Cena clanarine za 2011/12

nikad goru sezonu nisam imao-bio sam u grupi sa kolegama sto vode bretone...sta cu,ja navikao na terijere......

za 8000 samo fazane imamo,zeca ocajno slabo-zeznuse nas ovi-udarise lovostaj na lisicu od 31.12 pa nam vise ne daju dozvole za stetocine

ostaje mi samo subota i nedelja za patke-tu testiram municiju sto sam "sklopim"....
 
Ja lovim u Pirotu,lovachko udruzenje Ponisavlje. Kao sto rekoh prosek plate 10 -12 hiljada ,a da bacis za hobi 8 hiljada ,mnogo je ! Tih 8 hiljada dajemo za 1 zeca ( mnogi ga i ne vide tokom cele sezone ) ,ja fazana video samo 1 u zivotu u mom lovishtu u sadashnjem rezervatu, divljih svinja ima mada ove godine slabo, jedino sta ima u mom lovishtu su predatori :-) srna ima manje vishe ali ljudi jedva sakupe da plate clanarinu a kamo li da idu da love ovu skupu divljach :-)) prosle godne je bilo mnogo bolje ali ove sezone izgleda sakali napravili lom ,a najgore niko nije zainteresovan da bar pokusa da ih sprechi u tome ^_^
 
po ovom novom zakonu, napravi se plan odstrela, i postoji cena za sve. Npr, zec je 2 eura, fazan 1 euro, srna ovoliko, svinja onoliko. ako hocemo npr 4 izlaska na zeca, prosecno izlovimo oko 150 komada (aktivno lovi nas 20-ak), znaci to je 300e,koji moraju da se uplate pre sezone. po tome se koriguje clanarina. Tako za svaku vrstu divljaci. Ako ne izlovimo koliko smo platili, nikom nista, ostaju pare udruzenju. Da napomenem, ne sekciji u kojoj lovimo, nego udruzenju. A s' obzirom da su pocele markice da se dele redovno, znaci odstrel, markica i zna se tacan broj, ne smes ni da premasis. Ima tu tolerancije, nije lovocuvar bas toliko redovan da bi kontrolisao to sve, ali ako skonta neku nepravilnost, moze da napravi problem.
 
Je*o ja zakon kad godinama radi ko sta hoce! I dalje se zna ko "sme" da lovi sta mu se hoce a ko ne. I dalje javasluka ima na pretek. Ne zelim da skrecem temu ali kad god mi neko pomene sta zakon kaze a tice se lova kazem mu da okaci to macku o rep.Ja sam,zaista,disciplinovan lovac,ali smatram da niko nema pravo da mi trubi o bilo cemu a zna se sta se desava u lovistu i ko je na stalnoj vezi sa lovocuvarima. Jednog dana gu stvarno sa nekim da dodjem u konflikt. I na kraju,ali ne manje vazno,clanarina. Svako uzima koliko mu treba. Sedne lepo uprava i izglasa koliko im je para dovoljno za : divljac,goste, "goste" ,skupstine (zvanicne i nezvanicne) ,idenje u goste, idenje u goste, odlazak na takmicenja ispred udruzenja... Da ne duzim,mnogo bih vas smorio. Cao! :bye:
 
Realno ljudi, lov je nakon toga sto je postao to ime bio sport grofova, prestiz koji su samo oni mogli sebi priustiti... Da je mnogo jeste, ali kontam da ce doci vreme kada ce postojati samo privatna lovista i da ce loviiti onaj koji moze da plati, ako vec skoro i nije tako...
 

Back
Top