Čemu služi Crkva?

Од кад ви знате Боље од Цркве Христове, кад је коме и чему празник...? Црква и јесте свезнајућа у односу на обичне и грешне горде људе...
Pa pazi, hrišćanstvo ima dvesta različitih frakcija, a nije baš verovatno da su sve istovremeno u pravu, jer se sukobe oko mnogo čega.

Kao što nije mnogo verovatno ni da je samo jedna (bilo koja od tih dvesta) u pravu.

Tako da uvek treba odmereno suditi.
 
Pa pazi, hrišćanstvo ima dvesta različitih frakcija, a nije baš verovatno da su sve istovremeno u pravu, jer se sukobe oko mnogo čega.

Kao što nije mnogo verovatno ni da je samo jedna (bilo koja od tih dvesta) u pravu.

Tako da uvek treba odmereno suditi.
Одмерено суде само истински верници православни... Свети Сава нпр... Боље зна један светитељ него вас 100 ММ људи који никад нисте видели Бога
 
От кад ви знате Боље од Цркве Христове, кад је коме и чему празник...? Црква и јесте свезнајући у односу на обичне и грешне гордељуде
Dobri covece, govoris skoro pa kao Hristos... Cim procitamo tvoje recenice shvatimo da sledis Hrista ili da si Samaricanin...
 
Dobri covece, govoris skoro pa kao Hristos... Cim procitamo tvoje recenice shvatimo da sledis Hrista ili da si Samaricanin...
Џаба подсмех братац... Црква је та "истраживања" светитеља имала кроз чуда и Предање , а не ко ти твоји новоистажитељи кроз књиге и копање рака и затрпаних рушевина цркава...
 
Џаба подсмех братац... Црква је та "истраживања" светитеља имала кроз чуда и Предање , а не ко ти твоји новоистажитељи кроз књиге и копање рака и затрпаних рушевина цркава...
Bratac, prvo ti budi covek, voli ljude i postuj zapovesti, prastaj... Dzaba ti je sto znas svaku dogmu... Tacnije najgore je sve knjie crvene iscitati i ostati takav...Zamisli tu nesrecu...
 
Одмерено суде само истински верници православни... Свети Сава нпр... Боље зна један светитељ него вас 100 ММ људи који никад нисте видели Бога
Većina od pomenutih dvesta nominacija misle da su samo oni u pravu, tako da ni ti nemaš razlog da budeš izuzetak. :)
 
Mislim da je davno prošlo vreme kada je crkva imala ulogu obrazovanja
neuke mase. Taj alat im je država izbila iz ruku.
Recimo, na teorijama zavere možeš da postaviš neko pitanje, pa te
napadnu oni koji slepo veruju autoritetima. Al ovde kad postaviš pitanje
možeš batine da dobiješ i od popova i od ''naučnika'' :lol:
Ko si bre ti da misliš? Ćuti tamo, kleči, moli se, čitaj naučne radove..
 
Коме год није јасно чему служи црква,
нека прво оде пред неку богомољу,
нека седне у порту или нека уђе у сам храм,
и нека посматра.

Видеће много људи који из неких својих побуда долазе,
обављају неку верску радњу, пале свећу или се моле,
или се причешћују или се исповедају или се крштавају, венчавају ...

Дакле у тој згради неки људи задовољавају неке своје потребе.
Довољно објашњење ?
Није ?

Е па мора мало маште и разумевања за друге људе и њихове потребе.
Исто тако и црква у општем смислу.

То је хијерархијски организована заједница следбеника Господа нашег Исуса Христа.
 
Није видео ни тебе, ал' ако га банујеш осетиће твоју моћ.
Е да га ти не би бановала, он мора да се понаша према правилима које си прописала.

А никад те није видео !!!
Ne mora da veruje u mene. Dovoljno je da veruje u sveti pravilnik. :pop:
 
To bi bilo analogno tome da daš neki dinar za obnovu crkve,
platiš popu malo preko tarife za svećenje vodice?

Тако је !
И хајде сад ти мени реци јел' нема таквих којима треба такав однос са тобом ?

Да ли их због тога треба осуђивати ?
Да ли их треба приводити здравом разуму и објашњавати им да си ти дупеглавац као и они што су ?
 
Коме год није јасно чему служи црква,
нека прво оде пред неку богомољу,
нека седне у порту или нека уђе у сам храм,
и нека посматра.

Видеће много људи који из неких својих побуда долазе,
обављају неку верску радњу, пале свећу или се моле,
или се причешћују или се исповедају или се крштавају, венчавају ...

Дакле у тој згради неки људи задовољавају неке своје потребе.
Довољно објашњење ?
Није ?
da, ljudi nemaju psiholoske snage da se suoce sa zivotom( psihom i svime sta ona nosi) pa im treba doping
 
Тако је !
И хајде сад ти мени реци јел' нема таквих којима треба такав однос са тобом ?

Да ли их због тога треба осуђивати ?
Да ли их треба приводити здравом разуму и објашњавати им да си ти дупеглавац као и они што су ?
Bog ne sudi. :pop:
 

Back
Top