Celo odeljenje već tri nedelje ne ide u školu zbog nasilnog đaka, jeziv slučaj maltretiranja u OŠ u Barajevu, očajni roditelji povukli radikalni potez

Ima verovatno, al niko neće da popije kaznu zbog toga, a ništa time neće se rešiti.
Resava se, Bilo je takvih i kad sam ja bio u osnovnoj skoli pa se okupi nekoliko maltretiranih i izgaze ovog i da vidis kako se smiri.

E sad, ovde je mozda drugacija situacija jer se ne radi o klasicnom siledziji nego izgleda kako kazu o autisticnom detetu i onda se to ne resava batinama nego strucnom pomoci i tu mora drzava da uleti.
Na kraju ce neko nastradati jer se nista ne preduzima..
Ili ce nekom roditelju puci film i svasta uraditi ili ce taj decak jednog dana preci granicu maltretiranja i uraditi nesto strasno, mozda silovati devojcicu ili ko zna sta ..ocigledno ima interesovanje za seksualnost cim je devojcici skidao majicu u wc-u skole.

Nece, smire se. Oni su kukavice u dusi i sire se prema slabijima.
Kad udare u zid samo stanu.
Ako uzmemo u obzir da ovo dete ima psihičkih smetnji, teško da će shvatiti na taj način, može se izazvati da bude radikalnije u svojim napadima ..

Prvo da pitam,ko je @Admin Sredoje ?
Što se tiče inkluzije,moj stav je da je to čist promašaj kad su teže smetnje u pitanju ,trpi ceo razred zbog jednog deteta,koje jednostavno nema kapacitet da se uklopi.
Što se ovoga tiče, @Lagerta je sve lepo objasnila.
Ono što mene čudi je stav CSR - za roditelje je jasno da su bolidi,pardon my french. Em su roditelji alkoholičari,em nemaju izgleda uvid u detetovo pravo stanje odnosno odbijaju da vide. To su već elementi za preispitivanje vršenja roditeljskog prava,a to je na CSRu da uradi.

Ako uzmemo u obzir da ovo dete ima psihičkih smetnji, teško da će shvatiti na taj način, može se izazvati da bude radikalnije u svojim napadima ..
О томе сам писао у другом посту.

Malo nevezano i vezano za temu:
Ozbiljne zemlje imaju pored sistemskih resenja za ovakve stvari, i takozvane hitne mere.
Odakle im pare za to?
Na primer, ako komsije prijave nasilje u porodici, policija (dakle ne ni sud, ni iko drugi), dolazi, i na osnovu procene stanja na licu mesta, izrice hitnu meru razdvajanja na 10 dana,
Ko daje pare za smestaj tih sto treba razdvojiti,gde ih odvedu?
kako bi se sprecilo nasilje dok sud ne odreaguje (sudovi su uvek i svuda malo sporiji).
Nedavno sam svedocio tome.
Sta ako nasilna osoba preti vracanjem,daljim nasiljem?Sta ako mu dodele zabranu prilaska a pridje,polomi od batina?

Odakle im pare za to?
Iz budzeta. Ti mislis da Srbija ne bi imala pare za to? Ako se ima para da nam autoput kosta duplo vise nego u Norveskoj, ima se i za ovo - ovo je sitna lova spram toga na sta se sve trosi.
Ko daje pare za smestaj tih sto treba razdvojiti,gde ih odvedu?
Svako neka se sam snalazi, a ako nema kod koga, postoje specijalni domovi za privremeni smestaj u takvim slucajevima, poput sigurnih kuca.
Sta ako nasilna osoba preti vracanjem,daljim nasiljem?Sta ako mu dodele zabranu prilaska a pridje,polomi od batina?
Isto kao i svuda - ne postoji savrsen sistem, policija kontrolise koliko moze, nikad ne moze niko 100% da te zastiti od nasilnika ako je on teski psihopata i resio da prekrsi sve moguce zakone i da ucini zlo.

Ali nesto se bar radi.

Najpre ustanoviti zašto je dete nasilno?
Da li je autistično ili je zanemareno/prekopiralo stvari iz kuće?

Ako su roditelji problem, trebalo bi dete oduzeti/uputiti na lečenje.
Ako je dete autistično ispisati ga/napenaliti roditelje - suštinski takođe ga smestiti u neku ustanovu.
Skeptičan i kakve bi uslove imalo tamo, ali ako je dete destruktivno nema nekog smisla da bude sa/maltretita drugu decu.
Roditelji sa druge strane mogu tužiti direktora/školu i roditelje ovog malog. Pa neka sistem odradi svoje (što naravno neće...)

Po meni su batine valjana opcija, par roditelja se okupi, fantomke na glavu i da roditeljima malog lome prst po prst.

Sa druge strane, da moje dete trpi naučio bih ga kako da se brani. Bokser ili stolicu u ruke i udri u glavu, oči, bubrege, ako te neko napadne ne razmišljaš u momentu da li je neko bolestan ili nasilnik. Braniš se ili bežiš...

Najpre ustanoviti zašto je dete nasilno?
Da li je autistično ili je zanemareno/prekopiralo stvari iz kuće?

Ako su roditelji problem, trebalo bi dete oduzeti/uputiti na lečenje.
Ako je dete autistično ispisati ga/napenaliti roditelje - suštinski takođe ga smestiti u neku ustanovu.
Skeptičan i kakve bi uslove imalo tamo, ali ako je dete destruktivno nema nekog smisla da bude sa/maltretita drugu decu.
Roditelji sa druge strane mogu tužiti direktora/školu i roditelje ovog malog. Pa neka sistem odradi svoje (što naravno neće...)

Po meni su batine valjana opcija, par roditelja se okupi, fantomke na glavu i da roditeljima malog lome prst po prst.

Sa druge strane, da moje dete trpi naučio bih ga kako da se brani. Bokser ili stolicu u ruke i udri u glavu, oči, bubrege, ako te neko napadne ne razmišljaš u momentu da li je neko bolestan ili nasilnik. Braniš se ili bežiš...
Autisticno malo morgen nego razmazeni huligan.

Max sto drzavica moze uraditi je da ministarstvo prosvete uradi dil sa skolom i da resenje da je sve u redu i zivot ide dalje .Mali razbojnik ce i dalje sejati strah u skoli.I nista se ne menje sve dok mu neko ruke ne polomi a da ne vidi face koji ce mu to uraditi.
Srbija ne funkcinise i podrzava siledjije.Da ne nabrajamo samo koliko dece se i samoubilo jer je godinama trpelo nasilje.Direktori su reda radi po skolama,ucitelji su isto meta mladoletnih razbojnika.Nije to samo u Barajevu.Svaka skola ima serifa.Drzava nema zakon da te razbojnike skloni iz skola.Prakticki ih i stiti.

Back