Cena girosa u Grčkoj posvađala Srbe

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.867

Savo objavio fotografije sa grčkih plaža, slučajno spomenuo cenu girosa, pa ispao haos na društvenim mrežama:"NEMOJ NEKO DA MI KAŽE DA JE U BEOGRADU DRUGAČIJE"


Prvi turisti iz Srbije već su se domogli grčke obale, te su već počeli da se nižu utisci sa letovanja. Upravo zato, nakon jedne objave na društvenim mrežama povela se prava polemika i to oko girosa.

Unutar fejsbuk grupe "Grčka uživo", član po imenu Savo, podelio je prelepe slike pejsaža i šetališta iz Haniotija i Pefkohorija, da bi na krjau naveo i cenu girosa. Ispostavilo se na kraju, sudeći po reakcijama, da je giros ipak bio malo važniji članovima grupe nego samo more.

Giros razdora​

Naime, u odnosu na prošlu godinu, cena omiljene brze hrane Srba u Grčkoj, navodno je neznatno poskupela, ali to se baš i nije dopalo nekim korisnicima.

"Trknuo sam " službeno" do Haniotija .. giros 4 evra, a evo utisci", napisao je Savo.

Poskupljenje od nepunih pola evra, izazvolo je popriličnu nevericu, te su se komentari samo nizali.


Ad
"Baš ga preterali sa 4 evra, nemoj neko da kaže kako je u Beogradu 500+ din jer je to tek boleština", napisao je jedan član.

Sledeći je objasnio da je prošle godine u jednom drugom letovalištu za giros pitu plaćao četiri evra, te da ovo nije ni iznenađenje, ali ni skupo....
 
U Nemačkoj kebab 5-6 evra valjda mu to isto dodje kao giros. Vidim cene inače ne jedem tursko sranje
Onda je pojeftinilo jer je za Božić kada sam bio zadnji put cena bila 6€ pa i 7€ za onaj "mit Käse" u Berlinu. A to "sranje" bih klopao svaki dan bez problema kao i grčku verziju zvanu giros. Čak mi je turska konceptualno bolja jer ne trpaju pomfrit Jedino svinjetina drži giros u konkurenciji :lol:
Inače u Grčkoj je to osnovni street food normalno je da bude jeftiniji u odnosu na ostatak Evrope. Do pretprošle godine je bio oko 2,5€ tako da jeste značajno povećanje ali to se svuda dešava.
 
Onda je pojeftinilo jer je za Božić kada sam bio zadnji put cena bila 6€ pa i 7€ za onaj "mit Käse" u Berlinu. A to "sranje" bih klopao svaki dan bez problema kao i grčku verziju zvanu giros. Čak mi je turska konceptualno bolja jer ne trpaju pomfrit Jedino svinjetina drži giros u konkurenciji :lol:
Inače u Grčkoj je to osnovni street food normalno je da bude jeftiniji u odnosu na ostatak Evrope. Do pretprošle godine je bio oko 2,5€ tako da jeste značajno povećanje ali to se svuda dešava.
Nije svuda ista cena ja sam na istoku
 
U Nemačkoj kebab 5-6 evra valjda mu to isto dodje kao giros. Vidim cene inače ne jedem tursko sranje

Nije isto, gyros je sa svinjskim mesom i obično tu ubace one najmasnije delove plus u Grčkoj sada trpaju pomfrit a nije tako uvek bilo tako da - BLJAK!!
Kebab sa druge strane, a imaš Šiš kebab koji je na drvcetu ili šipki, nešto kao ražnjić kod nas i Döner koji je u hlebu/lepinji je sa ovčim, govedjim ili pilećim mesom jer muslimani, gde je inače kebab zastupljen ne jedu svinjetinu, naravno.
I sad ako se misliš da je “muzzie” istom rukom prao šupak pre nego što je došao da tebi u lepinju ubaci lojavu ovčetinu onda bih ti preporučio Šiš kebab jer na grilu vatra eventualno sagori sve fekalije sa mesa.😅

Što se mene tiče dao bih 10 ovih današnjih gyrosa sa pomfritom za jedan Döner sa mešanim mesom.
 
U Nemačkoj kebab 5-6 evra valjda mu to isto dodje kao giros. Vidim cene inače ne jedem tursko sranje
Kebab apsolutno nije tursko jelo u originalu

Jelo postoji u istorijskim zapisima Persije, Iraka (Babilona), Maroka itd, jako dugo pre pojave bilo kakvog spomena o postojanju Turaka. A i rec kebab je arapska rec. Dovoljno je da posetis neku arapsku zemlju. Mnogo jela koja se smatraju turskim su cisto arapsko poreklo, i ne samo ishrana, nego razne druge stvari koje su otomani prisvojili jer su dugo vladali.

Horde Anatolije su pokrale mnogo od Arapske kulture i znanja, i to lazno predstavljaju kao unikatno svoje. Al tu su istorijski zapisi, i to ne moze da prodje.
 
Kebab apsolutno nije tursko jelo u originalu

Jelo postoji u istorijskim zapisima Persije, Iraka (Babilona), Maroka itd, jako dugo pre pojave bilo kakvog spomena o postojanju Turaka. A i rec kebab je arapska rec. Dovoljno je da posetis neku arapsku zemlju. Mnogo jela koja se smatraju turskim su cisto arapsko poreklo, i ne samo ishrana, nego razne druge stvari koje su otomani prisvojili jer su dugo vladali.

Horde Anatolije su pokrale mnogo od Arapske kulture i znanja, i to lazno predstavljaju kao unikatno svoje. Al tu su istorijski zapisi, i to ne moze da prodje.

Pa on je mislio na ono što se prodaje u Nemačkoj to jest Döner a to jeste Tursko jelo… ustvari to je jelo izmišljeno od Turskih gastarbajtera u Berlinu tamo početkom 70-ih godina po ugledu na Američki burger. Brza hrana, “to go”, za gastose koji od posla nisu imali vremena da kuvaju, meso u lepinji sa dodacima povrća i sosa po izboru se primila i iz Berlina raširila i po Istanbulu ali i ostalim delovima sveta. Naravno, Belin je i dalje glavni grad te vrste kebaba mada bih ja rekao da u Malmö-u , Švecka, ima više kebabdžinica na kvadratnom kilometru nego i u samom Berlinu.
 
Pa on je mislio na ono što se prodaje u Nemačkoj to jest Döner a to jeste Tursko jelo… ustvari to je jelo izmišljeno od Turskih gastarbajtera u Berlinu tamo početkom 70-ih godina po ugledu na Američki burger. Brza hrana, “to go”, za gastose koji od posla nisu imali vremena da kuvaju, meso u lepinji sa dodacima povrća i sosa po izboru se primila i iz Berlina raširila i po Istanbulu ali i ostalim delovima sveta. Naravno, Belin je i dalje glavni grad te vrste kebaba mada bih ja rekao da u Malmö-u , Švecka, ima više kebabdžinica na kvadratnom kilometru nego i u samom Berlinu.
Najbolji je u MInKenu.
Turski Doner je isključivo od pilećeg mesa, što sa girosima nije slučaj. Bez obzira da li se prodaju u Grčkoj ili Nemačkoj.
 
Najbolji je u MInKenu.
Turski Doner je isključivo od pilećeg mesa, što sa girosima nije slučaj. Bez obzira da li se prodaju u Grčkoj ili Nemačkoj.
Ma jok bre, to su novije varijante jer je döner na lošem glasu kao vrlo mrsno i nezdravo jelo pa je tu piletina ubačena kao “zdrava” varijanta. Ustvari ona najgora masnoća i sodijum dolaze od soseva i dresinga koji se besomučno trpaju da bi se zakamuflirao ukus bajatog mesa.
Inače tradicionalni izvorni döner je ”beef&lamb” kombinacija. Meni lično čisto pileći kebab je uvek suv i bezukusan u poredjenju sa ovim drugim vrstama mesa….ali o ukusima naravno ne treba raspravljati.
Renomirani kulinarski magazin Taste Atlas objavio je listu najukusnijih dönera na svetu i Berlinski Mustafa je tek na trećem mestu:

https://www.tasteatlas.com/doner-kebab/wheretoeat
 
Ma jok bre, to su novije varijante jer je döner na lošem glasu kao vrlo mrsno i nezdravo jelo pa je tu piletina ubačena kao “zdrava” varijanta. Ustvari ona najgora masnoća i sodijum dolaze od soseva i dresinga koji se besomučno trpaju da bi se zakamuflirao ukus bajatog mesa.
Inače tradicionalni izvorni döner je ”beef&lamb” kombinacija. Meni lično čisto pileći kebab je uvek suv i bezukusan u poredjenju sa ovim drugim vrstama mesa….ali o ukusima naravno ne treba raspravljati.
Renomirani kulinarski magazin Taste Atlas objavio je listu najukusnijih dönera na svetu i Berlinski Mustafa je tek na trećem mestu:

https://www.tasteatlas.com/doner-kebab/wheretoeat
Nismo se razumeli al se slažem da je pileći suv i bezukusan.
Hvala na listi.
 
Još jedna stvar u vezi gyrosa i kebaba, u Americi, iako ima naravno pravog Grčkog gyrosa, u većini slučajeva ćete naići na “gyro” bez S, ili što bi tamo rekli “ЏАЈРО”. Njega prave većinom Meksikanci kao brzu hranu i servira se kao “meal” sa french fries-om sa strane i Kokicom Kolicom. Taj “gyro” je ustvari kebab jer je skoro isključivo beef u pitanju i sama textura mesa je kebab i nema veze sa svinjskim, pravim gyrosom.
I kada kao pravi Srbin hoćeš da ih nešto naučiš i kažeš im alo bre ljudi, ovo vam nije gyros, ovo vam je kebab, oni se ljute i kažu aj ne seri matere ti, pa valjda mi znamo šta je pravi gyro, kao što znamo i šta je prava pizza, jer sve to je izmišljeno ovde.😅
 
Nije isto, gyros je sa svinjskim mesom i obično tu ubace one najmasnije delove plus u Grčkoj sada trpaju pomfrit a nije tako uvek bilo tako da - BLJAK!!
Kebab sa druge strane, a imaš Šiš kebab koji je na drvcetu ili šipki, nešto kao ražnjić kod nas i Döner koji je u hlebu/lepinji je sa ovčim, govedjim ili pilećim mesom jer muslimani, gde je inače kebab zastupljen ne jedu svinjetinu, naravno.
I sad ako se misliš da je “muzzie” istom rukom prao šupak pre nego što je došao da tebi u lepinju ubaci lojavu ovčetinu onda bih ti preporučio Šiš kebab jer na grilu vatra eventualno sagori sve fekalije sa mesa.😅

Što se mene tiče dao bih 10 ovih današnjih gyrosa sa pomfritom za jedan Döner sa mešanim mesom.
Do sad sam pojeo dva kebaba u životu i to samo kad je firma vodila posle baustelle, sad uzmem pivo umesto kebaba. Giros jeo u Grčkoj al mi nije legno masno na onu njihovu vrućinu. I tu sam opet pio pivo radije.
Imaš fot. kad "majstori" pakuju meso za kebab na onu cev pa se jedan popeo bosim nogama da nagazi
 
Inače giros je prošle godine prelazio 4€ u Pargi tako da ne razumem o čemu pričaju.
Naročito što je u Srbiji skuplji, tako da ispade da jedni samo na letovanju jedu giros :mrgreen:
:rumenko:
u beogradu ne jedem goros samo u grckoj i to je uvek kada dodjem prva hrana koju pojedem i jos par puta jer volim giros i cena me ne zanima
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle godine u grckoj giros placao izmedju 9 I 19e , a samo u nekom udaljenom selu malo losiji je bio 4,5e.
Isto je kostala I nekad I skuplje pljeska , pa ti pukni 19e za 2 sprata pljesku.
Ostrvo.
Jedino sladoled bio jeftin 3e , ali jedva ga pojedes kao 6 kugli.
Lubenice su za bg.
Ne simpatisem giros.
 
Ja kad ih vidim onako garave, maljave, imam želju da popijem pivo i to samo iz flaše. Nijednu ženu nisam video da pravi i seče kebab, samo muškarci :think:
Pa kao i za volan, isto važi i za kutlaču - ništa dok to muško ne uhvati u ruke, ili u ovom slučajju makinu za seckanje kebaba.
Ali ozbiljno, većina glavnih svetskih kuvara, da ne kažem šefova su muškarci. Pokušavaju tu nešto i žene ali slabo im ide od ruke.😃
 

Back
Top