Цена гаража и 'тржиште'

verovatno su ta mesta od 50.000e kulturna, šira duža za one mega SUV sa dovoljno prostora i sa strane pa zauzimaju i do dva normalna(mini)
da ne moraju ljudi da se provlače kao tuljani ...
Можда ће те изненадити ако ти кажем да и није свуда тако. Да, има тога, јер за толике паре хоће да има и већи гаражни простор али у већини случајева цена је висока због локације а не толико због кавилтета израде или комфора или уграђеног материјала.
 
Наилазио сам на инвеститоре који хоће да му се цевна инсталација израђује од цеви направљених од посебног материјала где се гаранција на сам материјал не даје (може да траје 100-200-300 година) а наилазио сам на зграде у центру чије су цевне инсталације од материјала који је баш обичан, најобичнији, као у приватној кући на периферији или у неком малом месту.
 
Можда ће те изненадити ако ти кажем да и није свуда тако. Да, има тога, јер за толике паре хоће да има и већи гаражни простор али у већини случајева цена је висока због локације а не толико због кавилтета израде или комфора или уграђеног материјала.
Jasno, na lokacijama gde parking mesta nema na vidiku idu cene u nebo.
Moje garažno sam platio 12k pre oko 7 god a verujem da bi sada otišlo za 20-25k za dan.
 
Сигурно.
Са неколико инвеститора са којима сам разговарао гледају да у будуће смање инвестиције у класичну изградњу станова а да повећају у гараже.Кажу да је исплативије. Тачно да је, у једној згради, много више квадрата стамбеног простора него у гаражним местима и да је цена изнајмљивања стана већа него за гаражно место али у гаражна места немаш ама баш никакво улагање. Док у станове имаш.
 
У последње време уграђују се "клацкалице" на гаражним местима, нарочито у центру. То је, по мени, лоше решење али је често једино могуће решење због недостатка простора. Тачно је да "клацкалице" дају дупло више паркинг места него класичан систем паркирања али је ту проблем свест станара тј. власника паркинг места. Ми нисмо дисциплиновани као народ а и немамо свест о додатним трошковима одржавања таквог начина паркирања после више година експолатације. Такви системи морају да се одржавају и оно није јефтино.
Људи купе паркинг место на "клацкалици" али се не придржавају упутства о паркирању и нису свесни да та хидраулика и аутоматика је скупа и изискује честе контроле као замене појединих делова током времена. Ту долази до проблема.
 
У последње време уграђују се "клацкалице" на гаражним местима, нарочито у центру. То је, по мени, лоше решење али је често једино могуће решење због недостатка простора. Тачно је да "клацкалице" дају дупло више паркинг места него класичан систем паркирања али је ту проблем свест станара тј. власника паркинг места. Ми нисмо дисциплиновани као народ а и немамо свест о додатним трошковима одржавања таквог начина паркирања после више година експолатације. Такви системи морају да се одржавају и оно није јефтино.
Људи купе паркинг место на "клацкалици" али се не придржавају упутства о паркирању и нису свесни да та хидраулика и аутоматика је скупа и изискује честе контроле као замене појединих делова током времена. Ту долази до проблема.
Video sam u jednoj zgradi kod Crvenog krsta nešto kao lift, tipa ukucaš broj svog parkinga i on ti izveze auto iz rupe.
Isto tako kad se parkira , deluje svemirski i samo isparkiravanje traje par minuta jer je jedan ulaz/izlaz.
Isto je mega skupo održavanje , ako nešto zariba niko ne može da isparkira dok se ne popravi.
 
Овако нешто
 

Prilozi

  • Klackalice-Hram.jpg
    Klackalice-Hram.jpg
    31,9 KB · Pregleda: 5
I kaži sad sam da li je to normalno da najam garaže bude kao i negde garsonjera. To je 10 kvadrata golog betona.
Друже, данас у неким зградама у центру града гаражно место кошта као пре 10-12 година 2 двособна стана у неком мањем граду у унутрашњости.
 
I kaži sad sam da li je to normalno da najam garaže bude kao i negde garsonjera. To je 10 kvadrata golog betona.

Неразумеш тржиште...

То је десет квадрата за који је плажено савприрез нарез дорез КАО да је стан ....

90% цене стана чини не санитарије под паркет намештај .. већ трошак који је плаћен мафији
 
Цене су много високе али се ипак продају некретнине. Радим у јако пуно зграда као и са доста инвеститора и сваки од њих ми каже да су у 80% случаја станови (са гаражним местима) распродати унапред. Ретко где нешто остане за касније. Скоро сам на Врачару први пут видео да је у једној згради остало 2 стана дуже од месец дана непродато.
А зна ли се ко су ти људи који то купују?
Одакле у Београду толико људи који с кешом купују станове?
 
Цене су много високе али се ипак продају некретнине. Радим у јако пуно зграда као и са доста инвеститора и сваки од њих ми каже да су у 80% случаја станови (са гаражним местима) распродати унапред. Ретко где нешто остане за касније. Скоро сам на Врачару први пут видео да је у једној згради остало 2 стана дуже од месец дана непродато.
slicno i u Krusevcu, sve rasprodatoo...smanjio se broj stanovnika, a gradjevinarstvo cveta
 
А зна ли се ко су ти људи који то купују?
Одакле у Београду толико људи који с кешом купују станове?
slicno i u Krusevcu, sve rasprodatoo...smanjio se broj stanovnika, a gradjevinarstvo cveta

Пола станова купи Жилас .. а пола Шолак .. и онда по скупље препродају један другом и тако перу паре

АВ
 
А зна ли се ко су ти људи који то купују?
Одакле у Београду толико људи који с кешом купују станове?
Људи који купују станове по Београду су:
А) Цена квадрата од 1500-2000 евра
1) наши људи који раде у бољим фирмама где супружници имају боље плате и могу да плате рату од 300-500 евра.
2) наши људи који су из унутрашњости али се баве неким бизнисом, углавном мањим и средњим, па купе станове што због деце што због тога што хоће да имају стан у Београду
3) наши људи из иностранства који су тамо радили обичне послове и имају неку уштеђевину а не враћају се на село одакле су родом јер неће више да зидају кућерине или су земљу продали или се одрекли наследства у корист рођака који је остао на селу
Б) Цена квадрата од 2000-3000 евра
1) наши људи који раде овде у добрим фирмама где супружници имају одличне плате и могу да плате рату од 500 - 1000 евра. Ређе појединци са великим платама (програмери, директори неких јачих приватних фирми...)
2) наши људи из унутрашњости који се баве озбиљнијим бизнисом
3) наши људи из иностранства који раде добро плаћеље послове па хоће да имају стан када дођу на одмор (то су станови од 35-55м2) или су пред пензијом у иностранству па тамо деци оставе стан а овде купе себи станове да проведу старост (станови од 30-50м2)
4) странци који раде у Србији па им фирма изнајми стан или хоће да живе овде па купују себи станове
5) љубавнице богатијих бизнисмена, директора и политичара
В) Цена квадрата од 3000 - 5000 евра
1) наши бизнисмени и политичари
2) странци који раде јаче послове у страним фирмама у Србији
3) разни шпекуланти и остали сличног морала
4) наши познатији спортисти
5) љубавнице (које су се добро показале) моћних људи
Г) Цена квадрата од 5000 - докле хоћеш евра
1) наши бизнисмени и политичари
2) певаљке
3) фудбалери
4) остали анонимуси које нико не зна ко су

Ово је отприлике профил људи који купују станове по Београду
 

Back
Top