicni nema sanse.Pocetnik sam i ne snala
zim se pa bih Vas molio ako moze makar i priblizno neka racunica o ceni na sat samo surf ?A Mini opera koliko kosta s njome? Hvala!

mornar_popaj

Ističe se
Poruka
2.841
Evo najsvezije informacije.
Dakle imas varijantu WAP preko GSM i to je:
* 7,00 din/min, radnim danom od 08.00-22.00 i
* 4,00 din/min, radnim danom od 22.00-08.00, vikendom i državnim praznicima.
U ovom slucaju dok si na netu nemozes da primas i saljes pozive a naplacuje ti se vreme provedeno na internetu.

Druga varijanta je GPRS i tu se naplacuje 3 dinara za 100KB ali samo u toki tarifi,za sve ostale je 5 dinara.Racuna se download plus upload.
Za jednu otvorenu stranu na krsti od oko 300KB naplatili su mi oko 16 dinara.Vreme provedeno na netu bez otvaranja necega tj. bez downloada i uploada se nenaplacuje.
Dok si na netu mozes primati pozive.

Prvo moras imati podesen GPRS na mob. pa onda da podesis i na kompu.GPRS na mob. podesavas tako sto trazis da ti posalju poruku i onda je sacuvas ili instaliras(zavisno koji je telefon).Mozes i peske sve da kucas ali ovako je jednostavnije.
Ovde imas u pdf-u lepo objasnjeno kako da podesis na kompu.Jeste da je uputstvo za Win2k ali slicno je i za XP.Podaci koje unosis su isti,jedino je redosled drugaciji.
Protok je 115kbps odnosno onaj realni max 12KB/s i naravno zavisi od jacine signala.

Cene su bez PDV-a.

ManInTheBox

Početnik
Poruka
2
salko1
Napisao sam ti da ovaj vid konekcije moze da bude samo alternativa za surfovanje i nemoj da se zbunjujes sa skidanjem filmova i sl. jer ces zaista mnogo platiti i BATALI download!
A sto se cena tice imas tri operatera i svaki od njih ima po desetak tarifa kako za prepaid,postpaid,biznet...
Ako te interesuje mts ima postpaid tarife 3GNet i ovde su ti sve detaljnije informacije http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2115
Pozz