Цена гаража и 'тржиште'

markocheda

Domaćin
Moderator
Poruka
4.668
Mi smo nebeski narod, i to ulazi u cenu.
Ko se tu bude parkirao, moći će da se hvali da mu je auto parkiran medju nebeskim ljudima.
Dumb And Dumber GIF

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
27.249
Људи који купују станове по Београду су:
А) Цена квадрата од 1500-2000 евра
1) наши људи који раде у бољим фирмама где супружници имају боље плате и могу да плате рату од 300-500 евра.
2) наши људи који су из унутрашњости али се баве неким бизнисом, углавном мањим и средњим, па купе станове што због деце што због тога што хоће да имају стан у Београду
3) наши људи из иностранства који су тамо радили обичне послове и имају неку уштеђевину а не враћају се на село одакле су родом јер неће више да зидају кућерине или су земљу продали или се одрекли наследства у корист рођака који је остао на селу
Б) Цена квадрата од 2000-3000 евра
1) наши људи који раде овде у добрим фирмама где супружници имају одличне плате и могу да плате рату од 500 - 1000 евра. Ређе појединци са великим платама (програмери, директори неких јачих приватних фирми...)
2) наши људи из унутрашњости који се баве озбиљнијим бизнисом
3) наши људи из иностранства који раде добро плаћеље послове па хоће да имају стан када дођу на одмор (то су станови од 35-55м2) или су пред пензијом у иностранству па тамо деци оставе стан а овде купе себи станове да проведу старост (станови од 30-50м2)
4) странци који раде у Србији па им фирма изнајми стан или хоће да живе овде па купују себи станове
5) љубавнице богатијих бизнисмена, директора и политичара
В) Цена квадрата од 3000 - 5000 евра
1) наши бизнисмени и политичари
2) странци који раде јаче послове у страним фирмама у Србији
3) разни шпекуланти и остали сличног морала
4) наши познатији спортисти
5) љубавнице (које су се добро показале) моћних људи
Г) Цена квадрата од 5000 - докле хоћеш евра
1) наши бизнисмени и политичари
2) певаљке
3) фудбалери
4) остали анонимуси које нико не зна ко су

Ово је отприлике профил људи који купују станове по Београду
sto se tice srpskih gastarbajtera, to su od pre desetak godina slabe kupovine...analiziram pedesetak gastarbajtera u mojoj okolini, koje licno poznajem...prvi talas gastarbajtera je pravio kuce...drugi isto i kupovao stanove...treci ponesto od toga...a u tom trecem talasu, gasteri su poceli kupovati kuce i stanove na zapadu...posle tog treceg talasa, novi gastarbajteri ne lice na one pre njih...ovi hoce i neki kvalitet zivota i onda nema tu ustedjevine...zive kao proleteri i to je to

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
342
sto se tice srpskih gastarbajtera, to su od pre desetak godina slabe kupovine...analiziram pedesetak gastarbajtera u mojoj okolini, koje licno poznajem...prvi talas gastarbajtera je pravio kuce...drugi isto i kupovao stanove...treci ponesto od toga...a u tom trecem talasu, gasteri su poceli kupovati kuce i stanove na zapadu...posle tog treceg talasa, novi gastarbajteri ne lice na one pre njih...ovi hoce i neki kvalitet zivota i onda nema tu ustedjevine...zive kao proleteri i to je to
Пре две године моја фирма је радила цеви, грејање и климатизацију на три зграде у Београду, Око Јужног Булевара. Зграде су усељене али су станари из све три зграде тражили накнадно да им се уграде калориметри. Сећам се да смо имали проблем са потписивањем уговора са станарима јер у те три зграде било је 3х14 = 42 стана а било је некога кући само у 9 станова. Остали су долазили око Нове године и Божића, Ускрса и по неко преко лета јер су сви остали били у иностранству.

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
342
А зна ли се ко су ти људи који то купују?
Одакле у Београду толико људи који с кешом купују станове?
Ко је купац стана јесте дискутабилно али држави треба да буде интересантније ко су поједини инвеститори и како се гради и колико се поштују правила и нормативи градње. Веруј ми Софија то је мало већи проблем.

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
27.249
Пре две године моја фирма је радила цеви, грејање и климатизацију на три зграде у Београду, Око Јужног Булевара. Зграде су усељене али су станари из све три зграде тражили накнадно да им се уграде калориметри. Сећам се да смо имали проблем са потписивањем уговора са станарима јер у те три зграде било је 3х14 = 42 стана а било је некога кући само у 9 станова. Остали су долазили око Нове године и Божића, Ускрса и по неко преко лета јер су сви остали били у иностранству.
u redu je to...samo napominjem gastarbajtere u mom okruzenju, koje licno poznajem...ja sam iz Krusevca, imam 53g i onda te likove poznajem sav svoj zivot

Софија

Legenda
Poruka
50.477
Ко је купац стана јесте дискутабилно али држави треба да буде интересантније ко су поједини инвеститори и како се гради и колико се поштују правила и нормативи градње. Веруј ми Софија то је мало већи проблем.
Како купац уопште да зна која се зграда зида према стандардима?

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
342
Најчешћи проблем је тај што извођачи на грубој градњи муљају са бетоном. Уместо 140-150 кг арматуре по м3 бетона стављају 70-100 кг арматуре по м3. Тање су плоче и кошуљице и ту се доста "закине" а то није добро.

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
95.656
Nisu cista posla ko kupi tako lako za kes
u stvari najvise se i prodaje za kes jer je to obrtni novac..prodas nasledjen stan ili zemlju ili povrat imovine iz bivsih YU republika i kupis nov za te pare
znam coveka koji je tako kupio stan u beogradu na vodi..dobio novac za stan i zemlju na moru (hrvatska) u kome sad zive hrvati, nesto malo dodao kreditom i kupio stan za kes...
pre ljudi imaju kes za kupovinu nego sto mogu stan da kupe na rate.

doppler

Iskusan
Moderator
Poruka
6.618
Најчешћи проблем је тај што извођачи на грубој градњи муљају са бетоном. Уместо 140-150 кг арматуре по м3 бетона стављају 70-100 кг арматуре по м3. Тање су плоче и кошуљице и ту се доста "закине" а то није добро.
To je dosta loše.
U takvim stanovima u dnevnoj sobi čuje se kada komšija iznad povuče vodu u WCu.

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
342
To je dosta loše.
U takvim stanovima u dnevnoj sobi čuje se kada komšija iznad povuče vodu u WCu.
Тачно тако. Има ту и неких других проблема још: мања је топлотна изолација а и зграда се статички ослаби (просто речено осетљивија је на земљотресе) а и брже пропада.

LedeniBGD

Zainteresovan član
Poruka
342
Најчешћи облици "муљања" приликом изградње објеката:

1. Лошији бетони и слабија структура објекта
2. Лоше решени проблеми подземних вода
3. Површина и облик објекта у пројекту за грађевинску дозволу и након изградње се не подударају
4. Изолација - она јесте прописане дебљине али није увек правилно уграђена
5. Инсталације у предмеру (то је спецификација материјала када се израђује пројекат) и након завршетка објекта није идентична. Мислим на квалитет материјала а ређе на количину и структуру.
6. Безбедносни системи нису или уграђени уопште или нису адекватно повезани у функционалну целину.
7. Измењен распоред просторија у самом објекту (то није проблем у фази изградње али касније у експлоатацији тј одржавању може да прави озбиљне проблеме)
8. Недовољно упућивање купаца станова шта плаћају одмах а ашта и колико плаћају приликом одржавања.
9. Уске и пренатрпане подземне гараже.
10. Остало

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
25.546
Најчешћи облици "муљања" приликом изградње објеката:

1. Лошији бетони и слабија структура објекта
2. Лоше решени проблеми подземних вода
3. Површина и облик објекта у пројекту за грађевинску дозволу и након изградње се не подударају
4. Изолација - она јесте прописане дебљине али није увек правилно уграђена
5. Инсталације у предмеру (то је спецификација материјала када се израђује пројекат) и након завршетка објекта није идентична. Мислим на квалитет материјала а ређе на количину и структуру.
6. Безбедносни системи нису или уграђени уопште или нису адекватно повезани у функционалну целину.
7. Измењен распоред просторија у самом објекту (то није проблем у фази изградње али касније у експлоатацији тј одржавању може да прави озбиљне проблеме)
8. Недовољно упућивање купаца станова шта плаћају одмах а ашта и колико плаћају приликом одржавања.
9. Уске и пренатрпане подземне гараже.
10. Остало

У србију када би рокно пола земњотреса ко Јапан .. свеби се са замљом заравнало

Зато и држава не легализује .. јер тога момента легализација држава одговара за сву штету над некретнинама услед лоше градње