Цена производње не прети курс динара! Власт се игра са еклономијом!

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
Цена производње не прати курс

Привредници забринути због јачања динара у последњих неколико дана, каже директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза Божидар Лаганин. Није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, каже Лаганин.
Директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза (СИЕПА) Божидар Лаганин изјавио је да су представници привреде забринути због кретања курса и јачања динара у последњих неколико дана, као и да није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, уколико расте вредност домаће валуте.
Економисти указују да овакво јачање динара нема упориште у реалној економији и објашњавају да домаћа валута јача, услед пласмана евра инвеститора, али пре свега банака у државне хартије, јер су приноси (камата) на те хартије од вредности атрактивни за улагања.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/895996/Цена+производње+не+прати+курс

Обратите пажњу на оно да нема појефтињења иако курс динара расте,знаци да се власт захебала,мислили су да це вестацким јацањем динара поправити стандард грађана пред изборе!
Ето како се у Србији ради све је маска и маркетинг осим корупције и лоповлука!
Шта мисли те браћо срби хоћели Борис Безалтернативни опет плашити неук народ да због Томе Николића пада вредност динару?
 
Цена производње не прати курс

Привредници забринути због јачања динара у последњих неколико дана, каже директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза Божидар Лаганин. Није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, каже Лаганин.
Директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза (СИЕПА) Божидар Лаганин изјавио је да су представници привреде забринути због кретања курса и јачања динара у последњих неколико дана, као и да није разумљиво зашто не долази до појефтињења садржаја у производњи, уколико расте вредност домаће валуте.
Економисти указују да овакво јачање динара нема упориште у реалној економији и објашњавају да домаћа валута јача, услед пласмана евра инвеститора, али пре свега банака у државне хартије, јер су приноси (камата) на те хартије од вредности атрактивни за улагања.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/895996/Цена+производње+не+прати+курс

Обратите пажњу на оно да нема појефтињења иако курс динара расте,знаци да се власт захебала,мислили су да це вестацким јацањем динара поправити стандард грађана пред изборе!
Ето како се у Србији ради све је маска и маркетинг осим корупције и лоповлука!
Шта мисли те браћо срби хоћели Борис Безалтернативни опет плашити неук народ да због Томе Николића пада вредност динару?
Vrlo interesantna tema, ali je meni interesantnije to da niko od forumasa ne reaguje na nesto sto je od zivotne vaznosti za sve nas. A da je tema bila gej parada, ili ruska donacija za mozaike u hramu Svetog save ili nesto tako vec bi ovde bilo "mali milion postova". Ocigledno da ekonomska situacija u Srbiji uopste nije toliko losa koliko se prica i pise, kada vecinu forumasa ne interesuje takva tema.
 

Back
Top