Ćelavost kod muškaraca

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Već duže vreme primećujem kako ćelavim,probao sam razne šampone ali uzalud.Zanima me nečije iskustvo i kako je to neko rešio?
Od lekova i ostalih medikamenata nisam ništa probao,čuo sam da pomaže minoxidil ali ne znam ni da li ima uopšte da se nabavi ovde u srbiji.
Ima li neko neki savet?
 
Potrazi po netu ima neki recept koji je napisala jedna zena za brzi rast kose mozda pomaze i kod ozivljavanja folikula.
Inace minoxidil je osnova vecine lekova protiv celavosti i sa njim postoje razne kombinacije, poenta je u istrajnosti. Posto je tebi pocetak imas vremena da probas.
 
Mozes da uzmes ljutu papriku u prahu, i pomesas sa bas vrucom vodom i to masiras u temen glave. Malo sacekas da odstoji i posle isperes.

Нисам сигуран да ће му то помоћи. Колико знам то само побољшава циркулацију главе, а главни узрочник ћелавости је DHT који баш путем крви и долази до корена длаке. Требају му DHT блокатори. Тренутно су најпoпуларнији Финастерид и Миноксидил. То су ваљда лекови Rogaine и Propecia, за спољну употребу. Проблем је што се морају користити до краја живота, нису (били) јефтини и могу имати непријатне додатне ефекте.

Наводно има и природних, биљних блокатора, то би вероватно могао бити Saw Palmetto или нешто одо биља које се користи за увећану простату, јер и она уствари реагује на DHT.

Уз то треба избегавати стрес и намирнице животињског порекла.
 
Poslednja izmena:
Čula sam da uglavnom briju glavu, ne znam da li to potpomogne rast kose, jer muška ćelavost je testosteronski valjda uslovljenja. Ali znam za devojku koja je godinama brijala glavu zbog alopecije i onda je kosa izrasla kad je jednom prestala da brije glavu ..
 
Kineska tečnost
Formula B
Nabavi jednu i maži gde nemaš kose.
Još je bolje da obriješ glavu.
Ako posle 1 potrošene bočice ne počne da raste
znači da je koren kose mrtav i tu nema leka.

PS: Meni se rezultati pokazali posle 20tak dana.
nažalost, djavolak od bratanice prosuo,
nisam ponovo, kako sam planirao, otišao u Kinu,,,

PS: Tada sam je platio 100 USD
Tamo. To je tada (1990) za običnog kineza bila pozamašna suma.
A i to je cena za kineze, Za strance je bila bitno veća
 
Već duže vreme primećujem kako ćelavim,probao sam razne šampone ali uzalud.Zanima me nečije iskustvo i kako je to neko rešio?
Od lekova i ostalih medikamenata nisam ništa probao,čuo sam da pomaže minoxidil ali ne znam ni da li ima uopšte da se nabavi ovde u srbiji.
Ima li neko neki savet?
Ovo koristi moj brat i rešio je ćelavost ali je potrebno koristiti duži vremenski period

https://www.kamagrasrbija.rs/preparati-za-muskarce/minoxidil-za-rast-kose
 

Back
Top