Цена производње не прати курс
Привредници забринути због јачања динара у последњих неколико дана, каже директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза Божидар Лаганин. Није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, каже Лаганин.
Директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза (СИЕПА) Божидар Лаганин изјавио је да су представници привреде забринути због кретања курса и јачања динара у последњих неколико дана, као и да није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, уколико расте вредност домаће валуте.
Економисти указују да овакво јачање динара нема упориште у реалној економији и објашњавају да домаћа валута јача, услед пласмана евра инвеститора, али пре свега банака у државне хартије, јер су приноси (камата) на те хартије од вредности атрактивни за улагања.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/895996/Цена+производње+не+прати+курс
Обратите пажњу на оно да нема појефтињења иако курс динара расте,знаци да се власт захебала,мислили су да це вестацким јацањем динара поправити стандард грађана пред изборе!
Ето како се у Србији ради све је маска и маркетинг осим корупције и лоповлука!
Шта мисли те браћо срби хоћели Борис Безалтернативни опет плашити неук народ да због Томе Николића пада вредност динару?
Привредници забринути због јачања динара у последњих неколико дана, каже директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза Божидар Лаганин. Није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, каже Лаганин.
Директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза (СИЕПА) Божидар Лаганин изјавио је да су представници привреде забринути због кретања курса и јачања динара у последњих неколико дана, као и да није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, уколико расте вредност домаће валуте.
Економисти указују да овакво јачање динара нема упориште у реалној економији и објашњавају да домаћа валута јача, услед пласмана евра инвеститора, али пре свега банака у државне хартије, јер су приноси (камата) на те хартије од вредности атрактивни за улагања.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/895996/Цена+производње+не+прати+курс
Обратите пажњу на оно да нема појефтињења иако курс динара расте,знаци да се власт захебала,мислили су да це вестацким јацањем динара поправити стандард грађана пред изборе!
Ето како се у Србији ради све је маска и маркетинг осим корупције и лоповлука!
Шта мисли те браћо срби хоћели Борис Безалтернативни опет плашити неук народ да због Томе Николића пада вредност динару?